آموزش آسان عکاسی پرتره


لزوم آموزش عکاسی پرتره :
آموزش عکاسی پرتره، مثل هر هنر و کار دیگری در مرحله اول نیاز به آموزش و کسب مهارت دارد.
در آموزش عکاسی نیز باید علاقه ، اعتماد به نفس و البته استعداد عکاسی نیز باید داشته باشید. در این هنر باید از کارهای دیگری که در زیباتر نشان دادن کار شما تاثیر دارند اطلاعات داشته باشید مثل آرایشگری، گرافیک، تشخیص رنگ ها.
در دنیای امروز که هر روز با مدل ها و نمایش های گوناگون به خصوص در دنیای مجازی روبرو هستیم، لزوم آموزش عکاسی پرتره برای بسیاری از علاقمندان به هنر عکاسی، ضروری شده است. آموزش عکاسی پرتره یکی از محبوبترین سبک های عکاسی می باشد. در میان عکاسان معروف در آموزش عکاسی پرتره ازنظر تکنیک هایی که استفاده می کنند می توان به دو دسته کاندید و پرتره تقسیم کرد. نحوه کار هر دو روش در عکاسی پرتره متفاوت است. قبل از شروع به عکاسی باید با موضوع خود ارتباط برقرار کنید و هر چیزی که در بهتر شدن آموزش عکاسی پرتره کمک می کند تا ارتباط بهتری برقرار کنید، کمک بگیرید. در آموزش عکاسی پرتره چند عامل بسیار مهم است که در نتیجه نهایی شما بسیار تاثیر گذار هستند مثل :

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش مراحل عکاسی و نورپردازی پرتره

 نوع دوربین
 داشتن لنز های دنده ای مناسب
 پیدا کردن محل مناسب (پس زمینه مناسب)
 ارائه مدل
 تسلط به نورپردازی
 آشنا به فتوشاپ
نحوه انتخاب دوربین مناسب در آموزش عکاسی پرتره
در آموزش عکاسی پرتره حتی می توان با یک گوشی نیز عکاسی کرد ولی مهمتر از نوع دوربین، داشتن لنز مناسب است.
معرفی لنز های مناسب، برای آموزش عکاسی پرتره
لنز چشم ماهی : لنز فیسوی دارای بیشترین فاصله کانونی از تمام لنزهای بین ۴٫۵mm و ۱۴mm است. زاویه دید ۱۸۰ درجه است، به شما این امکان را می دهد که نیمی از چرخش کامل را ببینید. شما می توانید در آموزش عکاسی پرتره از این لنزها برای آسمان ها و پانورامای گسترده استفاده کنید.
ROKINON HD8M-C 8mm f / 3.5 HD نمونه ای عالی است.
لنز زاویه گسترده : یک لنز با زاویه دید مشابه شبیه به fisheye است، فقط به اندازه عریض نیست. زاویه دید آنها معمولا ۶۴ تا ۸۴ درجه است. دوربین Canon EF 28mm f / 1.8 USM نمونه خوبی برای آموزش عکاسی پرتره است.
لنز استاندارد : یک لنز استاندارد یک لنز است که از لحاظ زاویه دید نزدیک به چشم انسان است. این یک لنز ۵۰ میلی متری با زاویه دید ۵۸ درجه است. هر چیزی که در دید کانونی این لنز قرار دارد، یک زاویه گسترده است، و هر چیزی که در قسمت بالای دید این لنز قرار دارد، یک تصویر تله است. این لنزها برای آموزش عکاسی پرتره جزو لنزهای همه کاره است که برای عکاسی در محیط های ، منظره ،طبیعت و خیابان استفاده می شود.
Canon EF 50mm f / 1.8 STM مثال خوبی است.
تله فتو : یک لنز تله ای برای عکس گرفتن از افراد دور است. تله فوتو برای پرتره عالی است، فوق العاده مناسب برای عکاسی و آثار عکسبرداری است.
Canon EF 70-300mm f / 4-5.6L IS USM نمونه ای کامل است.
تنظیمات دوربین عکاسی در آموزش عکاسی پرتره در بهتر شدن کیفیت عکس نقش مهمی دارد.
و تنظیمات بسته به اینکه در یک محیط بسته باشد، یا یک فضای باز متفاوت است. همیشه باید شاتر، دیافراگم و IOS تنظیمات دوربین در هر محیطی متعادل باشد.
آموزش نور پردازی در آموزش عکاسی پرتره
بازتابنده ها یک روش ارزان و آسان برای اضافه کردن نور بیشتر در آموزش عکاسی پرتره به عکس ها می باشد و نیاز به باتری ندارد، به این معنی که آنها می توانند در هر کجا مورد استفاده قرار گیرند. انواع مختلفی دارد که می تواند در هنگام آموزش عکاسی پرتره مورد استفاده قرار گیرد. در هنگام آموزش عکاسی پرتره همه آنها بر روی نور اضافی که سوژه شما را تحت تاثیر قرار می دهد تاثیر می گذارند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین کلاس آنلاین و غیر حضوری عکاسی با مدرک بین المللی