آموزش طراحی لباس در فرانسه

آموزش طراحی لباس در فرانسه

آموزش طراحی لباس در فرانسه بیش از سه سال طول می کشد. سال اول شامل: مد و طراحی نساجی، طراحی مد/ ساخت الگو و مد طراحی و کسب و کار با گرفتن مدرک لیسانس است. در پایان سال اول، دانشجویان مسیری را انتخاب می کنند که در آن مناسب تر هستند. فرانسه به عنوان یک کشور در زمینه، مد و زیبایی شناخته شده است.

شرایط تحصیل طراحی لباس در فرانسه

فرانسه دارای برخی از بهترین دانشگاه ها و برنامه های طراحی لباس در اروپا است. برخی از برترین موسسات آموزشی عبارتند از:

 • کالج هنر پاریس
 • مدرسه بازرگانی SKEMA
 • IFA پاریس – آکادمی مد بین المللی
 • مدرسه مد پاریس توسط PSL

در رشته طراحی لباس می توانید یکی از شاخه های زیر را انتخاب کنید:

 • طراحی لباس مدرن
 • طراحی صحنه و لباس
 • اکسسوری ها

دوره های آموزشی و برنامه های طراحی لباس مناسب برای دانشجویانی است که به دنبال یادگیری در مورد چگونگی طراحی و تولید لباس ها و اکسسوری ها و عرضه آنها به عموم است. دانشجویانی که در این زمینه تحصیل می کنند مهارت های فنی و طراحی کلیدی را به دست می آورند. تحصیل کارشناسی طراحی لباس در کالج هنر پاریس یک دوره ۴۸ ماهه است که مهلت نهایی درخواست نامه ژوئن ۲۰۱۹ است و هزینه سالانه در این کالج ۲۷٫۸۰۰ یورو است.

طراحی لباس و تجارت در مدرسه طراحی LISAA، دانشجویان را برای متخصصان مدیریت مد آموزش می دهد، طراحی یک مجموعه و سازماندهی کسب و کار، مدیریت یک نام تجاری، ارتباطات، تجارت الکترونیک، ارتباطات الکترونیک. طول این دوره تحصیلی ۶۰ ماه با شهریه ۹٫۸۹۰ یورو در سال است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
هزینه آموزش طراحی لباس در فرانسه چقدر است؟

تحصیل طراحی لباس در فرانسه لیسانس و کارشناسی ارشد

برای تحصیل در فرانسه در رشته طراحی لباس مقطع کارشناسی، مدت زمان مورد نیاز تحصیل ۴ سال است. استاندارد تحصیلات عالی در دانشگاههای این کشور بین المللی است. مدرک لیسانس در دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی، کالج های محلی و از طریق دانشگاه های آنلاین قابل اکتساب می باشد. رشته طراحی لباس شامل استفاده از تکنیک های مختلف طراحی برای تولید انوع لباس ها و لوازم تزئینی است. دانشجویان در این برنامه های تحصیلی، تاریخچه مد را بررسی می کنند و همچنین نحوه تاثیر عوامل مختلف بر طراحی را مطالعه می نمایند.

برنامه های درسی و جدول دروس در رشته طراحی لباس در مورد لباس ها و لوازم تزئینی طراحی شده، تولید شده و موجود در بازار است. دانشجویانی که در این رشته تحصیل می کنند می توانند اصول طراحی و اصول فنی این رشته را بخوبی بیاموزند. در حال حاضر، فرانسه جزء یکی از ۲۰ کشور مطرح جهان در امر اقتصاد و تحصیلات عالی می باشد. اغلب برنامه های تحصیلی به زبان فرانسه تدریس می شوند. فرانسه دارای ۶۰ دانشگاه دولتی و ۱۰۰ دانشگاه خصوصی می باشد. شهر پاریس یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور و پایتخت فرانسه است. اگر شما تصمیم به ادامه تحصیل رشته طراحی لباس مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های فرانسه را دارید،

 

 

بایستی مدارک زیر را تهیه و بهمراه فرم درخواست به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید:

