آموزش طراحی لباس به روش ساده و کاربردی

آموزش طراحی لباس ساده

آموزش طراحی لباس به روش ساده و کاربردی و آموزش انواع فیگورهای متفاوت و آموزش طراحی لباس بر اساس ایرادات اندامی،طراحی روی کاغذ و به صورت سه بعدی در نرم افزار در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن.با ارائه مدرک بین المللی و آموزش ها از سطح مبتدی تا پیشرفته است.

آموزش طراحی لباس به روش ساده

آیا برای یادگیری طراحی لباس باید نقاش باشیم؟

اگر میخواهید طراحی لباس را به صورت حرفه ای دنبال کنید شما باید مهارت خود را در نقاشی و طراحی افزایش دهید.

حتی یک طراح لباس مبتدی نیز باید مهارت کشیدن لباس های مختلف را داشته باشد پس اگر به فکر کشیدن طرح های متنوع و جذاب در دنیای مد هستید باید این مهارت را تا حد قابل قبولی فرا گیرید.

در آموزش طراحی لباس به روش ساده نیز مهارت نقاشی لازم، اما واجب نیست که آن را به صورت حرفه ای از قبل آموزش دیده باشید.

نقاشی در قسمت طراحی های ظریف و گلدوزی بر روی لباس نیز بسیار مورد استفاده قرار میگیرد، فکر کنید که طراحی گل های زیبا و ظرافت بخشیدن به یک طرح چقدر می تواند بر روی بیننده تاثیرگذار باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
سرفصل کلاس آموزشی طراحی لباس

علاوه بر نقاشی باید توان بصری خود را نیز افزایش دهید زیرا باید توان تصویر سازی و پیاده سازی تصویر داخل فکرتان را بر روی کاغذ داشته باشید.

یکی دیگر از مفاهیم اولیه در آموزش طراحی لباس شناخت پارچه است باید جنس و رنگ پارچه را خوب بشناسید تا درک این را بیابید که کدام طرح و رنگ برای چه فرم اندامی مناسب است.

آموزش طراحی لباس

رنگ شناسی در طراحی لباس

تقریبا بیشتر ما انسان ها با رنگ های اصلی آشنایی داریم به این دلیل به آن ها رنگ اصلی میگویند چون از ترکیب دیگر رنگ ها به وجود نیامده اند رنگ های آبی، قرمز و زرد ۳ رنگ اصلی اند. این رنگ ها و رنگ های دیگر در ترکیب با رنگ های سفید و سیاه درخشندگی مختلفی از خود نشان می دهند.

از ترکیب رنگ های اصلی رنگ های فرعی مانند نارنجی، سبز و بنفش بوجود می آید دسته بعدی رنگ ها که در اطرافتان مشاهده می کنید از ترکیب رنگ های اصلی و فرعی تشکیل می شوند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره آموزش یادگیری طراحی مد و لباس

هنگام بحث در مورد رنگ ها به کلمات سرد و گرم بسیار برخورد کرده ایم، رنگ های گرم به رنگ هایی که تناژ گرم دارند مانند قرمز، نارنجی، زرد و … و رنگ های سرد به رنگ هایی با تناژ سرد مانند آبی، سبز، بنفش تیره و … گفته میشود.

همچنین بسیار پیش آمده که کلمه رنگ فصل را شنیده باشید معمولا در فصل تابستان از رنگ های گرم، در فصل بهار از رنگ گرم که با مقدار مختلفی از رنگ سفید ترکیب می شود، در پاییز رنگ های گرم که با مقدار مختلفی رنگ مشکی ترکیب می شود و در فصل زمستان معمولا از رنگ های سرد بهره میبرند.

آموزش طراحی لباس ساده

آموزش طراحی لباس

برای شرکت در کلاس های طراحی لباس لطفا از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با همکاران ما در انجمن طراحی لباس در ارتباط باشید.

موفق باشید.