آموزش طراحی لباس

جهت راهنمایی و انتخاب کلاس طراحی لباس معتبر و آشنایی با نکات کلیدی جهت انتخاب بهترین دوره آموزش طراحی لباس برای ورود به بازار کار حرفه ای به شما توصیه می کنیم تا پایان مطلب با ما همراه باشید .

آموزش طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته

طراحی لباس امروزه به یکی از مشاغل پرطرفدار دنیا تبدیل شده است. خیلی از سلبریتی ها و هنرپیشه های معروف دنیا برای شرکت در مراسمات هنری ، طراح لباس مخصوص خود را دارند. بنابراین نمی توان از این صنعت بزرگ در دنیا چشم پوشی کرد.

نیاز بازار به طراحان لباس روز به روز بیشتر می شود تا جایی که امروزه خیلی ازافراد ، طراحی لباس را به عنوان یک حرفه و شغل ، انتخاب کرده اند.

برای اینکه به یک طراح حرفه ای در این زمینه تبدیل شوید و در این صنعت حرفی برای گفتن داشته باشید؛ باید با اصول و قواعد طراحی لباس آشنا شوید و بتوانید صفر تا صد این کار را انجام دهید.

به این منظور دو انتخاب پیش رو دارید؛ یکی شرکت در آزمون ورودی دانشگاه هاست و دیگری شرکت در دوره های آموزشی طراحی لباس.

دوره طراحی لباس

آموزش طراحی لباس مقدماتی تا پیشرفته

اگر بخواهید از طریق آزمون سراسری به انتخاب رشته طراحی لباس بپردازید؛ در خوشبینانه ترین حالت وارد یک دانشگاه می شوید و تازه ماجرا آغاز می شود.

برای فارغ التحصیل شدن از این رشته حداقل باید یک زمان ۴ ساله را طی کنید و از همه مهم تر پس از آن برای یادگیری برخی از مفاهیم و همچنین انجام کارهای عملی ، باید به سراغ یک آموزشگاه معتبر بروید و دانش خود را در این زمینه ، تکمیل کنید.

حال اگر از روش دوم یعنی شرکت در دوره های آموزش طراحی لباس در آموزشگاه را انتخاب کنید ؛ مسیر برایتان هموارتر خواهد شد. چرا که اولا دیگر نیازی به گذراندن واحدهای درسی در یک دوره زمانی طولانی مدت نخواهید داشت و ثانیا تمامی آنچه که نیاز است به عنوان طراح لباس بدانید را به راحتی در این دوره ها، آموزش می بینید. حتی اگر مبتدی باشید؛ برای شرکت در این دوره ها نهایتا ۶ ماه زمان نیاز دارید تا بتوانید به طور جامع و کامل و تا مرحله پیشرفته، آموزش های لازم در زمینه طراحی لباس را فراگیرید.

در این دوره آموزشی هر آنچه یک طراح لباس برای تولید لباس از صفر تا صد نیاز دارد تا بتواند لباس را از مرحله طراحی و ایده پردازی به مرحله اجرا در بیاورد را آموزش می بیند .

مرکز آموزش خانه صنعت و معدن اقدام به برگزاری دوره های طراحی لباس با برترین روش های آموزشی کرده است . اساتید این مجموعه دارای تحصیلات دانشگاهی بوده و در زمینه مد و طراحی لباس در کشور مطرح می باشند . همچنین برترین مزیت دوره طراحی لباس در این مرکز استفاده از متدهای روز دنیا و طراحی از ایده تا اجرا می باشد .

بهترین دوره آموزش طراحی لباس

ویژگی های کلاس طراحی لباس خوب

حتما این ضرب المثل معروف را شنیده اید که “وقت طلاست”، به راستی همین گونه است و این حق هر کسی است که برای یادگیری هر حرفه ای در قبال زمانی که می گذارد، دستاورد قابل توجهی داشته باشد. بنابراین اگر قصد شرکت در یک کلاس آموزشی طراحی لباس را دارید؛ قبل از صرف هزینه و زمان ، بایستی به خوبی در این زمینه، تحقیق کنید.