 • گذرنامه یا کارت شناسایی
 • کپی از مدارک تحصیلی
 • هزینه ثبت نام
 • اگر شما شهروند اروپا هستید (یک کپی از کارت بیمه سلامت اروپا)
 • مدرک زبان معتبر از قبیل تافل، آیلتس، یا TOEIC
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
جامع ترین دوره آموزش طراحی لباس و مد در تهران

 

ضمنا ممکن است از شما سند تضمین جهت داشتن مسکن در طول مدت تحصیل، هزینه تأمین اجتماعی و یک گواهی نامه مسئولیت مدنی، درخواست شود. اگر شما متقاضی ثبت نام برای ترم پاییز هستید، مهلت ثبت نام بین اوایل فوریه و اوایل آپریل می باشد. برای درخواست پذیرش ترم بهار، شما بایستی در ۱۵ سپتامبر اقدام نمائید. برای تحصیل رشته طراحی لباس مقطع کارشناسی در کشور فرانسه، مدت زمان مورد نیاز تحصیل ۴ سال است. استاندارد تحصیلات عالی در دانشگاههای این کشور بین المللی است.

مدرک لیسانس در دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی، کالج های محلی و از طریق دانشگاه های آنلاین قابل اکتساب می باشد. رشته طراحی لباس شامل استفاده از تکنیک های مختلف طراحی برای تولید انوع لباس ها و لوازم تزئینی است. دانشجویان در این برنامه های تحصیلی، تاریخچه مد را بررسی می کنند و همچنین نحوه تاثیر عوامل مختلف بر طراحی را مطالعه می نمایند.

دانشگاه های فرانسه برای رشته طراحی لباس

در زیر لیست تعدادی از بهترین دانشگاه های فرانسه برای رشته طراحی لباس ارائه شده است. Fashion School of Luxury and Design-paris: دارای ۱۲۰۰ دانشجو در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد / MBA پردیس دانشگاه های پاریس، شانگهای و استانبول، IFA در حال تحصیل می باشند. ۳۰۰۰ تن از فارغ التحصیلان این دانشگاه از بیش از ۵۰ ملیت مختلف به دنیای مد و طراحی لباس پیوسته اند. Studio Berçot – Paris: برنامه های تحصیلی این دانشگاه سه ساله است. دانشجو دو سال در دوره های عملی و نظری تحصیل می کند ، و یک سوم سال تجربه در دنیای حرفه ای کار را می آموزد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین دانشگاه های آموزش طراحی لباس در فرانسه

ECSCP – Paris : این دانشگاه در سال ۱۹۲۷ توسط Chambre Syndicale de la Haute Couture تأسیس شد، و به عنوان بازتابی از علاقه مندی طراحان به مرکز استعدادهای نوین در حوزه مد تبدیل شده است. LISAA école de mode – Nantes Paris: این دانشگاه گواهی لیسانس IFA تایید شده توسط FEDE را ارائه می دهد. مدت تحصیل در این دانشگاه ۳ سال است و برنامه های تحصیلی به زبان فرانسه و انگلیسی ارائه می شوند. هزینه ثبت نام در این دانشگاه ۱۵۰ یورو است. شهریه سالیانه در این دانشگاه ۸,۴۰۰ یورو در فرانسه، ۸۵,۰۰۰ یورو در شانگهای و ۷,۴۰۰ یورو در استانبول می باشد. محدودیت: ۲۵ دانشجو در هر کلاس.

Institut Français de la mode – Paris : ک موسسه آموزش عالی است که طیف گسترده ای از فعالیت ها را شامل می شود اعم از : برنامه های تحصیلی و تحصیلات تکمیلی، آموزش اجرایی و تخصصی در رشته های: صنایع نساجی، مد و طراحی لباس. IFM در سال ۱۹۸۶ توسط نمایندگان صنعت مد و با حمایت وزارت صنایع فرانسه تاسیس شد. شرایط تحصیل در فرانسه ۲۰۱۸ را می توانید از مشاورین موسسه میرداماد بخواهید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.