آموزش طراحی لباس از پایه تا پیشرفته

آموزش پایۀ طراحی لباس

آموزش طراحی لباس از پایه تا پیشرفته با ارائه مدرک بین المللی در مرکز اموزش خانه صنعت و معدن، آموزش تکنیک های مختلف همچون مداد رنگی ، مارکر و گواش و …آموزش ها به گونه ای است که افراد پس از اتمام کلاس ها و یادگیری مباحث می توانند کار خود را اغاز کنند.

آموزش پایۀ طراحی لباس

آیا برای یادگیری طراحی لباس باید خیاط باشیم؟

سؤالی که بسیار در دوره های آموزش پایۀ طراحی لباس مطرح و تکرار می شود این است که خیاط و طراح لباس یک نفر هستند؟ پاسخ این سؤال منفی است. طراحی لباس جزو وظایف خیاط نیست و خیاط در حقیقت طرح هایی را که طراح لباس به او می دهد با کمک تیم خود اجرا می کند. بنابراین برای آموزش طراحی لباس نیازی به یادگیری خیاطی نیست.
به عبارت بهتر طراح لباس مغز متفکر پشت طرح های تمامی لباس ها، از یک شلوار معمولی گرفته تا لباس های مجلسی و رسمی است. او برای طراحی لباس پس از ساختن طرح لباس در ذهن، آن را روی کاغذ یا کامپیوتر پیاده کرده، تیم ماهری از خیاط ها را برای اجرای طرح خود دعوت به همکاری می کند. یکی دیگر از وظایف طراح لباس نظارت بر کل فرایند تولید لباس و کار خیاط هاست.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آیا رشته طراحی لباس خوب است؟

آموزش پایۀ طراحی لباس

 

برای موفق شدن در رشتۀ طراحی لباس چه نکاتی مهم است؟

یکی از رئوس آموزش طراحی لباس، ذکر نکات کاربردی برای موفق شدن در این رشته است. طراح لباس ذهن اصلی پشت صحنۀ طرح های تمام لباس هاست و باید ویژگی های زیر را داشته باشد یا کسب کند:

  1. خلاقیت و داشتن ذهنی پر از تصویر و ایده های متنوع، شرط اصلی برای طراحی لباس های پرمخاطب و پرمشتری است.
  2. آشنایی با اصول زیبایی شناسی و ترکیب رنگ­ها و پارچه ها برای طراحی کردن لباس های گوناگون و سلیقه های مختلف ضروری است.
  3. یکی دیگر از شروط موفقیت در این رشته که در دورۀ طراحی لباس بر روی آن تأکید بسیاری می شود این است که طراح لباس باید روحیه ای جستجوگر داشته باشد و با تحقیق در اینترنت و محیط های اجتماعی دیگر، سطح توقعات و سلایق افراد را بسنجد و طراحی های خود را بر آن مبنا انجام دهد.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره آموزش طراحی لباس شب و مجلسی

آموزش طراحی لباس

آموزش طراحی لباس از پایه تا پیشرفته

برای شرکت در دوره های طراحی لباس و آشنایی با سرفصل ها از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با همکاران ما در دپارتمان طراحی لباس در ارتباط باشید.

موفق و پیروز باشید.