راهنمای انتخاب کلاس آموزش طراحی لباس خوب و معتبر

جنسیت سازی دانتل                                                                       آموزش جنسیت سازی دانتل

آموزش طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته

برای شروع آموزش رشته طراحی لباس به صورت گام به گام و از ۰  تا ۱۰۰  نیاز به گذراندن پیش نیاز های خاصی ندارید و در واقع رشته طراحی لباس به عنوان یک رشته کاملا سرگرم کننده و پولساز شناخته می شود که با توجه به شرایط بازار کار بسیار خوبی که در ایران و در کلیه کشور های جهان دارد به عنوان یکی از پر طرفدار ترین رشته های دانشگاهی شناخته می شود ، البته برای یادگیری این رشته ما به شما ورود به دانشگاه را پیشنهاد نمی دهیم چرا که با گذراندن یک دوره اجرایی ۶ ماهه شما می توانید به راحتی وارد عرصه بازار کار این رشته شوید.

منظور از گذراندن دوره اجرایی مجموع اطلاعات دوره های دانشگاهی می باشد که هر کدام در دانشگاه ۴ سال زمان می برد ، و شامل دوره های کارشناسی طراحی پارچه، کارشناسی تکنولوژی طراحی دوخت، کارشناسی نساجی،کارشناسی طراحی لباس و کارشناسی مدیریت و بازاریابی

آنچه یک طراح لباس برای تولید لباس از صفر تا صد نیاز دارد تا بتواند لباس را از مرحله طراحی به مرحله اجرا در بیاورد اطلاعات اجرایی جهت تولید لباس در هر یک از رشته های دانشگاهی ذکر شده می باشد

پیس تا اینجای کار متوجه شدیم حتی افرادی که در دانشگاه توانسته باشند یکی از رشته های یاد شده دانشگاهی را بگذرانند دانش کافی جهت طراحی ، تولید و اجرای لباس ندارند و حتما بایستی اطلاعات کافی در این خصوص را از طرق یادگیری در موسسات و کالج های آموزشی منطبق با استاندارد های بین المللی کسب نمایند.

مطابق استاندارد های بین المللی آموزش طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته به صورت آکادمیک و در یک دوره اجرایی آموزش داده می شود و یادگیری به صورت دوره های مبتدی به صورت جداگانه و دوره های پیشرفته به صورت جداگانه از استاندارد های بین المللی خارج می باشد.

آموزش طراحی لباس                          آموزش طراحی لباس شب

 

آموزش پایه طراحی لباس از صفر

برای آندسته از عزیزانی که تمایل دارند آموزش طراحی لباس را از پایه و از صفر شروع نمایند پیشنهاد می کنیم این حرفه را از متد های دستی و به اصطلاح با آموزش شناخت آناتومی انسان یا فیگوراتیو بدن انسان از پایه شروع کنند و از یادگیری نرم افزار های طراحی قبل از یادگیری طراحی فیگوراتیو اجتناب نمایند ، زیرا همانطور که می دانیم برند های معروف دنیا نیز همچنان از متد های دستی بهره می گیرند و نرم افزار ها نقش مکمل را ایفا می کنند ، پس تا اینجا متوجه شدیم بایستی پیش نیاز ها و هم نیاز های آموزش یرای شروع آموزش پایه طراحی طراحی لباس از صفر رعایت نماییم تا دچار سردرگمی نشویم.

در کشور های پیشرفته دنیا هدف از آموزش یک رشته دانشگاهی یادگیری مهارت ها و خلاقیت های لازم برای ورود به بازار کار رشته مورد نظر می باشد و در رشته طراحی لباس که مربوط به صنایع پوشاک می باشد یادگیری و آموزش پایه طراحی لباس از صفر با رعایت پیش نیاز ها توصیه می گردد.

بهترین طراحان لباس در دنیا ایرانی ها هستند زیرا که با تاریخ فرهنگی غنی و اقتباس از تمدن ایرانی راه برای خلاقیت در طراحی لباس بسیار باز می باشد .برای تفکر خلاق و  استفاده از بناهای تاریخی ، اشعار و متون ادبی پارسی و …  و همچنین اقوام مختلف ایرانی با فرهنگ های بسیار جذاب برای استفاده در طراحی لباس و به نوعی ایده گرفتن از فرهنگ غنی کشور ایران برای فعالیت در این عرصه جای کار بسیاری وجود دارد.

