آموزش طراحی لباس و پارچه

طراحی لباس و پارچه

آموزش طراحی لباس و پارچه با مدرک بین المللی در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن , یک دوره آموزشی بسیار جامع و کاربردی از مبتدی تا پیشرفته ،مناسب افرادی است که می خواهند وارد بازار کار شوند و یا علاقه ی شخصی دارند.افرادی که وارد این صنعت می شوند باید استعداد طراحی کردن را داشته باشند و آموزش های مربوطه را دیده باشند.

آموزش طراحی لباس

 بازار کار رشته طراحی لباس چگونه است؟

صنعت طراحی لباس و پارچه از جمله صنایعی است که استفاده آن شامل همه محدوده های سنی می شود و این یعنی مصرف بیشتر که نیازمند تولیدات بیشتر است. همه این موارد نقش آموزش طراحی لباس و پارچه را برجسته می سازد. زیرا که هر محدوده سنی و هر وضعیت کاری لباس مخصوص خود را نیاز دارد. مثلا در یک بانک همه کارمندان امکان دارد یک لباس رسمی یک شکلی را بپوشند ولی مستخدمین لباس مخصوص خود را دارند. در یک مدرسه، دانش آموزان ممکن است دو نوع لباس داشته باشند؛ کلاسهای اول تا سوم یک لباس با یک رنگ و از کلاس چهارم تا ششم لباس با رنگ دیگر. معمولا ادارات و مدارس با مراکز طراحی لباس قرارداد بسته و این لباسها را بطور عمده خریداری می کنند. بنابراین این کار باعث داغ شدن بازار کار طراحی لباس می شود. معمولا لباس مدرسه دانش آموزان دارای ظرافت خاصی نیست ولی در مواردی که لباسهای رسمی یک بانک سفارش داده می شود طراحی لباس و پارچه یک کار تخصصی می شود که نیازمند آموزشهای خاص می باشد. افرادی که در این حرفه فعالیت می کند نیازمند آموزش طراحی لباس می باشند. به هر حال می توان نتیجه گیری کرد بازار کار طراحی لباس همیشه در حال پیشرفت می باشد ولی این بازار کار نیازمند آموزشهای ویژه می باشد تا بتواند پاسخگوی تولید انواع لباس باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس روی کاغذ و مانکن

آموزش طراحی لباس و پارچه

 

در طراحی لباس و طراحی پارچه چه نکاتی از اهمیت بالایی برخوردار است؟

  • موارد متعددی برای طراحی لباس ضرورت دارد. اولین مورد می تواند توانایی نقاشی کردن می باشد. لازم نیست که یک فرد کاملا در این کار متبحر باشد. بلکه باید بتواند دیدگاههای خود را بر روی کاغذ پیاده کند.
  • دومین مورد توانای دوختن است؛ یا توسط دست یا بوسیله ماشین خیاطی. تبحر در این زمینه از نکات اصلی طراحی لباس است.
  • سومین مورد توانایی طراحی کردن می باشد. اگر شما می خواهید طرح های جدید ایجاد کنید باید درباره نظریه طراحی اطلاع داشته باشید. این نظریه درباره شکل، فضا، نسبت، رنگ، مقیاس، بافت، ساختار، ترکیب، خط، شکل و حجم بحث می کند و اینکه چگونه آنها را باید ایجاد کرد که باعث توازن، الگو، سلسله مراتب، تاکید و یکپارچگی شود. در آموزش طراحی لباس و پارچه شما می توانید با اصول طراحی آشنا شوید.
  • چهارمین نکته دانستن درباره مد روز است. شما باید از دنیای مد اطلاعاتی داشته باشید.
  • نکته آخر می تواند دانستن درباره امکانات و فناوریهای مربوط به طراحی لباس می باشد.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس با متد جدید2020

طراحی لباس و پارچه

شرکت در دوره آموزش طراحی لباس

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره های آموزشی ما لطفا از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با همکاران ما در دپارتمان طراحی لباس همراه باشید.

موفق باشید.