کلاس آموزشی که به این منظور انتخاب می کنید باید معتبر باشد و شما را از ایده تا اجرا، همراهی کند. در صورتی که با انتخاب اشتباه، آموزش های نادرستی دریافت کنید؛ علاوه بر اینکه زمان خود را هدر داده اید، انگیزه خود را هم برای ادامه مسیر از دست خواهید داد.

اگر به سراغ آموزشگاه با سابقه و معتبری بروید؛ این نوید را به شما می دهیم که بتوانید از این رشته که امرزه جزمشاغل پولساز دنیا محسوب می شود؛ به خوبی کسب درآمد کنید. صنعت پوشاک همواره جایگاه خاصی داشته و هیچ گاه نیاز بازار به طراحان لباس برای خلق مدل های خلاقانه و متنوع، اشباع نمی شود. همه ما می توانیم در زمینه علایقی که داریم پیشرفت کنیم و احساس بهتری در زندگی داشته باشیم. کافی است عاقلانه انتخاب کنیم و برای رسیدن به هدف خود، برنامه ریزی درستی داشته باشیم.

در کشورهای پیشرفته دنیا هدف از آموزش یک حرفه یادگیری مهارت ها و خلاقیت های لازم برای ورود به بازار کار رشته مورد نظر می باشد و در رشته طراحی لباس که مربوط به صنایع پوشاک می باشد یادگیری و آموزش پایه طراحی لباس از صفر تا پیشرفته توصیه می گردد.

ویژگی مهمی که یک کلاس طراحی لباس خوب باید داشته باشد این است که تا اجرای ایده های شما همراهتان باشد و خلاقیت شما را در زمینه طراحی لباس به خوبی پرورش دهد . خوشبختانه دوره های آموزش طراحی لباس درمرکز آموزش خانه صنعت و معدن از این ویژگی، برخوردار است. در واقع ما معتقدیم که اگر اجرای ایده های خود را بلد نباشید؛ به حرفه طراحی لباس مسلط نشده اید. کلاس های آموزشی طراحی لباس مطابق با استانداردهای بین المللی بایستی از سطوح مقدماتی شروع شده و در سطوح پیشرفته خاتمه یابد تا بتوانند تمامی مباحث را در این زمینه، آموزش دهند.

یادگیری کلاس طراحی مد و لباس و پارچه در موسساتی که به جای آموزش نهایی تولید لباس فقط روی نقاشی زیبای لباس یا به اصطلاح تصویر سازی لباس فوکوس دارند نیز نمی تواند شما را برای بازار کار این رشته آماده نماید.

سرفصل های دوره طراحی لباس

سرفصل هایی که در دوره های آموزشی طراحی لباس خانه صنعت و معدن می گذرانید؛ بر اساس استاندارد های جهانی است. این سرفصل ها شامل ۵ رشته دانشگاهی طراحی لباس ، طراحی پارچه ، دوخت و الگو ، نساجی و مارکتینگ جهت تولید در صنایع پوشاک می شود.

تمامی این شاخه ها به همدیگر مرتبط بوده و نمی توان هیچکدام را به صورت جداگانه ، آموزش داد. از آنجایی که دوره طراحی لباس این آموزشگاه شامل آموزش طراحی لباس به صورت صفر تا صد می باشد؛ تمامی این سرفصل ها را پوشش خواهد داد . سرفصل های دوره طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته بدین شرح است

آموزشگاه طراحی لباس با مدرک بین المللی

واقعیت این است که داشتن تجربه و مهارت در یک حرفه همواره بر داشتن مدرک، مقدم است اما داشتن مدرک هم برای یک طراح لباس خالی از لطف نیست. مدارکی که موسسات مختلف فعال در زمینه طراحی لباس ارائه می کنند شامل مدرک فنی و حرفه ای، مدرک ارشاد و مدرک وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد که در حال حاضر تنها موسسه مورد تایید وزرات صنعت، معدن و تجارت در کشور، مرکز آموزش خانه صنعت و معدن می باشد که با سرفصل های منطبق با استانداردهای بین المللی و ارائه مدارک بین المللی توانسته جایگاه ویژه ای در بین فعالان این رشته، داشته باشد.

مرکز آموزش خانه صنعت و معدن بعد از اتمام دوره ها به هنرجویان مدارک معتبر و بین المللی ارائه می دهد که قابل ترجمه نیز می باشد و هنرجویان می توانند با مراجعه به دارلترجمه های رسمی در سراسر کشور مدرک خود را به زبان کشور مقصد ترجمه کنند .

