آموزش عکاسی

آموزش عکاسی

آخرین تصاویر از کلاس ها

آموزش عکاسی

سرفصل های دوره جامع آموزش عکاسی

کارگاه آموزش عکاسی عمومی و دیجیتال:

اولین قدم در آموزش عکاسی آشنایی هنرجویان با دوربین و شناخت منو و شیوه تنطیم دوربین عکاسی است.

از جمله موارد آموزشی این کلاس می توان به شناخت دوربین های عکاسی و آموزش راه اندازی اولیه آنها و همچنین آموزش مفاهیمی همچون عمق میدان و کاربرد شاتر و دیافراگم در زیبایی و مفهوم یک عکس  و … را نام برد.

این بخش شامل کارگاه آموزشی برای یادگیری مفاهیم اولیه و اردوهای عکاسی برای تسط  بر آموخته ها می باشد.

کارگاه آموزش عکاسی تکنیکال :

به کارگیری مفاهیم تکنیکی عکاسی برای ایجاد جلوه های بصری مناسب و همچنین  آشنایی با شاخه های مختلف عکاسی .

مثل: عکاسی پرتره و مدلینگ،عکاسی معماری،عکاسی طبیعت،عکاسی خبری ، عکاسی تبلیغاتی و … نیز از جمله موارد آموزشی بی نظیر در این بخش می باشد.

این بخش از دوره  آموزش عکاسی شامل کارگاه های آموزشی و اردوهای تخصصی عکاسی می باشد.

کارگاه نورپردازی با نور طبیعی :

شناخت مفاهیم به کارگیری نورهای طبیعی ، تکنیک های نورسنجی و اندازه گیری نور،عکاسی شبانه و عکاسی ضد نور از جمله مفاهیم این بخش می باشد.این بخش با برگزاری اردوهای آموزشی مختلف به هنرجویان آموزش داده می شود.

کارگاه  آموزش عکاسی  در استدیو و آتلیه :

اصول به کارگیری نوردر آتلیه و ترکیب نورهای مصنوعی،آموزش عکاسی در آتلیه و عکاسی مدلینگ شامل موارد آموزشی این بخش می باشد.برای عکاسی تبلیغات،مدلینگ،پرتره و … عکاسان باید توانایی به کارگیری نورهای مصنوعی برای ایجاد جذابیت بصری را داشته باشند.

اردوهای آموزش عکاسی:

واقعیت این است که عکاسی را نمی توان تنها در کارگاه و آتلیه و محیط بسته آموخت.در دوره آموزش عکاسی برای تمرین هنرجویان در هر آیتم اردوهایی برگزار می شود. در این اردوها هنرجویان زیر نظر اساتید ، آنچه در کارگاه های آموزشی آموخته اند در فضای واقعی تمرین می کنند.

این اردوها معمولا درون شهری است و زیر نظر مرکز آموزش خانه صنعت و معدن برگزار می گردد.

کارگاه نقد عکس :

هنرجویان در این بخش از کلاس با برگزاری نمایشگاه از عکس های خود و بازبینی پروژه های موفق عکاسان در سطح بین الملل ،تحت نظر اساتید سعی در شناخت  بهتر توانایی های خود و تکنیک های عکاسی دارند.حضور اساتید برجسته و عکاسان موفق سینمایی از جمله موارد جذاب این بخش خواهد بود.

 

نرم افزار فتوشاپ و لایت روم :

هنرجویان در این بخش برای اصلاحات رنگی و نوری و جمعا زیبایی بهتر عکس های خود به آموزش دو نرم افزار کاربردی این رشته یعنی فتوشاپ و لایت روم می پردازند.

 

 

عکاسی

هنر عکاسی را بهتر بشناسیم(حتما بخوانید):

عکاسی ترکیبی از صنعت و هنر

عکاس میکوشد با ترکیب علم شناخت اجزای دوربین و تاکتیک های نورپردازی تصاویر را زیبا تر از آنچه که هست به تصویر بکشد.

