آموزش عکاسی چهره و هنری

آموزش عکاسی

آموزش عکاسی چهره و هنری ،آموزش عکاسی پرتره هنری در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن …اصول عکاسی از مقدماتی تا پیشرفته با ارائه مدرک بین المللی .آموزش ها قدم به قدم همراه با جزئیات و اطلاعات و فنونی که یک عکاسی به آن نیاز دارد تا در دنیای حرفه ای وارد بازار کار شود.

آموزش عکاسی

چگونه یک عکس هنری حرفه ای بگیریم ؟

برای گرفتن یک عکس هنری باید با مفهوم و عناصر تشکیل دهنده آن آشنا شویم . شاید در نظر همه عکس هنری ، عکسی ساده است که با اضافه کردن افکت و تغییر رنگ بر روی آن ،  می توان عکسی هنری ایجاد کرد ؛ اما نه کار به این سادگی نیست ؛ باما همراه شوید تا مراحل یک عکاسی حرفه ای را برای شما بیان کنیم و آموزش دهیم .

 • دید هنرمندانه : هنرمند یا بهتر بگوییم عکاس ، قبل از آغاز به کارش باید یک دید کلی وهنرمندانه درباره نتیجه داشته باشد .
 • انتخاب موضوع و سوژه : برای عکاسی باید یک موضوع خاص را در نظر بگیرید و سوژه های خود را که چه اشیا باشند چه انسان انتخاب کنید .
 • داشتن پیام : شما باید از عکس گرفتن خود هدفی داشته باشید و پیامی را به مخاطب انتقال دهید ؛  مانند ترک کردن و رفتن یا احساس لذت بردن از رایحه یک گل .
 • تکنیک : برای این که یک عکاس حرفه ای شوید باید تکنیک و سبک خاص به خود را داشته باشید .
 • نور پردازی : مکانی را انتخاب کنید که نور از جهتی می تابد که شما می خواهید ؛ البته اگر بخواهید عکسی تاریک و غم انگیز بگیرید ، باید از وسایل نور پردازی و پروژکتورهای مخصوص استفاده کنید تا نور را به دلخواه خود کم کنید تا عکسی تیره تر داشته باشید یا به عکس .
 • زوم کردن : اگر روی یک قسمت خاصی از عکس تاکید دارید و می خواهید عکس و مفهوم مورد نظر را به دیدگان و ذهن مخاطب انتقال دهید ، باید لنز دوربین خود را تغییر دهید و روی شماره مورد نظر قرار دهید ؛ سپس از فاصله تقریبا نزدیک  به عکس برداری بپردازید .
 • دوربین مناسب وبا کیفیت : نکته آخر واصلی این قسمت این است که در ابتدا و قبل از هر کاری برای گرفتن یک عکس هنری با کیفیت باید یک دوربین پیشرفته نیز داشته باشید .
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره آموزشی عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

آموزش عکاسی چهره

باید ها و نبایدهای عکاسی از چهره 

عکاسی چهره با نام عکاسی پرتره دربین عکاسان ماهر شناخته می شود ؛ عکاسی چهره عکسی نیست که در آن فقط از چهره شخص  عکس برداری می شود ؛ بلکه حتما باید چهره شخص مورد نظر نیز در عکس به طور کامل مشخص باشد ؛ یعنی اگر عکسی نیم رخ از کسی بگیریم به این عکس ، عکاسی از چهره اطلاق نمی شود . موارد زیر شما را با بایدها و نباید های عکاسی از چهره آشنا می کند :

 • جلب توجه به موضوع : یک عکس خوب باید به گونه ای باشد که مخاطب را نسبت به موضوع عکس حساس و توجه او را جلب کند .
 • نور پردازی : در عکاسی از چهره نور پردازی عالی بسیار حائز اهمیت می باشد ؛ برای این منظور شما باید مکانی را برای عکسبرداری در نظر بگیرید که روشن ، صاف و هموار و زیبا باشد .
 • حالت های سوژه مصنوعی نباشد : نکته دیگری که در این نوع عکاسی قابل توجه می باشد این است که به سوژه و شخص مورد نظر خود یاد بدهید که خنده یا حالات مصنوعی دیگری نداشته باشد و به اصطلاح خودش باشد و ژست عجیب وغریبی نگیرد .
 • صبر وحوصله : مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد ؛ صبر و تحمل فروان عکاس است تا بتواند زیبا ترین و به یاد ماندنی ترین لحظه های زندگی شخص را با کیفیتی فوق العاده به ثبت برساند .
 • ثبت تصاویر اتفاقی از سوژه : زمانی که فرد فکر می کند از عکس برداری فارغ شده و می خواهد با دوستانش بگوید و بخندد یا به یاد خاطره ای خنده دار افتاده و می خندد می توانید تصاویری اتفاقی را از او به ثبت برسانید ؛ که عکس های اتفاقی ، واقعی ترین حالات زندگی شخص را به ثبت می رسانند و معنی عکاسی در این نوع عکس ها بیشتر مشخص می شود .
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین آموزشگاه عکاسی در غرب تهران

آموزش عکاسی هنری

دوره آموزش عکاسی

برای اشنایی با سرفصل ها قبل از ثبت نام در این دوره  لطفا از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با انجمن عکاسی در ارتباط باشید.

موفق و پیروز باشید.