آموزش طراحی لباس                              آموزش طراحی لباس کاربردی

آموزش صفر تا صد طراحی مد و لباس و پارچه

همانطور که توضیح دادیم برای آموزش صفر تا صد طراحی مد و لباس و پارچه معیار ها و استاندارد های بین المللی در آموزش وجود دارد که با ذکر یک مثال به توضیح آن خواهیم پرداخت.

به عنوان مثال در کشور سوئد مبحث آموزش طراحی لباس برای افراد علاقمند به این رشته و حتی فارغ التحصیلان این رشته از کجا آغاز می گردد

طبق استاندارد آموزش در کشور های اروپایی فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته های مرتبط با صنایع پوشاک و حتی افراد علاقمند به این رشته برای شروع فعالیت حرفه ای و ورود به بازار کار این رشته مشاوره شغلی شده و بعد از تعیین هدف و ورود به کالج جهت آموزش صفر تا صد طراحی مد و لباس و پارچه اطلاعات اجرایی ۵ رشته دانشگاهی شامل اطلاعات اجرایی رشته طراحی لباس ، رشته طراحی پارچه ، رشته طراحی دوخت ، رشته نساجی و مبحث مارکتینگ را جهت وتولید در صنایع پوشاک آموزش می بینند ، زیرا که فراگیری یکی از این رشته ها جهت ورود به فعالیت حرفه ای در بازار کار کافی نمی باشد و بایستی اطلاعات اجرایی رشته های ذکر شده برای تولید آموزش داده شود.

که در بازه های کوتاه مدت ۶ ماهه افراد متقاضی برای فعالیت حرفه ای در صنعت پوشاک مطابق با استاندارد های بین المللی آموزش خود را تکمیل می نمایند ،

یکی از علت هایی که افراد مختلف در کشور ایران در رشته های تحصیلی دانشگاهی خود مشغول به فعالیت حرفه ای نمی باشند ، نداشتن اطلاعات اجرایی کافی در رشته مورد مطالعه خود و نبود اطلاعات طبقه بندی شده در حیطه مورد نظر می باشد.

پکیج آموزش طراحی لباس                                  آموزش طراحی لباس معتبر

کلاس طراحی مد و لباس و پارچه در تهران

کلاس های طراحی مد و لباس و پارچه در تهران در موسسات زیادی برگزار می گردد ، اگر بخواهیم جهت انتخاب بهترین کلاس راهنمای شما باشیم بایستی توجه شمار را به نکات ارزشمندی جهت انتخاب بهترین کلاس طراحی مد و لباس و پارچه در تهران معطوف نماییم که شامل موارد ذیل می باشد:

-کلاس های آموزشی طراحی مد و لباس و پارچه مطابق با استاندارد های بین المللی بایستی از سطوح مقدماتی شروع و در سطوح پیشرفته خاتمه یابند و گذراندن کلاس های آموزشی در موسساتی که دوره های مقدماتی و پیشرفته به صورت مجزا می باشند کمکی به شما نمی کنند.

– همانطور که توضیح داده شد دوره های آموزشی بایستی بر اساس استاندارد های جهانی در ۵ رشته دانشگاهی شامل طراحی لباس ،طراحی پارچه، دوخت و الگو ، نساجی و مارکتینگ جهت تولید در صنایع پوشاک تنظیم شده باشند و دانستن یکی از این رشته ها مانند طراحی لباس به صورت مجزا کمک چندانی به شما نمی کند.

– دقت داشته باشیم برای ورود به بازار کار این رشته بایستی طرح های ایجاد شده روی کاغذ به مرحله اجرا یا تولید در بیاید و موسساتی که کار نهایی اجرا شده لباس (ژوژمان) نداشته باشند نیز نمی توانند شما را برای درآمد زایی از این رشته آماده نمایند.

-یادگیری کلاس طراحی مد و لباس و پارچه در موسساتی که به جای آموزش نهایی تولید لباس فقط روی نقاشی زیبای لباس یا به اصطلاح تصویر سازی لباس فوکوس دارند نیز نمی تواند شما را برای بازار کار این رشته آماده نماید.

جهت مشاوره و راهنمایی در این حوزه می توانید با کارشناسان مرکز آموزش خانه صنعت و معدن در تهران ارتباط برقرار نمایید.

