آموزش عکاسی مد و فشن

آموزش عکاسی مد و فشن

آموزش عکاسی مد و فشن که یک طرح مفهومی از ملزومات اصلی و مهم به شمار می رود، این اولین و موثر ترین گام در راستای عکاسی مد و فشن می باشد. زمانی که مفهوم خود را یافتید می توانید برای برنامه ریزی های بعدی اقدام نمایید. اگر به صورت یک تیم کار می کنید، نیاز دارید تا با اعضای تیم ملاقات کرده و درباره جزئیات طرح ها و ایده های خود با آنان صحبت کنید. باید یک مود خاص برای ست های مختلف داشته باشید  که متناسب با نوع آن ست لباس (رسمی، روزمره، اسپرت) باشد. حال به شرح تکنیک های عکاسی مد و فشن می پردازیم.

آموزش عکاسی مد و فشن

نکات مهم در عکاسی مد و فشن

پس زمینه مخصوص خود را بسازید

برای عکاسی کردن پس زمینه مختص به خود داشته باشید. مهم است که این پس زمینه با رنگ لباس کنتراست و تضاد رنگی مناسبی داشته باشد تا لباس بیشتر به چشم بیاید. این کار را می توانید با مواد ارزان قیمت حتی کاغذ انجام دهید. فقط نکته مورد نظر اینجاست که از کاغذ مات استفاده کنید تا رفلکت نور مشکلی در عکاسی شما به وجود نیاورد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب عکاسی مدلینگ مردانه

مدل باید با طرح مفهومی شما ارتباط برقرار کند

با مدل های حرفه ای  کار کنید

یک مدل عکاسی حرفه ای با ژست گرفتن صحیح برای عکاسی به خوبی آشناست و اگر با مدلی کار کنید که به طرح های مفهومی شما تمایل نشان می دهد کار شما بسیار بسیار راحت تر خواهد شد. یکی از راه های پیدا کردن مدل های عکاسی شبکه های اجتماعی است. مشکل شبکه های اجتماعی این است که افراد بسیاری خود را مدل معرفی می کنند در حالی که هیچ تخصصی در این زمینه ندارند و به دلایل دیگری موفق به جذب تعداد زیادی فالور شده اند که این گواهی بر حرفه ای بودن آن ها نیست. برخی از مراکز هستند که به معرفی مدل های عکاسی می پردازند که این مورد گزینه بهتری به نظر می رسد.

 

روی نور پردازی کار کنید

نور پردازی نقش بسیار مهمی در عکاسی دارد. بدیهی است که تسلط به نورپردازی و برخورداری از تجهیزات مناسب از ملزومات یک عکاسی موفق می باشد. نوع نورپردازی حال و هوای عکس را مشخص می کند و این همان نکته ای است که به برجسته تر شدن و خاص شدن عکس شما کمک می کند. نور پردازی به خودی خود یک بحث گسترده است که در حوصله این مقاله نمی گنجد اما به یاد داشته باشید که مهم ترین نکته برای شما تسلط بر چگونگی نورپردازی است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی و نورپردازی مدلینگ در شب