ما به عنوان پارتنر آکادمی های معتبر مد و لباس مانند رلیانس فرانسه و اینوسرت کانادا و دیگر مراکز بین المللی امکان تهیه ۶ مدرک بین المللی را در پایان دوره های آموزشی برایتان فراهم کرده ایم. بنابراین در کنار حرفه ای شدن، می توانید مدارک معتبری هم از این آموزشگاه دریافت کنید. وجود چنین مدارکی قطعا برای ورود شما به دنیای طراحی لباس، مزایایی به همراه خواهد داشت .

مشاوره و ثبت نام دوره 

کارشناس آموزش : ۴۶۰۹۴۱۱۸-۰۲۱

کارشناس آموزش : ۴۶۰۹۴۱۱۷-021

کارشناس آموزش : ۴۴۱۱۱۲۲۹-021

آیا رشته طراحی لباس بازار کار دارد؟

بازار کار رشته طراحی لباس در ایران به زودی اشباع نمی شود. صنعت مدلینگ کشور هموراه به طراحان خوش ذوق برای این کار نیاز داشته و دارد.

برای اینکه بتوانید در این بازار درآمد خوبی داشته باشید؛ باید هم در این زمینه حرفه ای شوید و هم با علم روز و متدهای جدید طراحی لباس، آشنا باشید. با چنین شرایطی می توانید به نیاز بازار به خوبی پاسخ دهید.

دقت داشته باشید برای ورود به بازار کار این رشته بایستی طرح های ایجاد شده روی کاغذ به مرحله اجرا یا تولید درآید و موسساتی که کار نهایی اجرا شده لباس (ژوژمان) نداشته باشند؛ نمی توانند شما را برای درآمدزایی از این رشته، آماده کنند.

برای شرکت در دوره های جامع طراحی لباس می توانید با کارشناسان دپارتمان ما از طریق واتساپ یا شماره های درج شده در سایت در ارتباط باشید.

آموزش طراحی لباس چگونه است ؟

این که در حال حاضر مدرک دانشگاهی شما چه چیزی است؛ اصلا اهمیت ندارد.

اگر به حرفه طراحی لباس علاقه مند هستید و تاکنون حتی هیچ تجربه کوچکی هم در این زمینه نداشته اید؛ باز هم اهمیتی ندارد. چیزی که مهم است این است که به این حرفه علاقه و در کنار آن، تلاش و پشتکار داشته باشید.

توانایی تجسم و ایده پردازی و توانایی طراحی لباس با مداد رنگی ، گواش ، ماژیک مارکر و … و همچنین توانایی ارتباط با خیاطان و اجرای ایده های خود، مدیریت پروژه و کالکشن سازی و… مسائلی هستند که به مرور در دوره آموزش طراحی لباس یاد می گیرید و همچنین طریقه جمع آوری پرتفولیو نیز در این دوره ها آموزش داده می شود و برای افرادی که که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند این مسئله بسیار حائز اهمیت است .

آموزش طراحی لباس

دوره طراحی لباس تهران

اگر بخواهید به یک آموزشگاه طراحی لباس در تهران بروید؛ قطعا گزینه های زیادی پیش رو خواهید داشت اما همان طور که ذکر کردیم باید آموزشگاهی را انتخاب کنید که آموزش های خود را مطابق با استانداردهای بین المللی و دانش روز ، ارائه دهد. برای اینکه از این موضوع اطمینان خاطر پیدا کنید؛ ما به شما پیشنهاد مشاوره می دهیم.

تحقیق در زمینه پیدا کردن یک آموزشگاه زمان زیادی از شما نمی گیرد و چیزی که در پایان دریافت می کنید؛ قطعا ارزش این وقت گذاشتن را خواهد داشت.

جهت مشاوره و راهنمایی در این حوزه می توانید با کارشناسان دپارتمان طراحی لباس مرکز آموزش خانه صنعت و معدن در تهران ارتباط برقرار نمایید.

قیمت دوره طراحی لباس مقدماتی تا پیشرفته

هزینه دوره جامع طراحی لباس وابسته به سطح شما و نظر کارشناسان دپارتمان متغیر است .

