آموزش عکاسی صنعتی از خودرو

آموزش عکاسی صنعتی از خودرو

آموزش عکاسی صنعتی از خودرو یکی ازپیچیده­ ترین شاخه­ های حرفه عکاسی محسوب می­ شود.  مسلما تاکنون به عکس­های تبلیغاتی خودروهای لوکس دقت کرده­اید و جذب زیبایی و ظرافت اتومبیل شده­ اید اما حتی گران­ترین، زیباترین و لوکس­ترین خودرو در صورتی که عکس­برداری حرفه­ای از آن نشده باشد، به چشم بیننده زیبا نخواهد آمد و در اینجاست که بحث حرفه عکاسی صنعتی خودرو مطرح می­ شود.

آموزش عکاسی صنعتی از خودرو

عکاسی صنعتی خودرو، هنر تلفیق نور و رنگ

عکاسی صنعتی خودرو یکی از پیچیده ­ترین شاخه­ های حرفه عکاسی محسوب می­شود.  مسلما تاکنون به عکس­های تبلیغاتی خودروهای لوکس دقت کرده­ اید و جذب زیبایی و ظرافت اتومبیل شده ­اید اما حتی گران­ترین، زیباترین و لوکس­ترین خودرو در صورتی که عکس­برداری حرفه­ای از آن نشده باشد، به چشم بیننده زیبا نخواهد آمد و در اینجاست که بحث حرفه عکاسی صنعتی خودرو مطرح می­شود. یک عکاس حرفه­ای تبلیغاتی نیاز به آموزش و تمرین فراوان دارد. عکس­برداری از خودرو به دلیل براق بودن آن بسیار دشوار است. در این مطلب قصد داریم که به صورت خلاصه برخی از نکات مهم در عکاسی صنعتی خودرو را با شما در میان بگذاریم.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش پولساز عکاسی صنعتی از غذا

زمان عکس­برداری از خودرو

مهمترین نکته در عکس­برداری اتومبیل، انتخاب زمان مناسب است. در صورتی که عکس­برداری خارج ­از استودیو انجام ­شود، بهترین زمان برای آن  بعد از غروب و یا قبل از طلوع خورشید است. بازتاب نداشتن نور از اتومبیل  در حرفه عکاسی صنعتی خودرو بسیار مهم بوده و موجب می­ شود که خطوط و منحنی­های طرح خودرو به خوبی در عکس دیده شود. در هنگام عکس­برداری باید تلاش کنیم که نور از خودرو بازتاب نشود و نهایتا باید رفلکس­های نامطلوب توسط فتوشاپ ادیت شود. رعایت کردن زاویه عکس­برداری نیز یکی از نکات بسیار مهم است. همچنین معمولا عکس برداری از گوشه­ جلو ماشین (نمای سه چهارم) انجام می­ گیرد، این زاویه علاوه بر پنهان­ کردن انعکاس نور، بیش­ترین قسمت ازبدنه اتومبیل را برای عکس­برداری به نمایش می­ گذارد و نتیجه کار بهتری  را ارائه می­ دهد.

آموزش عکاسی صنعتی از خودرو

عکس­برداری ازخودرو در حال حرکت 

در حرفه عکاسی صنعتی خودرو، نحوه عکس برداری از اتومبیل در حال حرکت بسیار پراهمیت است. نحوه نگه داشتن دوربین در هنگام استفاده از سرعت شاتر بسیار مهم بوده و تاثیر به سزایی بر روی کیفیت عکس خواهد گذاشت. بهتر است که برای این مورد، از سرعت شاتر متوسط (۱۸۰/۱ ثانیه) استفاده شود. عکس برداری با این سرعت موجب می ­شود که خودرو واضح و تصاویر اطراف آن محو به نظر آید. این فرم عکاسی به خوبی تصویر اتومبیل در حال حرکت را به بیننده القا می­ کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره تخصصی عکاسی تبلیغاتی و صنعتی از مبتدی تا پیشرفته

 آموزش عکاسی صنعتی

تمرین مداوم به منظور گرفتن عکس بهتر

تمرین و آموزش پیوسته یکی از لازمه­های اصلی مهارت در عکس­برداری است. هر عکسی که گرفته می­شود  شما را یک قدم بیشتر به سوی یک عکاس حرفه­ای هدایت خواهد کرد. برای رسیدن به حرفه عکاسی صنعتی خودرو شما نیازمند توجه، علاقه و صرف زمان فراوان برای آموزش هستید. در صورتی که بتوانید در این مسیر با موفقیت قدم بردارید، متوجه جذابیت و زیبایی این حرفه خواهید شد.