ثبت نام در آموزشگاه حرفه ای طراحی لباس با مدرک معتبر

جهت ثبت نام در آموزشگاه حرفه ای طراحی لباس یکی از مواردی که برای ما حائز اهمیت می باشد ارائه مدرک معتبر می باشد ، اگر بخواهیم مدارک مورد ارائه موسسات مختلف را بررسی نماییم که در حیطه طراحی لباس فعالیت می نمایند شامل مدرک فنی و حرفه ای ، مدرک ارشاد و مدرک وزارت صنعت ، معدن و تجارت می باشد ،

لازم به ذکر است همه مدارک یاد شده معتبر بوده و در داخل کشور و بعضا در خارج کشور نیز مورد استفاده قرار می گیرد که به تفکیک راجب هر یک توضیح خواهیم داد :

  • ثبت نام در آموزشگاه طراحی لباس با مدرک مورد تایید فنی و حرفه ای

موسسات فنی و حرفه ای به دلیل اینکه سرفصل مورد تدریس در این مراکز خیلی طولانی بوده و معمولا آپدیت شده نیستند و به همین دلایل در خارج از ایران دارای اعتبار کافی نمی باشند.

 

  • ثبت نام در آموزشگاه طراحی لباس با مدرک مورد تایید وزارت ارشاد

موسساتی که زیر نظر وزارت ارشاد فعالیت می نمایند نیز دارای قوانین سخت گیرانه حراستی و … می باشند و به دلایل تحریم های متعدد از سمت کشور های قدرتمند نمی توانند نیاز شما را به لحاظ اعتبار در خارج از کشور تامین نمایند.

  • ثبت نام در آموزشگاه طراحی لباس با مدارک مورد تایید وزارت صنعت ، معدن و تجارت

در حال حاضر تنها موسسه مورد تایید وزرات صنعت ، معدن و تجارت در کشور مرکز آموزش خانه صنعت و معدن می باشد که با سرفصل های منطبق با استاندارد های بین المللی و ارائه مدارک بین المللی توانسته جایگاه ویژه ای در بین فعالان این رشته چه در داخل و چه در خارج کشور داشته باشد.

 

بهترین دوره طراحی مد و لباس در تهران

بهترین دوره طراحی مد و لباس در تهران با معیار هایی که برای شما بیان کردیم دیگر کار سختی نیست مهمترین سرمایه ای که هر انسانی در طول زندگی خود دارد زمان می باشد که به هیچ عنوان خریدنی نیست پس قبل از اینکه زمان خود را به هدر بدهیم بایستی تحقیقات خود را خصوصا جهت انتخاب بهترین دوره طراحی مد و لباس در تهران کامل نماییم زیراکه آموزش غلط علاوه بر از دست دادن زمان می تواند شما را نسبت به هدفی که دارید دلسرد نماید و نقطه مقابل آن یعنی آموزش صحیح در هر حوزه ای می تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد. صنعت پوشاک جزء پردرآمد ترین صنایع در کشور های مختلف می باشد که در لیست مشاغل اکثر کشورها و ممالک پیشرفته دنیا جهت مهاجرت قرار داده شده و معمولا به طراحان لباس ایرانی همانطور که توضیح دادیم به دلیل فرهنگ غنی و استفاده از این فرهنگ در طراحی لباس بهای بیشتری داده می شود. هم اکنون مسیر زندگی خود را تغییر دهید ، برای یادگیری هیچ وقت دیر نیست ، با برنامه ریزی صحیح در زندگی همه ما می توانیم افراد موفقی باشیم و احساس بهتری از زندگی خود داشته باشیم. امیدواریم با تجاربی که با بیش از یک دهه در این صنعت بدست آورده ایم توانسته باشیم شما را در جهت استفاده از منابع خدادادی خود آگاه نماییم تا در انتخاب راه رشد با فکر و تعقل در مسیر اشتغل زایی ، کار آفرینی و تولید بتوانید بهترین راه را انتخاب نمایید. در پایان امیدواریم توانسته باشیم در انتخاب بهترین دوره طراحی مد و لباس در تهران به شما کمک کنیم.

 

کلاس آموزش قدم به قدم طراحی لباس با متد سال ۲۰۲۰

آموزش طراحی لباس روی کاغذ   فعالیت اجرایی و تخصص کارآمد فارغ التحصیلان کماکان در سال ۲۰۲۰ میلادی نیر در کانون توجه آکادمی های بین المللی آموزش مد و لباس قرار دارد.مراکز تخصصی آموزش مد و لباس بیش از همیشه معتقند آنچه دنیای مد باعث تحول و شگفتی خواهد شد پرورش دانشجویانی است که در کنار خلاقیت وارد عرصه عمل شده و دست به کار اجرایی بزنند. ما این تفکر مهم در سال ۲۰۲۰ را سرلوحه اجرای کلاس های آموزش طراحی لباس قرار داده ایم.

