آموزش عکاسی چهره و هنری

آموزش عکاسی

آموزش عکاسی چهره و هنری ،آموزش عکاسی پرتره هنری در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن …اصول عکاسی از مقدماتی تا پیشرفته با ارائه مدرک بین المللی .آموزش ها قدم به قدم همراه با جزئیات و اطلاعات و فنونی که یک عکاسی به آن نیاز دارد تا در دنیای حرفه ای وارد بازار کار شود.

آموزش عکاسی

چگونه یک عکس هنری حرفه ای بگیریم ؟

برای گرفتن یک عکس هنری باید با مفهوم و عناصر تشکیل دهنده آن آشنا شویم . شاید در نظر همه عکس هنری ، عکسی ساده است که با اضافه کردن افکت و تغییر رنگ بر روی آن ،  می توان عکسی هنری ایجاد کرد ؛ اما نه کار به این سادگی نیست ؛ باما همراه شوید تا مراحل یک عکاسی حرفه ای را برای شما بیان کنیم و آموزش دهیم .

 • دید هنرمندانه : هنرمند یا بهتر بگوییم عکاس ، قبل از آغاز به کارش باید یک دید کلی وهنرمندانه درباره نتیجه داشته باشد .
 • انتخاب موضوع و سوژه : برای عکاسی باید یک موضوع خاص را در نظر بگیرید و سوژه های خود را که چه اشیا باشند چه انسان انتخاب کنید .
 • داشتن پیام : شما باید از عکس گرفتن خود هدفی داشته باشید و پیامی را به مخاطب انتقال دهید ؛  مانند ترک کردن و رفتن یا احساس لذت بردن از رایحه یک گل .
 • تکنیک : برای این که یک عکاس حرفه ای شوید باید تکنیک و سبک خاص به خود را داشته باشید .
 • نور پردازی : مکانی را انتخاب کنید که نور از جهتی می تابد که شما می خواهید ؛ البته اگر بخواهید عکسی تاریک و غم انگیز بگیرید ، باید از وسایل نور پردازی و پروژکتورهای مخصوص استفاده کنید تا نور را به دلخواه خود کم کنید تا عکسی تیره تر داشته باشید یا به عکس .
 • زوم کردن : اگر روی یک قسمت خاصی از عکس تاکید دارید و می خواهید عکس و مفهوم مورد نظر را به دیدگان و ذهن مخاطب انتقال دهید ، باید لنز دوربین خود را تغییر دهید و روی شماره مورد نظر قرار دهید ؛ سپس از فاصله تقریبا نزدیک  به عکس برداری بپردازید .
 • دوربین مناسب وبا کیفیت : نکته آخر واصلی این قسمت این است که در ابتدا و قبل از هر کاری برای گرفتن یک عکس هنری با کیفیت باید یک دوربین پیشرفته نیز داشته باشید .
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشگاه عکاسی مدارک معتبر و اساتید با تجربه تهران

آموزش عکاسی چهره

باید ها و نبایدهای عکاسی از چهره 

عکاسی چهره با نام عکاسی پرتره دربین عکاسان ماهر شناخته می شود ؛ عکاسی چهره عکسی نیست که در آن فقط از چهره شخص  عکس برداری می شود ؛ بلکه حتما باید چهره شخص مورد نظر نیز در عکس به طور کامل مشخص باشد ؛ یعنی اگر عکسی نیم رخ از کسی بگیریم به این عکس ، عکاسی از چهره اطلاق نمی شود . موارد زیر شما را با بایدها و نباید های عکاسی از چهره آشنا می کند :

 • جلب توجه به موضوع : یک عکس خوب باید به گونه ای باشد که مخاطب را نسبت به موضوع عکس حساس و توجه او را جلب کند .
 • نور پردازی : در عکاسی از چهره نور پردازی عالی بسیار حائز اهمیت می باشد ؛ برای این منظور شما باید مکانی را برای عکسبرداری در نظر بگیرید که روشن ، صاف و هموار و زیبا باشد .
 • حالت های سوژه مصنوعی نباشد : نکته دیگری که در این نوع عکاسی قابل توجه می باشد این است که به سوژه و شخص مورد نظر خود یاد بدهید که خنده یا حالات مصنوعی دیگری نداشته باشد و به اصطلاح خودش باشد و ژست عجیب وغریبی نگیرد .
 • صبر وحوصله : مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد ؛ صبر و تحمل فروان عکاس است تا بتواند زیبا ترین و به یاد ماندنی ترین لحظه های زندگی شخص را با کیفیتی فوق العاده به ثبت برساند .
 • ثبت تصاویر اتفاقی از سوژه : زمانی که فرد فکر می کند از عکس برداری فارغ شده و می خواهد با دوستانش بگوید و بخندد یا به یاد خاطره ای خنده دار افتاده و می خندد می توانید تصاویری اتفاقی را از او به ثبت برسانید ؛ که عکس های اتفاقی ، واقعی ترین حالات زندگی شخص را به ثبت می رسانند و معنی عکاسی در این نوع عکس ها بیشتر مشخص می شود .
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش عکاسی در اردو و فضای باز

آموزش عکاسی هنری

دوره آموزش عکاسی

برای اشنایی با سرفصل ها قبل از ثبت نام در این دوره  لطفا از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با انجمن عکاسی در ارتباط باشید.

موفق و پیروز باشید.