آموزش عکاسی از صفر تا ۱۰۰


عکاسی حرفه ای جذاب و دیدنی است که اکثریت افراد در درون خود به صورت ناخودآگاه به این کار علاقه فراوانی دارند، اما برخی از افراد هستند که به دنبال رویاهایشان در این رشته می روند و با آموزش هایی که می بینند به موفقیت خواهند رسید. تصاویر شگفت انگیزی که در اطراف انسان ها وجود دارد و یا هم چنین عکسهای خانوادگی و دوستانه باعث می شود ذوق و قریحه عکاس را افزایش دهد و هنگامی که عکاس به عکس های گذشته خود می نگرد همیشه لبخندی از رضایت را بر لب دارد. حال در این مقاله ما به طور کلی اینکه شما چه نکاتی را باید در عکاسی رعایت کنید آموزش می دهیم، اما عکاسی یک کار حرفه ای است که برای آموزش بیشتر شما می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و به صورت رایگان از مشاوره ها بهره ببرید.

آموزش مقدماتی عکاسی:
ابتدا در یک عکس چگونگی گرفتن دوربین و زاویه دید شما نسبت به تصویر مورد نظر بسیار مهم است. تصویری که مشاهده می کنید اولین خلاقیتی است که در ذهن شما وارد می شود و شما می خواهید در اصل این تصویر را شکار کنید پس به دنبال یک کادر بندی مناسب برای عکس خود باشید. شما باید با نوع دوربین خود آشنا باشید و انواع دوربین ها را کاملا بشناسید، هم چنین در شناخت دوربین باید با حالت های دوربین، نمایاب،فلاش و لنزهای دوربین آشنا شوید.
در بخش بعدی شما باید نوردهی و دیافراگم، همچنین با ISO آشنا شوید. این موارد آشنایی های اولیه عکاسی است که راه شما را برای عکاس شدن باز می کند. در مرحله بعد عمق دید و اندازه دریچه های دیافراگم برای گرفتن یک عکس حرفه ای بسیار مهم است. در این مقاله برای اینکه اطلاعات شما بیشتر شود شما را با انواع فلاش آشنا خواهیم کرد اما برای آموزش های حرفه ای تر قطعا به آموزش بیشتری نیاز دارید. بنابراین از شما دعوت می کنیم با کارشناسان حرفه ای ما در تماس باشید. انواع فلاش که در دوربین های مختلف استفاده می شود شامل فلاش داخلی پاپ آپ، فلاش اکسترنال، فلاش حلقه ای مارکو، فلاش دوربین سرچکشی،فلاش پر کننده و بازتابی هستند.در مراحل بعدی با نور و رنگ آشنا می شوید که اساس اصلی از عکاسی است به همراه زاویه دید شما که عکستان را حرفه ای تر خواهد کرد. تنظیم رنگ در عکاسی بسیار مهم است و زیبایی عکستان را بیشتر می کند. حالات استفاده از دوربین نیز بسیار در عکس شما اثرگذار است، به طور مثال اگر شما بخواهید در یک روز ابری عکس بگیرید باید از قسمت حالات دوربین استفاده کنید. شما باید برای گرفتن عکس از خلاقیت خود استفاده کنید،خلاقیت مربوط به ذهن شم است و شما باید یاد بگیرید شکارچی لحظه ها باشید.
مطالبی که در این مقاله ارائه شده است کلیتی از آموزش عکاسی است، بنابراین علاقمندانی که می خواهند به صورت حرفه ای وارد این کار شوند باید از آموزش های کاملی استفاده کنند. ما می توانیم در این مورد به شما کمک کنیم. کارشناسان حرفه ای ما می تواند با ارائه مطالب بیشتر راهنمایی های لازم را به شما بدهند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش عکاسی با برترین متد روز دنیا و حرفه ای ترین اساتید