آموزش طراحی لباس روی کاغذ و مانکن در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن.طراحی فیگور با لباس، طراحی لباس مجسی با مداد ، طراحی مانکن خطی و آموزش طراحی لباس با مداد نگی و تکنیک های متفاوت دیگر.جزئیات و تمام فنون و اطلاعاتی که یک طراح لباس به ان در دنیای حرفه ای کار نیاز دارد.

آموزش طراحی لباس

مولاژ در طراحی لباس

مولاژ و یا دراپینگ در آموزش طراحی لباس بر روی مانکن، یک روش طراحی می باشد که از زمان های بسیار قدیم مورد استفاده قرار گرفته است. این روش موجب می شود که لباس به طور مستقیم و با کمک چند ابزار ساده و خلاقانه بر روی مانکن طراحی و ایجاد شود.در روش مولاژ در طراحی لباس، طراح، لباس را به طور مستقیم به وسیله ی پارچه یا کاغذ بر روی بدن مانکن قرار داده و آن را طراحی می کند.

با آموزش طراحی لباس روی مانکن، طراح این توانایی را به دست می آورد که طرح لباسی را که در ذهن خود خلق می کند به نحوی سه بعدی و توسط پارچه و سوزن بر روی بدن مانکن شکل دهد تا بتواند به طرح مطلوب و مورد نظر خود برسد. تعداد زیادی از طراحان لباس برتر جهان، امروزه از شیوه ی مولاژ در طراحی لباس در کار خود بهره می برند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین آموزشگاه طراحی لباس در تهران

طراحی لباس روی مانکن

در طراحی لباس روی کاغذ چه اصولی را باید رعایت کرد؟

  1. یک مداد سفت و سخت را انتخاب کنید، بهترین مداد H می باشد که برای طراحی بسیار سبک است
  2. مدل طراحی شما،  باید به صورت طرحی تهیه شود که بهترین موارد را نشان می دهد. می توانید مدل راه رفتن، نشستن، خم شدن یا هر موقعیت دیگری را نشان دهید.
  3. خط تراز را ترسیم کنید، این اولین خط طرح شما است و مرکز ثقل مدل شما را نشان می دهد. آن را از بالای سر تا نوک انگشتان، در امتداد ستون فقرات خود بکشید.
  4. طرح اصلی خود را خلق کنید. در مورد آنچه می خواهید ایجاد کنید، فکر کنید و آن را تا آخرین جزئیات نشان دهید.
  5. لباس را جسورانه ترسیم کنید. از آنجا که هدف از طراحی لباس، نشان دادن ایده های طراحی شماست، هنگام ترسیم لباس، جسورانه تر عمل کنید.
  6.  یاد بگیرید که چگونه چین های لباس را ایجاد کنید. از خطوط مختلفی برای ایجاد چین های مختلف در پارچه ای که ترسیم می کنید استفاده کنید.
  7.  اگر طراحی شما شامل پارچه ای طرح دار یا چاپ شده است ، مهم است که به طور دقیق نشان دهید که چگونه این مدل به نظر می رسد
  8. نقاشی را با سایه ، جوهر و رنگ نهایی کنید. از خط مشکی ضخیم و یا رنگی روی خط هایی که می خواهید نگه دارید استفاده کنید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس در سعادت آباد غرب و تهران

آموزش طراحی لباس روی کاغذ

آموزش طراحی لباس

برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با انجمن طراحی لباس ما در ارتباط باشید.