آموزش طراحی لباس در ایتالیا چگونه است؟

تاریخ طراحی لباس در ایتالیا چیست؟
ایتالیا سرزمینی برای آموزش طراحی لباس است. تاریخ مد ایتالیایی یک رکورد تاریخی از رویدادها و افرادی است که مد جهانی را تحت تاثیر قرار داده و آن را به شکل باشکوه امروزی تبدیل کرده¬است. در طول قرون وسطی و رنسانس، شهرهای ایتالیا با تولید پارچه های مخملی و ابریشمی و لباس¬های عجیب و گران برای مردان و زنان سرآمد دیگران بود، و هنرمندان آن عصر طراحی¬های لباس را به شاگردان خود آموزش می¬دادند. صنعت مد در طول صنعتی شدن ایتالیا کاهش یافت. بسیاری از مارک های مدرن ایتالیایی در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم تاسیس شده و در دهه¬های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ صنعت مد ایتالیا دوباره محبوبیت خود را در سراسر جهان به دست آورد. کنتس آلبا تونی برزینی که نام هنری خود را “مادام کوفیا” انتخاب کرد، آکادمی Koefia را در سال ۱۹۵۱ در رم تأسیس کرد. آکادمی Koefia اولین مدرسه مد ایتالیا بود که به آموزش طراحی لباس و ایده¬های مد پرداخت. جذب دانشجویان مشتاق برای طراحی حرفه ای در این آکادمی با موفقیت ادامه دارد.
موقعیت طراحی لباس در ایتالیا چگونه است؟
موفقیت مد ایتالیایی مرهون میراث تاریخی طولانی است زیرا ایتالیا سرزمینی برای آموزش طراحی لباس است در طول زمان پیچیدگی¬ها و شخصیت¬هایی را ایجاد کرده¬است که ضمن هماهنگی با جامعه و فرهنگ خود باعث پیشرفت این هنر در جهان شده اند. امروزه می توانید برندهای سبک ایتالیایی را در خیابان های خرید مشهور در سراسر جهان فهرست کنید. بیشتر مزون¬های ایتالیایی کار طراحی لباس و تولید را خانوادگی شروع کردند و در حال حاضر به برندهای لوکس بین المللی مثل پرادا، آرمانی، ورساچه، کاوالی، گوچی، والنتینو، سرجیو ریسی و بسیاری دیگر تبدیل شده¬اند.
دوره های طراحی مد در ایتالیا کدامند؟
دوره ها و کلاس های آکادمیک طراحی لباس توسط مدرسان باتجربه برای هنرآموزانی که به دنبال یادگیری چگونگی طراحی لباس، تولید و عرضه به بازار هستند، ارائه می¬شوند. از انجا که ایتالیا سرزمینی برای آموزش طراحی لباس است، دوره های آموزشی به طور گسترده ای با توجه به طول دوره، محتوای دروس و مدت زمان آموزش عملی متفاوت است. دانش آموزان با گذراندن دوره های آموزشی و برنامه های مد مناسب در این زمینه می¬توانند مهارت های فنی و طراحی کلیدی را کسب کنند. هدف از دوره سه ساله طراحی لباس و الگوسازی، آموزش جوانان حرفه ای است که قادر به طراحی و اجرای ایده¬ها و مجموعه¬های خود و همکاری با طراحان دیگر به عنوان مشاوران مد هستند.

مراکز آموزشی طراحی لباس در ایتالیا کدامند؟
طراحی لباس و ارائه مد فقط دو شاخه از صنایع هنری است که ایتالیا را معروف ساخته و در این میان، شهر میلان نقش اساسی را ایفا می¬کند. برگزاری نمایشگاه های مهم، تجارت مد و آکادمی های مختلف در ارائه دوره-های طراحی لباس نشان می دهد که ایتالیا سرزمینی برای آموزش طراحی لباس است و این بخش ها به لحاظ حیاتی برای اقتصاد کشور بسیار مهم هستند. تعدادی از این مراکز آموزشی عبارتند از:
آکادمی IFDA در میلان ITALIAN FASHION & DESIGN ACADEMY
موسسه طراحی میلان RM ISTITUTO MODA E DESIGN MILANO
آکادمی دل لوسو در میلانACCADEMIA DEL LUSSO
موسسه مد میلان MILANO FASHION INSTITUTE
آکادمی مد روز در میلانUPTODATE FASHION ACADEMY
خدمات رفاهی آکادمی¬های طراحی لباس به هنرآموزان چیست؟
ایتالیا سرزمینی برای آموزش طراحی لباس است و برای علاقمندان به تحصیل در این زمینه خدمات مناسب زیر را ارائه می¬دهد:
آموزش زبان ایتالیایی،
پیدا کردن محل اقامت راحت برای دانش¬آموزان،
امکانات فعالیت¬های ورزشی در اوقات فراغت،
سرویس¬های رفت و برگشت برای دانش¬آموزان در شهرهای مختلف تا محل آکادمی،
اطلاعات و هماهنگی در زمینه دریافت ویزای تحصیلی،
خدمات در زمینه بیمه سلامت.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آیا رشته طراحی لباس خوب است؟