آموزش طراحی لباس در ترکیه

آموزش طراحی لباس در ترکیه

آموزش طراحی لباس در ترکیه به عنوان یک رشته دانشگاهی پر مخاطب در دانشگاهها و کالج های این کشور می باشد  فارغ التحصیلان آموزش طراحی لباس در ترکیه پس از پایان تحصیلات  برای گذراندن دوره های تکمیلی یا کسب تجربه به ایتالیا و فرانسه رفته و مدتی را در آنجا سپری می کنند . از کشور ایران نیز سالیانه تعداد بسیاری از علاقمندان و  افراد متقاضی تحصیل در خارج از کشور در رشته آموزش طراحی لباس در ترکیه برای تحصیل به ترکیه میروند که بیشتر آنها دختران و زنان می باشند در ایران پسران و مردان علاقه زیادی به این حرفه ندارند.

آشنایی با تحصیل رشته آموزش طراحی لباس در ترکیه

آموزش طراحی لباس در ترکیه شامل دوره های طراحی و ساخت لباس ، طراحی دوخت ، طراحی مد ، تاریخ مد ، طراحی لباس عروس ، دیدگاه های معاصر مد و فرهنگ می باشد . در این رشته دانشجویان با یادگیری نظریه مد و گذراندن کلاس های آموزشی مختلف اطلاعات جامعی در زمینه نساجی و صنایع نساجی بدست می آورند .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین دانشگاه طراحی لباس در ترکیه

حرفه هایی که فارغ التحصیلان می توانند بعد از اتمام تحصیلات خود به آن مشغول شوند عبارتند از : طراح لباس ، روزنامه نگار یا نویسنده مقاله های طراحی لباس و مد ، بازاریاب لباس  ، مدیرتولید لباس .

طراحان لباس اغلب تلاش می‌کنند تا لباسی که طراحی می‌کنند همواره تابعی از زیبایی و دل‌انگیزی باشد ، آن‌ها قبل از طراحی لباس مطالعه می کنند  که هر نوع لباس چه مخاطبی دارد و همچنین در چه موقعیتی پوشیده می‌شود . آن‌ها برای انجام لباس های بانوان در آن دوران نیز با استفاده از مدلهایی که از فرانسه الگو برداری میشد و اغلب بصورت پیشکش یا غنیمت های جنگی از اروپا به دست می آمد طراحی و استفاده می گشت .

همانطور که می دانید در کشور ترکیه اقلیت های مذهبی اعم از مسیحیان و مسلمانان با پوشش های مختلف در کنار یکدیگر زندگی می کنند ، و این امر باعث ایجاد تنوع در طراحی لباس و آموزش طراحی لباس در ترکیه شده است همواره این دو فرقه و مذهب سعی می کنند که از یکدیگر متمایز باشند به همین دلیل از طرحهای متفاوتی برای پوشش های خود استفاده می کنند.این ها مواردی هستند که تحصیل آموزش طراحی لباس در ترکیه را برای افراد علاقه مند به این رشته تحصیلی برجسته تر می کنند .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره های آموزش طراحی لباس در ترکیه چگونه است؟

یکی از دانشگاههای تحصیل رشته آموزش طراحی لباس در ترکیه کالج لاساله «Lasalle » در استانبول ترکیه می باشد اساتید این دانشگاه ، در امر آموزش حرفه طراحی لباس بسیار حرفه ای هستند آنان به دانشجویان یاد می دهند تا با خواسته ها و انتظارات این صنعت پر رقابت و پر چالش آشنا شوند فارغ التحصیلان از این دانشگاه می توانند مهارتها و استعداد های خود را با شرکت در مسابقات طراحی محلی و بین المللی نشان دهند و همچنین می توانند از مهارتهای خود نسبت به کسب درآمد اقدام نمایند.

کشور ترکیه به دلیل داشتن دانشکده های معتبر محلی برای تحصیل و یادگیری مهارتهای مختلف بسیار مورد توجه علاقمندان به آموزش طراحی لباس در ترکیه می باشد مخصوصاً به علت پیشرفته بودن صنایع مد و طراحی لباس ، در این کشور دوره های های تخصصی زیادی در این زمینه وجود دارد مانند دانشگاه طراحی مدل لباس استانبول مکانی است برای تحصیل رشته های هنری مختلف از جمله رشته های صنایع مد و طراحی لباس ، دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در استانبول می توانند به شغل طراحی مد و لباس مشغول شده و درآمد کسب نمایند .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشگاه طراحی لباس آقایان و بانوان