برای آگاهی از زمان و برنامه کلاس ها از طریق لینک واتس آپ در پایین صفحه یا شماره های سایت با ما در ارتباط باشی.

 

آموزش کامل و قدم به قدم طراحی لباس از صفر تا ۱۰۰

شاید ۲۰ سال پیش که برای روز های اول جامعه هنری و علمی کشور دو رشته خیاطی و طراحی لباس را از هم تفکیک کردند کمتر کسی متوجه اثر بخشی این جریان بود. بی شک هرگز فکر نمی کردیم که این پتانسیل هنری و اجرایی در حوزه مد و لباس آن هم با این محدودیت ها در امروز حاصل شود. متقاضیان فعالیت و آموزش حرفه طراحی لباس و مخاطبین ما اکثرا جوانانی هستندبا استعداد که رشته دانشگاهی آنها ارتباطی به آنچه امروز دنبال یاد گیری آن هستند ندارد و جالب اینکه بعد از گذران دوره های آموزشی طراحی لباس توان اجرایی بالاتری از دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاهی این حرفه دارند.

    • آموزش قدم به قدم

 

  • الگو برداری و جلسات پیاپی با مراکز معتبر آموزشی طراحی لباس در دنیا

 

 

  • توجه بیشتر به اجرای ایده ها تا نقاشی لباس و ایجاد ارزش افزوده برای هنرجویان  و….

 

 

از همه مهمتر تلاش بی وقفه دانشپذیران برای یادگیری در کنار اساتید با حوصله و پر انگیزه این راه را هموار نمود. جای نگرانی نیست اگر رشته تحصیلی شما هیچ ارتباطی با این حرفه ندارد یا حتی تا امروز هیچ تجربه یا دوره ای در این زمینه ندیده اید. باید بدانید که شما تنها نیستید و تقریبا اکثر افرادی که در این دوره حضور دارند همین شرایط را دارند. باید بدانید که در این مرکز افتخار ما آموزش اجرایی و همراهی  شما در خلق یک لباس خلاقانه که حاصل ایده های شماست می باشد. ما فقط دنیال این نیستیم که شما از لباس نقاشی بکشید و تصویر سازی کنیدومطابق الگوی متد ۲۰۱۹ در طراحی لباس شما باید بعد از پایان دوره های آموزشی طراحی لباس علاوه بر توانایی تجسم و ایده پردازی و توانایی طراحی لباس با مداد رنگی گواش ماژیک مارکر و … توانایی ارتباط با خیاطان و اجرای ایده های خود را داشته باشید.

 

کلاس آموزش طراحی لباس با مدرک بین المللی

هرچند که فعالیت اجرایی در حرفه طراحی لباس حرف اول را میزند و شما  به عنوان یک خالق مد باید فردی باشید  که بتواند در طراحی لباس مجلسی لباس اجتماعی و … دست به کار اجرایی بزنید اما داشتن مدارک بین المللی در دفتر کارتان یا صفحات اجتماعی شما می توانداحساس اعتماد بیشتری در مشتریان آینده شما فراهم کند. در مرکز آموزش طراحی لباس ما به عنوان پارتنر آکادمی های معتبر مد و لباس مانند رلیانس فرانسه و اینوسرت کانادا و دیگر مراکز بین المللی امکان تهیه ۶ مدرک بین المللی را در پایان دوره های آموزشی برایتان فراهم کرده ایم.

کلاس طراحی لباس از ایده تا اجرا

مفهوم کلاس طراحی لباس از ایده تا اجرا چیست؟ آیا هدف شما از شرکت در کلاس طراحی لباس صرفا کشیدن لباس روی کاغذ و جنسیت سازی لباس است؟ آیا برای شما مهم نیست که بتوانید ایده های خود را از روی کاغذ بیرون بیاورید و به صورت قابل استفاده اجرا کنید؟ دوره های آموزشی طراحی لباس در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن تا اجرای ایده هایتان با شما همراه است.در واقع ما معتقدیم که اگر اجرای ایده های خود را بلد نباشید شما به حرفه طراحی لباس مسلط نشده اید.

