آموزش عکاسی پرتره با دوربین دیجیتال

آموزش عکاسی پرتره با دوربین دیجیتال فقط به دوربین حرفه ای و استادیو خلاصه نمی شود.عکاسی پرتره با اهداف مختلف انجام میشود.تکنیک ها در عکس های خانوادگی ، مشاغل و پرسنلی با هم متفاوت است.سرعت شاتر ، پس زمین ، لنز، نور پردازی و … از فاکتورهای متغیر عکاسی هستند. علاوه بر مطالعه و رعایت تمام نکات باید مدت زیادی تمرین کنید .

آموزش عکاسی پرتره

عکاسی پرتره های خانوادگی

طبیعی برخورد کنید : پیش زمینه ی خود را یک صفحه با جذب نور بالا ، با پوشش مخملی تیره انتخاب کنید هنگام ویرایش عکس خیلی به اشیاء اطراف توجه نکنید . نیاز نیست تمام دیوار کوب ها و اشیاء زینتی در ویرایش از بین بروند . عکس ها را در خانه و در بخش های شخصی مانند صندلی راحتی ، مبل نشیمن ، پاسیو و… بگیرید.

از سرعت شاتر متوسط استفاده کنید : پرتره های خانوادگی نیاز به سرعت شاتر بالا مانند عکاسی های ورزشی و یا حیاط وحش ندارد . برای اینکه در سرعت شاتر متوسط عکس تارنشود ، از سه پایه های مخصوص دوربین استفاده کنید . حتی اگر دوربین شما دارای تثبیت کننده ی نور داخلی است ، از سه پایه استفاده کنید

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات عکاسی پرتره

فاصله ی کانونی : عکس های پرتره با لنزهای ۸۰-۲۰۰ میلی متر در بهترین حالت خود خواهند بود .عکس های خانوادگی با هدف تکرار یک خاطره و هیجان آن در آینده گرفته می شوند .بنابراین عکس ها را مهیج و شاد جلوه دهید . کودکانی که در عکس حضور دارند را تشویق کنید هیجان خود را نشان دهند. از رنگ های شاد ، حیوانات خانگی یا حتی عروسک های بزرگ استفاده کنید.

آموزش عکاسی پرتره با دوربین دیجیتال

عکاسی پرتره های فردی و عکس های مربوط به مشاغل

جلوه های بصری در عصر امروز یکی از ابزار تجارت و شهرت محسوب می شود ،بنابراین عکس حساب های کاربری مشاغل بسیار مهم است.
پس زمینه : در عکس های مشاغل که با اهداف متفاوت تهیه می شوند ، پس زمینه باید دارای جزئیات باشد . از پس زمینه های کسل کننده و یک دست مانند آسمان ، یا تک عنصری دوری کنید. از پس زمینه هایی با طرح های ظریف یا طبیعت استفاده کنید

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش سریع نکات عکاسی پرتره در فضای باز

لنز های مناسب : نوع لنز بسته به پس زمینه ی شما تغییر می کند ؛ اگر در یک محل شلوغ عکاسی می کنید باید سوژه ی خود را از زمینه جدا کنید ، بنابراین باید از لنز های بزرگنمای تله فوتو استفاده کنید .

زبان چهره : در عکاسی چهره ی مشاغل ، اعتماد بنفس فاکتور مهمی است. بهتر است سوژه به طور مستقیم به دوربین نگاه کند . نیاز نیست حتما تقارن را در عکس های خود رعایت کنید ، سوژه می تواند یک شانه را به دوربین نزدیک تر نگه دارد. برای افراد مبتدی عکس ها از زاویه ی پایین گرفته شود تا سوژه با اعتماد بنفس ، معتبر و قد بلند به نظر برسد .در عکاسی از خانم ها با انتخاب زاویه ی جانبی می توان بخش های مختلف بدن را برجسته نشان داد .