آموزش طراحی لباس با نرم افزار gemini

طراحی لباس با نرم افزار

آموزش طراحی لباس با نرم افزار gemini، این نرم افزار طراحی لباس کاملی می‌باشد که با وجود پیشرفت تکنولوژی، امروزه طراحان لباس می‌توانند با استفاده از آن به صورت دقیق الگوی مورد نظر خود را به راحتی طراحی کنند، این نرم افزار موجب کاهش استفاده از پارچه و صرفه جویی در زمان نیز می‌شود.

آموزش طراحی لباس با نرم افزار gemini

آموزش نرم افزار طراحی لباس gemini

اولین بار که نرم افزار gemini در سال ۲۰۰۴ راه اندازی شد، رویکردهای جدید و جسورانه ای را در بسیاری از قسمت های گردش کار CAD مانند جدول اندازه گیری زمان واقعی، کنترل زاویه، درجه بندی مشتق شده، اسکلت پارامتری ساخته شده برای اندازه گیری و غیره تعریف کرد و کامل ترین محصول CAD برای زمینه ی کاربردی آن بود، رابط نسل جدید طراحان الگوی نرم افزار gemini با یک رابط کاربری جدید فناوری، برای مدرن ترین نمایشگرها ارائه شده است. رابط کاربری جدید به منظور ارتقاء تجربه کاربر، نه تنها با طراحی جذاب و بصری جدید خود، بلکه با ارگونومی پیشرفته آن نیز طراحی شده است، در ادامه نکات مهم طراحی لباس با نرم افزار gemini بیان شده است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آسان نرم افزار طراحی لباس marvelous designer

۱)طراحی الگو

از طریق طراحی الگوی نرم افزار gemini می‌توانید الگوهای مورد نظر خود در هر سایزی که می‌خواهید بکشید و سپس آن را بر روی مانکن ببینید، همچنین نوار ابزار BEZIER امکان طراحی الگوهای منحنی را ایجاد می‌کند.

 

۲)استفاده از ابزارهای موجود در نرم افزار gemini

در نرم افزار gemini ابزارهایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند که بتوانید طراحی لباس را به وسیله ی ساسون، پلیسه، چرت لباس و به وجود آوردن درز تکمیل کنید. کاربری ها نه تنها در نوار ابزار ، بلکه به طور مستقیم نیز موجود است و در دسترس می‌باشند. به این ترتیب کاربر برای نمایش اطلاعات خاص برای کار، مانند درجه بندی یا هزینه درز ، نیازی به حرکت در طول صفحه یا روی صفحه ندارد.

۳)نحوه ی پیاده سازی الگو بر روی پارچه

در صورت لزوم، الگوهای پیاده شده در نرم افزار gemini قابلیت پرینت در سایزهای مورد نظر و قرار گرفتن بر روی پارچه را دارند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
کاربرد نرم افزار در آموزش آسان طراحی لباس

۴)ذخیره و طبقه بندی الگوها

از امکانات دیگر نرم افزار gemini ذخیره ی الگوها است تا در مواقع لزوم به راحتی قابل دسترس باشد، علاوه بر این شما می‌توانید فایل الگوها را انتقال دهید یا حتی به فرمت نرم افزارهای دیگر تغییر دهید، قالب پرونده موجود در نرم افزار gemini از  .gem به  .gemx تغییر کرده و این نه تنها یک تغییر نامگذاری بلکه یک بهبود ساختار است که به کاربران امکان دسترسی به ویژگی های مهم جدیدی مانند بازیابی را می‌دهد