دوره طراحی لباس مقدماتی تا پیشرفته (مدت و زمان)

شما در مدت ۶ الی ۷ ماه با حضور ۲ بار در هفته در کلاس های آموزشی بدون هیچ پیش شرط و صرفا با حضور و اجرای تمرین های کلاسی به هدف خود خواهید رسید. بازار کار رشته طراحی لباس در ایران با توجه به وجود علاقه مندان به مد و نسل جوان در کشور منتظر طراحان با سلیقه و خوش ذوق است و این بازار به این زودی اشباع نخواهد شد. در کنار نیاز بازار به نیروی کار خلاق نکته قابل توجه رقابتی شدن این کار و نیاز به تخصص به روز طراحان لباس است.بله شما باید با علم روز و متد های جدید طراحی لباس آشنا باشید تا بتوانید برای خود بازار سازی کنید.

در آموزش طراحی لباس سطحی به نام مقدماتی تا پیشرفته نمی توان قائل شد.این یک دوره آموزش جامع از مقدماتی تا پیشرفته و از صفر تا صد است.

هزینه دوره و کلاس های طراحی لباس:

هزینه شرکت در کلاس های طراحی لباس را می توان به دو بخش تفکیک نمود:

هزینه ثبت نام کلاس ها

هزینه تهیه لوازم طراحی و … .

برای تهیه لوازم طراحی لباس و پارچه های تمرینی نیازی به هزینه های سنگین در ابتدای کار نخواهید داشت. ما باآموزش اجرایی به شما کمک می کنیم تا بعد از گذران ۵ ماه از دوره در طی کلاس ها توان فعالیت اجرایی و کسب درآمد از این حرفه را داشته باشید.

مرکز تخصصی آموزش طراحی لباس

همانطور که اشاره شد در سال ۲۰۲۰ در آکادمی های مد بیش از همیشه فضای آموزشی از تصویر سازی و نقاشی محض فاصله گرفته و توجه بیشتر به اقتصادی و اجرایی بودن طرح های طراحان لباس است.
مرکز آموزش خانه صنعت و معدن سال هاست که صنعت پوشاک را از طریق دانشپذیران موفق خود بعد از فارغ التحصیلی تامین می نماید.
ما معتقدیم دانشپذیران در کلاس آموزش طراحی لباس به شیوه اجرایی علاوه بر اجرای یک طرح زیبا باید توان تجسم طرح نهایی و اجرای لباس نهایی را نیز داشته باشند.
البته اینکه شما خیاطی و دوزندگی بلد باشید زیاد مهم نیست چون در این کلاس ها شیوه ارتباط با خیاطان و مدیریت تیم اجرای لباس را نیز آموزش خواهید دید. به لطف خداوند متعال برگزاری نمایشگاه ها و ایونت های تخصصی طراحی لباس در سال های گذشته و ورود خیل عظیمی از علاقه مندان بعد از دوره های آموزشی به بازار کار حرفه طراحی لباس ما را بیش از پیش به اجرای سیاست های آموزش عملی و صنعت محور و درآمد محور تشویق نموده است.

اموزشگاه طراحی لباس در تهران(حضور در کلاس ها):

برای شرکت در کلاس های طراحی لباس قبل از آغاز به کلاس ها برای شناخت بهتر این حرفه و ترسیم مسیر از طریق شماره سایت یا واتس آپ با کارشناسان دپارتمان طراحی لباس درخواست ارتباط و کسب اطلاعات نمایید.

 

 

 

 

 

 

سوالات متداول :

آیا برای آموزش این رشته توانایی خیاطی و دوخت برای هنرجو ضروری است؟

خیر- علاقه مندان برای ورود به این دوره آموزشی بیاز به توانایی دوخت و خیاطی ندارند.در واقع مهمترین شراط ورود به این دوره علاقه هنرجو و تایید کارشناسان آموزشی مربوط  میباشد (کسب اطلاعات بیشتر)

این دوره آموزشی برای چه کسانی مناسب است؟

در سطح حرفه ای :

علاقه مندان به یادگیری کاربردی این رشته و ورورد به بازار  کارحرفه ای هستید.

قصد ادامه تحصیل  این رشته در داخل یا خارج از کشور را دارید.

خیاط هستید و میخواهید کار خود را گسترش دهید.

میخواهید در آزمون ارشد طراحی لباس شرکت نمایید وپیش نیاز مهارتی ندارید.

در سطح مبتدی :

اگر دوست دارید با داشتن این هنر همیشه لباس هایی خاص,جذاب و متفاوت بر تن کنید.

اگر طرح ها و مدل های بازار نظر شما را جلب نمیکند و احساس میکنید طرح های زیباتری میتوانید ارایه کنید.

آموزش طراحی لباس
آموزش طراحی لباس (سرفصل)