آموزش طراحی لباس در ایتالیا

آموزش طراحی لباس در ایتالیا

شهر رم و شهر میلان از شهرهای معروف کشـــور ایتالیـا می باشند در بعضی از موسسات و دانشکده های هنـــر( Accademia del Lusso )  دوره های فشرده یک ساله در رشته طراحی مد جهت آموزش طراحی لباس در ایتالیا وجود دارد در این دانشکده ها زنجیره تولید محصول به دانشجویان آموزش داده می شود هدف از برگزاری این دوره ها ، آشنا کردن دانشجویان با مهارت های خلاقانه و پیشرفته و تکنیک های عملی و فنی لازم برای کار در زمینه های مختلف طراحی می باشد .

همچنین جهت آموزش طراحی لباس در ایتالیا دانشکده هایی وجود دارد که در این دانشکده ها دوره های سه ساله برای طراحی لباس و مد آموزش داده می شود در این دانشکده ها اساتید به دانشجویان یاد می دهند که طراح مد ،  قلب صنعت طراحی دوخت می باشد در این سیستم طراح نه تنها لباس را طراحی میکند بلکه بر نوع شیوه ی زندگی نیز تأثیر می گذارد . در آموزش طراحی لباس در ایتالیا به دانشجویان علاوه بر تکنیک طراحی مد و لباس ، شیوه های زندگی و آداب و روش گذشتگان نیز آموزش داده می شود طراح فرایند های مختلف ساخت الگو ، تجارت و کسب و کار و تولید و گسترش آن و تکنیک های گرافیک کامپیوتری و بازاریابی را می آموزد .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس مقدماتی و اجرایی

آموزش طراحی لباس در ایتالیا توسط مدرسین خبره انجام می شود که اهداف آنها افزایش و ارتقای سطح مهارت شرکت کنندگان در دوره در یک زمان مشخص می باشد دوره های مختلف آموزش طراحی لباس در ایتالیا شامل استانداردهای آموزشی مختلفی می باشد هر دوره طول دوره و محتوای متفاوتی نسبت به هم دارند . آموزش طراحی لباس در ایتالیا در خانه های طراحی مد مخصوصی انجام می شود این خانه های افسانه در سراسر دنیا از محبوبیت خاصی برخوردارند  .

تمرکز بر روی طراحی لباس درایتالیا

با گذشت سال های بسیار ایتالیا همچنان در زمینه طراحی لباس پیشتاز است و افراد زیادی از کشورهای دیگر جهت یادگیری و گذراندن دوره های طراحی لباس به ایتالیا می روند. از جمله کشور هایی که از مد ایتالیا بسیار الگو برداری می کنند کشور ترکیه است. البته کشور ترکیه به دلیل آنکه دارای قسمت کوچکی با نام اروپایی است این موضوع بیشتر به همان منطقه اروپایی محدود می گردد. زیرا بخش عظیمی از مردم ترکیه مسلمان هستند و در بخش آسیایی قرار گرفته اند. باعث می شود مردم این مناطق تقاضای کمتری نسبت به هر گونه مد اروپایی از خود نشان دهند. لذا این امر باعث می گردد بسیاری از برند های لباس ایتالیایی از طریق ترکیه وارد کشور هایی چون ایران و دیگر کشور های حوزه خاور میانه و شرق گردد. به عبارتی می توان ترکیه را یک واسطه و پل ارتباطی واردات لباس ایتالیایی به ایران نامید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
حرفه ای ترین آموزشگاه طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته

طراحی لباس در ایتالیا و برندینگ

از مهمترین نکاتی که درآموزش طراحی لباس در ایتالیا به آن توجه می گردد، در نظر گرفتن ذائقه و فرهنگ های مختلف در کشورهای دیگر است. از آنجایی که ایتالیا یک کشور آزاد است انتظار میرود که لباسهایی که توسط طراحان و تولید کنندگان تولید می شوند در شأن و فرهنگ کشور های اسلامی  و یا سایر فرهنگ ها  نباشند درحالی که این امر کاملاً برعکس است. چرا که آنها با مطالعه دقیق فرهنگ های دیگر کشور ها و با در نظر گرفتن مضامین اخلاقی و و فرهنگی و  عرف جوامع اقدام به طراحی و تولید و  عرضه لباس برای تمام دنیا می نمایند. بنابراین حتی شما در یک کشور اسلامی که حجاب از اصول و عرف جامعه محسوب می گردد می توانید لباس های مناسب ساخت ایتالیا را نیز تهیه و استفاده نمایید.