آموزش عکاسی تبلیغاتی از عطر و ادکلن

عکاسی تبلیغاتی از عطر

آموزش عکاسی تبلیغاتی از عطر و ادکلن ، بر خلاف آن چه تصور می شود فرآیند نسبتا پیچیده ای دارد. به خصوص زمانی که قرار است این عکاسی تبلیغاتی از عطر و ادکلن در مجله ای چاپ شود یا روی بیلبورد های سطح شهر به نمایش گذاشته شود. مسلما آن گاه به تعادلی مناسب از تجهیزات، نور و تنظیم زوایا نیاز خواهید داشت.

عکاسی تبلیغاتی از عطر

چند نکته مهم در عکاسی تبلیغاتی از عطر و ادکلن

نورپردازی

هرگاه سخن از عکاسی به میان می آید، نورپردازی حرف اول را می زند. نورپردازی صحیح عکس شما را خاص و برجسته می کند، در حالیکه نورپردازی اگر به خوبی انجام نشود خروجی کار شما را از بین خواهد برد. اگر شیشه عطر شما طراحی ساده ای داشته باشد عکاسی ساده ای پیش روی شماست، اما کار سخت می شود اگر بطری از یک طراحی پیجیده برخوردار باشد. آن گاه لازم است تا بر روی نورپردازی سایه ها و بازتاب ها به خوبی کار کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین کلاس آنلاین و غیر حضوری عکاسی با مدرک بین المللی

بدیهی است که هر بطری طراحی خاص خود را دارد، بنابراین کار شما بدون علم نورپردازی به نتیجه نمی رسد و استفاده از فلش دوربین نیز به هیچ وجه توصیه نمی شود، چرا که ممکن است بازتاب آن عکس شما را خراب کند و کاملا مشخص است تصویری که با فلش گرفته می شود یک تصویر مصنوعی است.

زوایای نور

یکی از مواردی که در عکاسی تبلیغاتی از عطر و ادکلن باید مورد توجه قرار بگیرد نام برند عطر است. بدون شک هر شرکت سازنده عطر و ادکلنی نام برند خویش را روی شیشه عطر ثبت می کند و واضح بودن این نام در عکس بسیار حائر اهمیت می باشد. اگر نام برند با رنگ مشکی نوشته شده باشد معمولا مشکلی پیش نمی آید اما اگر نام برند با رنگ سفید نوشته شده باشد، ممکن است کمی دردسر ساز بشود.

در این حالت شما نیاز دارید تا شیشه عطر را به گونه ای در برابر نور قرار دهید که هم متن خوانده شود و هم باقی شیشه با تعریف کاملی از سایه ها قابل مشاهده باشد. در این مورد جعبه نور به عنوان یک راه حل خوب پیشنهاد می شود زیرا نور را از زوایای مختلف منعکس کرده و دست شما را برای کار باز می کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی تبلیغاتی چیست

تجهیزات

شاید قادر نباشید یک استودیوی مجهز عکاسی راه بیاندازید و به هر دلیلی دسترسی به یک استودیوی عکاسی نداشته باشید. خوشبختانه شیشه های عطر آبجکت های کوچکی هستند و با ابزار ساده ای چون چراغ قوه و طلق های رنگی برای تغییر نور یا ورق های آلومینیومی برای ساخت زمینه های براق می توانید به هدف خود برسید.