آموزش عکاسی تبلیغاتی از کیک و شیرینی

آموزش عکاسی تبلیغاتی

آموزش عکاسی تبلیغاتی از کیک و شیرینی می تواند بسیار سرگرم کننده باشد، با استفاده از فضای مناسب و کمی برنامه ریزی در مورد ترکیب و نورپردازی می توانید از خلاقیت های زیبای خود در زمینه ی تهیه ی کیک و شیرینی، عکس های تبلیغاتی بسیار زیبایی تهیه کنید.

آموزش عکاسی تبلیغاتی

آموزش عکاسی تبلیغاتی از کیک و شیرینی

پختن یک کیک یا شیرینی خوشمزه و عکس گرفتن از آن بسیار دشوار است، اجازه ندهید که عکس های کیک شما به نسبت ارزش و زیبایی واقعی کیک، توجه کمتری را جلب کند، در ادامه با نکاتی که برای عکاسی تبلیغاتی از کیک و شیرینی به آن نیاز دارید آشنا می‌شوید:

۱)استفاده از نور طبیعی در عکاسی از کیک و شیرینی

برای عکاسی از کیک و شیرینی، اطمینان حاصل کنید که نزدیک یک پنجره کار می کنید تا از نور موجود بیشترین استفاده را ببرید، از یک وسیله ی شفاف یا پرده استفاده کنید، این باعث می شود هرگونه نور خشن و آفتابی که از پنجره می گذرد نرم شود و سایه های سخت روی کیک را از بین ببرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آدرس بهترین آموزشگاه حرفه ای عکاسی در غرب تهران

۲)بهترین جهت نور را انتخاب کنید

سه نوع جهت نور وجود دارد که می توانید با آنها در عکاسی از کیک و شیرینی کار کنید: نور جانبی، نور پس زمینه و نور پس زمینه ی جانبی.

بهترین عکس های تبلیغاتی، عکس هایی با کنتراست نور است، جایی که نور به طور کامل در کل قاب به نظر نمی رسد، اگر یک کیک با لعاب براق یا بافت زیاد بر روی سطح مانند کیک نارگیل دارید، ممکن است بخواهید نوعی از نورپردازی را انتخاب کنید که باعث تقویت بافت و درخشش آن در عکاسی از کیک و شیرینی شود.

۳)از عکس های مینیمال استفاده کنید

هنگامی که بیش از حد از بسیاری از لوازم جانبی در عکاسی از کیک و شیرینی استفاده می کنید، آنها عکس شما را از موضوع اصلی دور می‌کنند و کیک باید برای جلب توجه رقابت کند، از ظروف زیاد استفاده نکنید، از رنگ های بسیار روشن و الگوهای جسورانه خودداری کنید، آنها در عکاسی از کیک و شیرینی، توجه بیننده را از کیک منحرف می‌کنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ترفند طلایی نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

۴)برای برجسته کردن کیک خود بهترین زاویه را انتخاب کنید

هیچ زاویه ی برتری برای عکاسی از کیک و شیرینی وجود ندارد، بهترین زاویه همیشه مکانی است که خصوصیات موضوع شما را بهتر نشان می دهد، آنچه ممکن است برای یک عکس، بسیار خوب باشد، لزوماً برای عکس دیگر مناسب نیست، قبل از گرفتن دوربین، کیک مورد نظر خود را در نظر بگیرید، تصمیم بگیرید که کدام زاویه دوربین بهترین ویژگی های آن را نشان می دهد و به داستانی که می خواهید برای گفتن ارائه دهید، فکر کنید.

۵)از شلوغ کردن عکس پرهیز کنید

برای به دست آوردن بیشترین استفاده از نور در عکاسی از کیک و شیرینی، باید به آن شکل دهید، با یک دیوار سفید و شفاف و زمینه ی سیاه و سفید می توانید یک کیت حرفه ای ایجاد کنید، مجموعه ای از بازتابنده های حرفه ای برای عکس تبلیغاتی یک سرمایه گذاری خوب هستند.

۶)استفاده از فوکوس در عکاسی از کیک و شیرینی

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی تبلیغاتی چیست

به احتمال زیاد ، هنگام عکاسی از کیک و شیرینی، از فوکوس خودکار استفاده می‌کنید، فوکوس خودکار با مجموعه چالش های خاص خود همراه است، مهمترین عامل مؤثر بر فوکوس خودکار، میزان نور و کنتراست است، هنگامی که نور کافی وجود ندارد یا هنگامی که با صحنه ای با کنتراست کم یا یکنواخت مواجه هستید، دوربین شما می تواند برای فوکوس تلاش کند. در این شرایط، لنزها به جلو و عقب متمرکز می شوند و به دنبال چیزی هستند که بتواند روی آن فوکوس کند.در صورت تمایل می توانید از فوکوس دستی نیز استفاده کنید، در عکاسی از مواد غذایی، اغلب باید با لنزهای کلان و عمق میدان درست کار کرد، هنگام عکاسی از کیک و شیرینی، عکسبرداری با دیافراگم کوچکتر را امتحان کنید، شما همچنین باید بر قسمت جلوی کیک فوکوس کنید.