آموزش عکاسی پرتره عروس

آموزش عکاسی عروس

آموزش عکاسی پرتره عروس که یکی از مهمترین ماموریت های یک عکاس است. حساسیت  عکس های این روز بسیار بالاست چرا که مهم ترین  و خاطره انگیزترین روز زندگی یک عروس را ثبت می کنند. پس بهتر است به جز این که فقط به مهارت های کار با دوربین اتکا کنید به مطالعه ی برخی ترفند های عکاسی پرتره عروس پرداخته و صد البته نظر خود عروس را نیز جویا شوید که  چه مکان هایی و چه قسمت هایی از عروسی برای او مهمتر هستند.

آموزش عکاسی عروس

آموزش عکاسی پرتره عروس 

کاری کنید عروس راحت باشد

تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا عروس احساس راحتی کند. روی لباس او، ژست عکاسی او و حتی موهایش کار کنید. به او اطمینان دهید که همه جوره خوب و آماده است تا اعتماد به نفس عروس بالا رود. حال با وجود عروسی که استرس ندارد، بسیار راحت است و اعتماد به نفس دارد می توانید به سراغ گرفتن بهترین عکس ها بروید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب عکاسی پرتره کودکان

لحظه هایی را برای شکار کردن به وجود بیاورید

برای عکاسی پرتره عروس  نیاز دارید تا لحظه هایی را برای شکار کردن به وجود بیاورید. با عروس صحبت کنید و برای مثال از او بخواهید چشمانش را ببندد تا بتوانید یک عکس نرم و با روحیه بگیرید. خیلی کم پیش می آید عروس همچنین حالتی را به خود بگیرد، اما اگر با او صحبت کنید و بخواهید که همچین حالتی را به خود بگیرد بدون هیچ دردسری همچنین لحظه ای را ساخته و شکارش می کنید!

به جزئیات مورد نظر عروس دقت کنید

بسیاری از عروس ها هزینه های بسیار گزافی را صرف جزئیات می کنند و بسیار برایشان مهم است که این جزئیات دیده شود. فرض کنید عروس هزینه ی سنگینی را صرف یک گردنبند یا گوشواره، انگشتر یا هرچیز دیگری کرده باشد و بخواهد دیده شود، اما این اتفاق نیافتد! پس حتما از عروس سوال کنید که چه جزئیاتی مدنظرش است و آیا چیز ریز و کوچکی هست که برایش مهم باشد؟ بدون شک عروس از شما تشکر خواهد کرد و همه چیز خوب پیش خواهد رفت.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش عکاسی پرتره با دوربین دیجیتال

 بهترین زاویه ی دوربین را پیدا کنید

تلاش خود را برای یافتن بهترین زوایا به حداکثر برسانید. خیلی مستقیم و از رو به رو اقدام به عکاسی ننمایید.  می توانید چرخشی ۴۵ درجه به راست یا چپ داشته باشید. اگر قد عروس از شما بلند تر است با استفاده از یک چهار پایه می توانید این اختلاف را جبران نمایید.

از عروس بخواهید ژست حرکت به خود بگیرد، گویی در حال راه رفتن است. این ها روش ها و ایده هایی هستند که به طور معمول اجرا می شوند. بدون شک با استفاده از خلاقیت خود می توانید به کارخود ارتقای ویژه ای ببخشید. به یاد داشته باشید که عکاسی یک هنر است و هنر محدودیتی ندارد…