آموزش عکاسی پرتره با دوربین دیجیتال

آموزش عکاسی پرتره با دوربین دیجیتال فقط به دوربین حرفه ای و استادیو خلاصه نمی شود.عکاسی پرتره با اهداف مختلف انجام میشود.تکنیک ها در عکس های خانوادگی ، مشاغل و پرسنلی با هم متفاوت است.سرعت شاتر ، پس زمین ، لنز، نور پردازی و … از فاکتورهای متغیر عکاسی هستند. علاوه بر مطالعه و رعایت تمام نکات باید مدت زیادی تمرین کنید .

آموزش عکاسی پرتره

عکاسی پرتره های خانوادگی

طبیعی برخورد کنید : پیش زمینه ی خود را یک صفحه با جذب نور بالا ، با پوشش مخملی تیره انتخاب کنید هنگام ویرایش عکس خیلی به اشیاء اطراف توجه نکنید . نیاز نیست تمام دیوار کوب ها و اشیاء زینتی در ویرایش از بین بروند . عکس ها را در خانه و در بخش های شخصی مانند صندلی راحتی ، مبل نشیمن ، پاسیو و… بگیرید.

از سرعت شاتر متوسط استفاده کنید : پرتره های خانوادگی نیاز به سرعت شاتر بالا مانند عکاسی های ورزشی و یا حیاط وحش ندارد . برای اینکه در سرعت شاتر متوسط عکس تارنشود ، از سه پایه های مخصوص دوربین استفاده کنید . حتی اگر دوربین شما دارای تثبیت کننده ی نور داخلی است ، از سه پایه استفاده کنید

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
برترین آموزشگاه تخصصی عکاسی پرتره با مدرک بین المللی

فاصله ی کانونی : عکس های پرتره با لنزهای ۸۰-۲۰۰ میلی متر در بهترین حالت خود خواهند بود .عکس های خانوادگی با هدف تکرار یک خاطره و هیجان آن در آینده گرفته می شوند .بنابراین عکس ها را مهیج و شاد جلوه دهید . کودکانی که در عکس حضور دارند را تشویق کنید هیجان خود را نشان دهند. از رنگ های شاد ، حیوانات خانگی یا حتی عروسک های بزرگ استفاده کنید.

آموزش عکاسی پرتره با دوربین دیجیتال

عکاسی پرتره های فردی و عکس های مربوط به مشاغل

جلوه های بصری در عصر امروز یکی از ابزار تجارت و شهرت محسوب می شود ،بنابراین عکس حساب های کاربری مشاغل بسیار مهم است.
پس زمینه : در عکس های مشاغل که با اهداف متفاوت تهیه می شوند ، پس زمینه باید دارای جزئیات باشد . از پس زمینه های کسل کننده و یک دست مانند آسمان ، یا تک عنصری دوری کنید. از پس زمینه هایی با طرح های ظریف یا طبیعت استفاده کنید

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی فرمالیته و ژستهای جذاب و خاص عروس خانمها

لنز های مناسب : نوع لنز بسته به پس زمینه ی شما تغییر می کند ؛ اگر در یک محل شلوغ عکاسی می کنید باید سوژه ی خود را از زمینه جدا کنید ، بنابراین باید از لنز های بزرگنمای تله فوتو استفاده کنید .

زبان چهره : در عکاسی چهره ی مشاغل ، اعتماد بنفس فاکتور مهمی است. بهتر است سوژه به طور مستقیم به دوربین نگاه کند . نیاز نیست حتما تقارن را در عکس های خود رعایت کنید ، سوژه می تواند یک شانه را به دوربین نزدیک تر نگه دارد. برای افراد مبتدی عکس ها از زاویه ی پایین گرفته شود تا سوژه با اعتماد بنفس ، معتبر و قد بلند به نظر برسد .در عکاسی از خانم ها با انتخاب زاویه ی جانبی می توان بخش های مختلف بدن را برجسته نشان داد .