تلاش عکاس ثبت لحظات و تصاویر الهام بخش با کمک علم شناخت فناوری دوربین  و  البته شناخت زیبایی های بصری و تصویری است.

گستره کاربرد این حرفه از استفاده شخصی یک علاقه مند برای داشتن عکس های خوب و جذاب از خود و اطرافیان  شروع و به صنعت های مدرن مدلینگ ،تبلیغات ،خبرسازی و … ختم می شود.

 

آموزش عکاسی برای شما جذاب است اگر…

 

آموختن این رشته به چه افرادی توصیه می گردد:

  • اگر دوست دارید عکس های جذاب و زیبا از خودتون و اطرافیانتون در فواصل مختلف زندگی داشته باشید و خاطرات خودتون رو با تصاویر جمع آوری کنید این راه مناسب شماست.
  • اگراز ثبت زیبایی های پیرامنتون لذت می برید و احساس آرامش میکنید این راه مناسب شماست.
  • اگر دوست دارید با هنر شخصی برای خودتون کار و حرفه ای رو راه اندازی کنید این راه مناسب شماست.
  • و درنهایت اگر به دنبال یک زبان جدید برای بیان افکار و دیدگاهتون می گردید باز هم این راه مناسب شماست.

کاربرد رشته عکاسی:

در سطح مقدماتی و شخصی:

علاقه مندان با این علم می توانند از این هنر برای داشتن عکس های حرفه ای و جذاب از خودشون و یا ثبت زیبایی های زندگی خود و به تصویر کشاندن مناظر استفاد ه کنند.

البته امروزه وجود شبکه های اجتماعی بسیار جذاب و پرکاربردی مثل اینستاگرام و تلگرام  و نقش اون ها در ارایه و به اشتراک گذاشتن عکس ها ،لذت وانگیزه خوبی برای این دسته از مخاطبان فراهم نموده است.

در سطح حرفه ای:

فارغ التحصیلان می توانند علاوه براستفاده شخصی، به صورت حرفه ای در  صنعت های زیر فعالیت و کسب درآمد نمایند:

 

عکاسی مدلینگ:

که عبارت است از فعالیت عکاسی در حوزه مد و فشن ،عکاسی پرتره و راه اندازی آتلیه.

عکاسی تبلیغاتی :

استفاده از علم عکاسی برای به تصویر کشاندن مزیت های رقابتی محصولات و خدمات.

گستره فعالیت برای عکاسان در این شاخه از شرکت ها و تولید کنندگان بزرگ که هدفشان معرفی محصولات و خدمات است تا رستوران ها،مزون ها،باشگاه های ورزشی و … است .

امروزه همه شرکت ها برای فعالیت در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و فیس بوک نیازمند محتوای تصویری هستند.

عکاسی پرتره:

عکاسی هنری و نمایشی از چهره که شرکت های سینمایی،تبلیغاتی،هنری و … همواره نیازمند عکاسان خلاق و توانمند در این حرفه هستند.

و دیگر شاخه خای عکاسی مثل عکاسی خبری ،عکاسی طبیعت،عکاسی ورزشی،عکاسی معماری و … .

عکاسی طبیعت:

فعالیت در زمینه عکاسی مستند طبیعت و به تصویر کشاندن فضاهای توریستی و دیدنی مورد توجه بسیاری از شرکت ها گردشگری است که زمینه فعالیت برای عکاسان این حوزه را فراهم نموده است.

اینستاگرام دپارتمان عکاسی

دیگر دوره های جامع آموزشی مرکز آموزش:

مقاله های آموزشی عکاسی

آموزش عکاسی (عکاسی چشم ها در پرتره)

مهم ترین بخش بیشتر پرتره ها چشم است . فوکوس روی چشم ، همیشه باید دقیق باشد. چشم ها همیشه باید نور خوب ببینند اطمینان حاصل کنید که چشم ها در سایه ابرو یا بینی قرار نمی گیرند . در بیشتر اوقات ،اگر چشم های سوژه کمی بیشتر از حد معمول باز باشند ، پرتره بهتر می شود . ایده آلش این است که پلک، مردمک چشم را قطع نکند و با آن مماس باشد. این موضوع خصوصا در عکاسی در فضای باز و نور زیاد ، مهم است.

