آموزش ماژیک برای طراحی بی نظیر لباس

طراحی لباس با ماژیک یکی از انواع طراحی ها می باشد که باعث می شود طرح نهایی به واقعیت نزدیکتر باشد. صنعت مد در جهان با شتابی فزاینده در حال پیشروی است و مد روز به روز بنا به سلیقه ، ذائقه ، گذر فصل ها و متاثر از بسیاری از تحولات و رویدادهای اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و حتی سیاسی دستخوش تغییرات می شود و دنیای امروز به نوعی دنیای مد هست و سرعت تغییر مد روز، همچون سرعت تکنولوژی رو به افزایش است دراین میان طراحان لباس نقش مهمی را ایفا می کنند.

طراحی لباس با ماژیک


یکی از ابزارهای مورد علاقه طراحان مد و لباس برای طراحی ماژیک می باشد.
برای طراحی لباس با ماژیک، ابتدا باید یک قالب انسانی را با مداد طراحی کنید نیازی نیست در طراحی نگران جزئیات کوچک باشید ولی اگر به طور کلی در طراحی قالب انسانی مهارتی ندارد از یک فرد متبحر کمک بگیرید یا تصویری را از یک مجله یا کتاب یا از اینترنت دانلو کنید اگر تصویری را از جایی برش زدید یا پرینت نمودید. روی یک کاغذ دیگر با مداد کپی کنید برای این کار می توانید از جعبه نوری یا لایت باکس استفاده کنید و اگر هم ندارید کاغذ طرح دار را روی شیشه بگذارید و به آن نوربتابانید و یک کاغذ سفید مناسب روی آن بگذارید و اطراف طرح را با مداد سیاه روی کاغذ سفید بکشید.
پس از پیاده سازی طرح اولیه ، طراحی لباس را بر روی قالب انسانی شروع کنید از کلیات طرح به جزئیات برسید و دقت کنید طراحی را با مداد انجام دهید که اگر خطایی پیش آمد امکان پاک کردن و ویرایش طرح را داشته باشد و پس از اتمام طراحی و اطمینان از کامل بودنش اطراف طرح را با قلم سیاه پر رنگ کنید.
در این مرحله از طراحی لباس با ماژیک، می توانید طرحی را که بر روی کاغذ کشیده اید را رنگ آمیزی کنید برای رنگ آمیزی از ماژیک استفاده کنید چون تنوع رنگی دارند و براق و پررنگ تر هستند طرح شما را به بهتر جلوه می دهند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نکات جالب در آموزش طراحی لباس جین

برای رنگ آمیزی کلی طرح از رنگ روشن تر استفاده کنید و چین و تاب طرح را با رنگ ها و سایه های تیره، رنگ بزنید کم کم بین رنگ ها و زمینه ها و سایه های تیره هارمونی ایجاد کنید و آنها را به هم متصل کنید و تا هر زمان که طرح شما کامل شود رنگ آمیزی را ادامه دهید.
چند نکته مهم طراحی لباس با ماژیک: برای شروع طراحی از طرح های ساده که پیچیدگی زیادی ندارند شروع کنید.
از ماژیک با کیفیت نظیر مارک Copic ژاپن یا مارک Touch کره استفاده کنید ماژیک هایی که دارای دو سر هستند مثل مدل Brush Twin Touch به جهت اینکه یک سر پهن و یک نوک ظریف دارند کار شما را برای رنگ آمیزی و طراحی آسانتر می کنند و برای جالب تر و زنده تر شدن طرح می توانید از ترکیب ماژیک با گواش و آبرنگ استفاده کنید

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب جنسیت سازی ساتن در طراحی لباس