آموزش فوری طراحی لباس با پارچه حریر

آموزش طراحی لباس با پارچه حریر

طراحی لباس با پارچه حریر یک طراحی فوق العاده ظریف در عین زیبایی و جذابی می باشد. طراحانی که لباس شب طراحی می کنند، علاقه بسیار زیادی نیز به طراحی لباس با پارچه حریر دارند. پارچه حریر جز آن دسته از پارچه های ابریشمی نازک  و سبک می باشد. که در نگاه اول نهایت ظرافت طراح لباس را نشان می دهد. پارچه حریر به طور طبیعی از تار های پیله کرم ابریشم ساخته شده است. این پارچه از نوع پارچه های گران می باشد، که تار و پودی با استحکام، ظریف و سبک دارد. ظاهر این پارچه زیبا، بسیار جذاب و خیره کننده می باشد.

پارچه حریر به دلیل ساختار نازک و ابریشمی ای که دارد، نور را از خود عبور داده و در زاویه های مختلف مانند منشور به صورت رنگ های زیبا و متفاوت نمایان می شود.

 مراحل گام به گام آموزش فوری طراحی لباس با پارچه حریر :

در گام اول باید چین هایی که لباس خواهد داشت را مشخص و ترسیم کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ترفندهای جذاب آموزش طراحی لباس مجلسی

در گام دوم یک رنگ پایه انتخاب کنید و توجه داشته باشید که رنگ پایه باید کمی تیره تر باشد.

در گام سوم شکل خود را پیدا کنید.

در گام چهارم رنگ را پخش کرده و ترکیب کنید.

در گام پنجم کمی رنگ روشن تر اضافه کنید و تار و پود های لباس را به صورت هایلایت در بیاورید.

در گام ششم کمی بیشتر از قبل ترکیب کنید.

در گام هفتم سایه بزنید.

در گام هشتم سایه ای که زدید را واقعی کنید.

و در انتها سایه را آنقدر پخش کنید که طبیعی تر شده و قسمت های برجسته آن مشخص شود. لبه های طرح را محو کنید و در حین تمام شدن کار اگر کثیف کاری شده باشد را از گوشه و کنار ها پاک کنید.

آموزش طراحی لباس با پارچه حریر به روش آبرنگ :

استفاده از تکنیک آبرنگ یکی از جذاب ترین و روح نواز ترین تکنیک ها است. در این روش هم از قلم های آبرنگی و هم از آبرنگ معمولی استفاده می شود. در این بخش از تکنیک هایی چون زدن آب به نوک قلم مویی و یا آبرنگ معمولی (آبرنگ قالبی) وکشیدن قلم مویی بر روی زمینه و خیس کردن پس زمینه استفاده می شود. در این شیوه همیشه باید رنگ گذاری از تن رنگ های کم رنگ به رنگ های تیره و پر رنگ انجام شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
مد و طراحی لباس