سوژه ها تمایل به تنگ کردن چشم شان دارند. مردمک در حالت گشاد زیباتر دیده می شود ، و در فضاهای تاریک مردمک گشاد می شود .برای سود بردن از هر دوی این موارد، از سوژه بخواهید برای چند ثانیه چشمانش را ببندد،شمارش معکوس کنید: «سه ، دو ، یک» و از او بخواهید چشمانش را با گفتن یک باز کند.

آموزش عکاسی (فلاش تنها مخصوص فضای بسته نیست)

در هر زمان برای نورپردازی از روبرو از آن استفاده کرد. اگر در نور روز از فلاش استفاده کنید ، فلاش سایه های زشت را پر می کند و در چشمان مدل تکه های زیبای نور را ایجاد می کند . من تقریبا همیشه هنگام عکاسی از مردم از فلاش پرکننده استفاده می کنم ، اما این کار خصوصا زمانی اهمیت دارد که خورشید در پشت سوژه و یا در بالای سرش باشد .

آموزش عکاسی  (در عکاسی از پخش کننده و رفلکتور استفاده کنید)

اگر سایه ها خیلی تاریک هستند از رفلکتور استفاده کنید تا نور را روی صورت مدل منعکس کنید، یا از فلاش پر کننده استفاده کنید. معمولا یک طرف رفلکتورها نقره ای و طرف دیگر آن ها طلایی است؛ طرف طلایی آن ها اندکی نورپردازی را گرم می کند.

من برای نرم کردن نورپردازی پرتره های فضای باز ، از پخش کننده ها و رفلکتورهای باز شونده استفاده می کنم.رفلکتور برای پر کردن سایه عالی است و نور را ملایم می کند . هنگام عکاسی در آفتاب مستقیم ، یک پخش کننده را بین مدل و خورشید طوری قرار دهید که مدل در سایه ی پخش کننده قرار گیرد.برای نورهای ملایم تر،رفلکتور را طوری خم کنید که به سمت سوژه گوژی پیدا کند. اگر می خواهید نور متمرکزتری داشته باشید,رفلکتور را طوری خم کنید که به سمت مخالف سوژه گوژی پیدا کند .

 

آموزش عکاسی   (عکاسی پرتره های استودیویی)

پرتره های سنتی و برخی از پرتره های گلامور به محیط استودیو نیاز دارند، حتی اگر استودیو چیزی جز یک پرده ی پس زمینه ی نصب شده بر دیوار و دو سه تا فلاش با جایگیری دقیق نباشد. این بخش، اصول ساختن یک استودیو خانگی برای گرفتن پرتره های حرفه ای با بودجه ی آماتور را به شما آموزش می دهد.

از آن جا که شما نورپردازی و پرده ی پس زمینه را سوای از دوربین کنترل می کنید، می توانید از وسایل بسیار ارزان دوربین برای پرتره های سنتی استفاده کنید.

باقی تجهیزات : سه عدد نور و یک چهار پایه که بهتر است ارتفاعش قابل تنظیم باشد.

آموزش عکاسی   (کنترل سرعت شاتر در دوربین های کامپکت)

برای بهره بردن از بیشترین سرعت شاتر ممکن در یک دوربین کامپکت، حالت ورزشی را انتخاب کنید. اگر سرعت سرعت شاتر باز هم خیلی پایین بود، یک سرعت ایزوی بالاتر را انتخاب کنید و یا فلاش را روشن کنید.اگر می خواهید برای محو کردن حرکت از سرعت شاتری آهسته استفاده کنید، حالت منظره را انتخاب کنید . برای آهسته کردن شاتر ، یک سرعت ایزوی پایین تر را انتخاب کنید و فلاش را خاموش کنید.

مقالات ما در مورد آموزش عکاسی را حتما دنبال کنید

این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.59 (41 رای)