آموزش طراحی لباس با نرم افزار

 آموزش طراحی لباس با نرم افزار

امروزه  ، آموزش طراحی لباس با نرم افزار در دنیای رقابت و پیشرفت تکنولوژی و وجود ابزارهای کاربردی ضروری می باشد استفاده از روش های قدیمی و سنتی به خاطر هزینه زیاد و زمان بر بودن و ناکارآمدی منسوخ گردیده اند در جهان پیشرفته رمز موفقیت کشورهای جهان اول آموزش طراحی لباس با نرم افزار  و استفاده از نرم افزارهای این حوزه  می باشد در طراحی و تولیدات پوشاک استفاده از روش های صنعتی  و کارآمد و در کنار آن استفاده صحیح از ابزارهای به روز دنیا ، روشهای نوین طراحی و مدیریت تولید می باشد. یکی از این ابزار استفاده از نرم افزارهای پیشرفته طراحی و گرافیک می باشد .

آموزش طراحی لباس با نرم افزار  و استفاده از آن در مراحل طراحی مد مانند طراحی تخت Flat تصویر سازی ارائه و نمایش طراحی ،  استفاده می شود این نرم افزارها علاوه بر افزایش سرعت مراحل طراحی ، استاندارد مشترکی از قبیل ارتباط بصری بین کشورهای جهان در بخش های تولید و عملیات بازاریابی ایجاد می کنند .

در طراحی لباس با نرم افزار ، طراح نه تنها باید اصول طراحی دوخت را بداند ، بلکه باید از روند تولید پوشاک و نحوه دوخت آن اطلاعات کافی را نیز داشته باشد . پس از اتمام طراحی لباس با نرم افزار ، طرح تولید شده به کشور یا شهر تولید کننده ارسال می شود . بنابرین با استفاده از سیستم های رایانه ای زمان الگوسازی کاهش می یابد .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ترفندهای آموزش سریع‌ترین نرم‌ افزار طراحی لباس

همچنین لزوم آموزش طراحی لباس با نرم افزار  و استفاده از آموزشها در تولید چرخه عمر محصول و ارتباط بین زنجیره تأمین کالا را سرعت بخشیده اند و زمان تولید را ۲۵ الی ۳۰ درصد کاهش داده اند امروزه در عصر اطلاعات با پیشرفت تکنولوژی و ابزارهای کاربردی استفاده از روشهای سنتی منسوخ شده است به دلیل اینکه این روش ها کاملاً زمان بر بوده و هزینه بالایی را دارند.

آموزش طراحی لباس با نرم افزار و استفاده از این آموزش ها در دنیای پیشرفته کنونی رمز موفقیت کشورهای جهان اول در تولید پوشاک و در کنار آن بهره گیری مناسب از ابزارهای به روز ، روشهای جدید طراحی و مدیریت تولید باعث گردیده است که متخصصین نرم افزار و طراحی الگو بتوانند مجموعه ای قابل قبول با کارایی بالا را طراحی و ارائه نمایند شرکت های بزرگ در صنعت تولید پوشاک همانند ZaraوBeneton, وAdidas و …. با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته طراحی لباس محصولات خود را تولید می نمایند .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش کاربردی نرم‌افزار طراحی لباس Optitex

نرم افزارهای مرتبط با حوزه مد و لباس را می توان به چند دسته تقسیم نمود :

آموزش طراحی لباس با نرم افزار (( نرم افزارهای تصویرسازی و ایلستریشن))

نرم افزارهای تصویر سازی شامل  یک بخش طراحی الگوی  مناسب و سایز بندی و اندازه گذاری ، یک بخش مرتب سازی به صورت دستی و بخشی دیگر  دارای امکانات طراحی سه بعدی یا طراحی مانکن می باشند.

انواع نرم افزارهای طراحی لباس

  • نرم افزارهای طراحی و ایجاد الگوی دو بعدی یا تخت
  • نرم افزار سایزبندی و اندازه گذاری و درجه بندی
  • نرم افزار مارکر و چیدمان و مرتب سازی
  • نرم افزار شبیه سازی و پوشاندن لباس روی مانکن یا نرم افزار سه بعدی سازی

در این فرصت بهتر است تا کارکرد و چند نمونه از نرم افزار های طراحی لباس معرفی شوند

نرم افزارهای طراحی الگوی دوبعدی یا تخت

نرم افزارهایی که برای نشان دادن تصاویر به صورت دوبعدی ( تخت ) استفاده می شوند .

لزوم آموزش طراحی لباس با نرم افزار (نرم افزار Photoshop (فتوشاپ)) جهت ایجاد و ویرایش تصاویر بیت مپ (پیکسلی) طراحی شده است کنتراست تصاویر بیت مپ به رزولوشن خاصی بر مبنای تعداد پیکسل های تشکیل دهنده آن محدود می شود و امکان بزرگنمایی آنها محدود تر از تصاویر گرافیکی وکتور است .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نحوه یادگیری آسان نرم افزارهای آموزشی طراحی لباس

نرم­افزارهای illustrator و Corel Draw از مجموعه Adobe جهت ایجاد و اصلاح تصاویر وکتور طراحی شده اند. نرم افزارهای دو بعدی تولید الگو به منظور طراحی الگوهای لباس و ایجاد مدل برای قسمتها به کار می‌روند.

طراحی لباس با نرم افزار illustrator

بعضی از  این نرم افزارها  به گونه ای عمل می­کنند که با انتخاب مدل لباس و سایز مورد نظر، الگو وقطعات متعلق به آن مدل لباس را ایجاد می نمایند و برخی دیگر امکان طراحی الگو از پایه را به کاربر میدهند.

آموزش طراحی لباس با نرم افزار  Marvelous Designer

با استفاده از نرم افزار Marvelous Designer  می توانید نسبت به هماهنگ سازی ، ویرایش و ادیت  الگو ، دراپینگ( تکنیک جاگذاری پارچه به صورت طراح سه بعدی بر روی مانکن ) برای طراحی اقدام نمایئد به این معنی که هر تغییری در الگو بصورت کامل و بلافاصله بر روی مانکن به صورت سه بعدی لباس پوشانده شده و شبیه سازی می شود. از قابلیت های کلیدی دیگر این نرم افزار می توان به سادگی کار با آن و ویرایش الگوها اشاره نمود.