آموزش عکاسی تبلیغاتی از رستوران و کافی شاپ ها

آموزش عکاسی تبلیغاتی از رستوران

آموزش عکاسی تبلیغاتی از رستوران و کافی شاپ ها یکی از شاخه های عکاسی است که به دلیل جنبه ی تبلیغاتی آن، به حرفه ی گسترده ای تبدیل شده است، امروزه اکثر مردم قبل از انتخاب غذا یا نوشیدنی خود، میل به دیدن عکس آن دارند، مواردی مانند طراحی میز غذا و وجود رنگ و نور مناسب می‌تواند موجب ثبت عکس های حرفه ای تری در این زمینه شود.

آموزش عکاسی تبلیغاتی از رستوران

نکات عکاسی تبلیغاتی از رستوران و کافی شاپ

با وجود برخی از جنبه های فنی و تبلیغاتی عکاسی از رستوران و کافی شاپ، مانند نحوه ی استفاده از فلاش، نورپردازی و سایر تجهیزات برای کنترل محیط، شروع این حرفه نیاز به آموزش و تکنیک هایی دارد که با مطالعه ی این مقاله می‌توانید با آن آشنا شوید.

۱)عکاسی از رستوران و کافی شاپ در نور

قانون شماره ۱ در عکاسی از رستوران و کافی شاپ، رفتن به سمت نور است، شما باید هر کاری برای عکسبرداری در کنار یک پنجره انجام دهید، از جمله درخواست از کارکنان رستوران برای باز کردن و بستن پرده و حتی چیدن سوژه ی عکس نزدیک به یک پنجره و جابجایی وسایل. اگر شما در نور خوب عکس نمی‌گیرید، گرفتن عکس های خوب بسیار دشوار است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش عکاسی تبلیغاتی از عطر و ادکلن

۲)در یک طرح رنگی کار کنید

به منظور عکسبرداری کامل از تم موجود در رستوران یا کافی شاپ، از ظروفی که رستوران مطابق با آن طرح و رنگ کار می کند، عکسبرداری کنید، هنگام انتخاب یک طرح رنگی، از الهام گرفتن از دکوراسیون رستوران استفاده کنید. آیا فضای موجود خنثی است؟ پس تم رنگی برای زمینه ی عکاسی از رستوران و کافی شاپ شما ممکن است زیبا باشد، آیا فضا سفید است؟ برای تضاد از رنگ های عمیق تری استفاده کنید.

۳)ایجاد مثلث غذا یا نوشیدنی

برای استفاده ی بیشتر از غذاهای متعدد در عکاسی از رستوران و کافی شاپ، سوژه ها را به گروه های سه تایی تقسیم کنید و مثلث ایجاد کنید، مثلث ها به طور طبیعی عکس های پویایی ایجاد می‌کنند، بنابراین گروه بندی غذا یا نوشیدنی ها به شکل مثلث، ساختاری زیبا و سادگی را در معرض نمایش می‌گذارد.

۴)از دست در قاب عکس خود استفاده کنید

صرف غذا در رستوران به معنی غذا خوردن به طور گروهی در اطراف یک میز و مترادف با صمیمیت است. به همین ترتیب، اضافه کردن عنصر انسانی دست در قاب عکس شما، این حس خوردن جمعی را به وجود می آورد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب عکاسی تبلیغاتی از لباس

۵)اجتناب از به هم ریختگی در عکاسی از رستوران و کافی شاپ

شکر، نمک، لیوان آب، منوها و … اگرچه در زمان صرف غذا ما را آزار نمی‌دهند، اما برای عکاسی از رستوران و کافی شاپ مناسب نیستند، حتماً موارد غیر ضروری را حذف کنید، زیرا آنها فقط باعث می شوند تا میز کثیف و به هم ریخته به نظر برسد، علاوه بر این، هر چه تعداد وسایل جانبی بر روی میز کمتر باشد، چشم مخاطب به موارد مهم تری معطوف می‌شود.

۶)ثبت عکس های تزیین شده

یکی از بخش های مورد علاقه من در زمینه عکاسی از رستوران و کافی شاپ، گرفتن عکس های تزئین شده از میز است. از ایجاد گروه های مثلثی شروع کنید، استفاده از گل رز و موارد تزیینی دیگر میز شما را به یک میز پویا اما متعادل تبدیل می کند.

۷)عکس های متنوع بگیرید

برای به دست آوردن بیشترین استفاده از عکسبرداری خود، ترکیبی از عکس های تک بشقابی و عکس های کامل تر و گسترده تر را در عکاسی از رستوران و کافی شاپ ثبت کنید، به عنوان یک عکاس مواد غذایی، اگر می خواهید از عکس تبلیغاتی خود به هر طریق ممکن استفاده کنید، هرچه عکس های شما متنوع تر باشد، بهتر است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

۸)هنگام عکسبرداری از غذا و نوشیدنی، سرعت عمل داشته باشید

با عکسبرداری از قهوه، لاته و اسموتی یاد می‌گیرید که برای تازه به نظر رسیدن محصول، سرعت عمل داشته باشید، عکسبرداری از قهوه ی سیاه بسیار ساده تر است، اما اگر هنگام عکسبرداری از قهوه یخی درنگ کنید، ممکن است که یخ شروع به ذوب شدن کند و تازه به نظر نرسد.

۹) نحوه برخورد با نور کم فضای داخلی

کم نور بودن کافه ها یکی از بزرگترین چالش ها در عکاسی از رستوران و کافی شاپ است، هر کافی شاپ، دارای شرایط مختلف نورپردازی و دسترسی متغیر به نور طبیعی موجود است. برخی از کافه ها دارای چراغ های بزرگ هستند و برخی دیگر دارای مقدار کمی روشنایی می‌باشند، بنابراین باید خود را برای هر نوع نورپردازی آماده کنید.

۱۰)یک داستان روایت کنید

یک داستان خوب، ستون فقرات یک عکس خوب است، عکس بدون داستان مانند کتابی است که هیچ کلمه ای ندارد. یک ترفند خوب، استفاده از یک عنصر انسانی یا اضافه کردن مقداری تعلیق در عکس است. نمونه ای از تعلیق، حذف بخشی از چیزی است که به صورت عمدی باعث می شود در ذهن بیننده سوالی به وجود آید.