ثبت نام کلاس طراحی لباس در تهران

گفتیم اولین قدم برای ورود به این حرفه پیدا کردن یک آموزشگاه معتبر است که آموزش های مطابق با استانداردهای بین المللی داشته باشد. پس از یافتن آموزشگاه ، نوبت به ثبت نام می رسد.

خوشبختانه امکان ثبت نام آنلاین در خانه صنعت و معدن وجود دارد و در صورتی که انتخاب شما این آموزشگاه باشد؛ بدون مراجعه حضوری و به راحتی می توانید در کلاس آموزش جامع و کامل طراحی لباس ، ثبت نام کنید.

هزینه ای که برای این کار باید صرف کنید مربوط به هزینه اولیه شرکت در کلاس ها و هزینه مربوط به تهیه لوازم طراحی می باشد. خوشبختانه آموزش ها به گونه ای پیش می رود که برای تهیه لوازم طراحی لباس و پارچه های تمرینی نیازی به پرداخت هزینه های سنگین در ابتدای کار، نخواهید داشت.

شاید این سوال برایتان پیش آید که آیا برای شرکت در این دوره باید خیاطی بلد باشد یا خیر؟! پاسخ منفی است. همانطور که گفتیم هیچ پیش زمینه ای لازم نیست و تمامی آنچه که شما برای تبدیل شدن به یک طراح لباس حرفه ای نیاز است بدانید؛ در همین دوره به شما آموزش داده خواهد شد .

مشاوره و ثبت نام دوره

 

کارشناس آموزش : ۴۶۰۹۴۱۱۸-۰۲۱

کارشناس آموزش : ۴۶۰۹۴۱۱۷-021

کارشناس آموزش : ۴۴۱۱۱۲۲۹-021

دوره طراحی لباس چقدر طول می کشد ؟

همانطور که گفتیم دوره طراحی لباس خانه صنعت و معدن یک دوره آموزش جامع از مقدماتی تا پیشرفته و از صفر تا صد است.

مدت زمانی که برای شرکت در این دوره باید بگذارید بین ۶ الی ۷ ماه است که بایستی هر هفته دو بار در این کلاس آموزشی ، شرکت کنید. برای شرکت در این دوره به هیچ پیش شرطی نیاز ندارید و تمامی مباحثی که نیاز است بدانید در این مدت به طور کامل به شما آموزش داده می شود. تنها چیزی که شما برای رسیدن به هدف خود نیاز دارید؛ اجرای تمرین های کلاسی است. لازم به ذکر است که در خانه صنعت و معدن دوره ای به نام مقدماتی یا پیشرفته وجود ندارد.

زیرا براساس استانداردهای بین المللی برای یادگیری این حرفه نباید هیچ فاصله ای بین دوره ها وجود داشته باشد و دوره مقدماتی تا پیشرفته به صورت یکجا در همان دوره آموزشی، گنجانده شده است.

دوره طراحی لباس
دوره طراحی لباس

چگونه در رشته طراحی لباس موفق شویم

لازمه موفقیت در این رشته در درجه اول علاقه است. اگر به صنعت مدلینگ علاقه مند هستید و داشتن پشتکار لازم را برای حرفه ای شدن در خود می بینید؛ جای هیچ معطلی وجود ندارد.

انسان ها باید به دنبال علایق خود باشند و در همان زمینه به فعالیت بپردازند زیرا تنها در این صورت است که از کار کردن لذت می برند. پس علاقه و پشتکار شرط اصلی برای موفقیت در این رشته است.

پس از آن باید صبر و حوصله کافی برای طراحی را داشته باشید. در ابتدای راه لازم است طرح های مختلفی را روی کاغذ بکشید و اگر صبور نباشید؛ قطعا نمی توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

قدم سوم همان انتخاب دوره آموزشی خوب و معتبر است که به شما در رسیدن به مقصد و هدف نهایی ، بسیار کمک می کند. اگر آموزش هایی که می بینید اصولی و بر اساس متدهای روز دنیا باشد؛ به سرعت می توانید در این زمینه موفق شده و وارد بازار کار شوید. آنجاست که درخواست های متعددی از مزون ، کارخانه ها ، شرکت های مختلف برای طراحی لباس به سمت شما، سرازیر می شود .

مطالبی بیشتر در مورد آموزش طراحی لباس که شاید دوست داشته باشید !