آموزش میکاپ و آرایش مژه مصنوعی

آرایش مژه مصنوعی

آموزش میکاپ و آرایش مژه مصنوعی، از هنرهایی است که هنوز خیلی از خانم ها بر آن تسلط کافی ندارند. درست آرایش کردن مژه های مصنوعی باعث زیبایی چشم گیری در چهره خانم ها می شود. استفاده نادرست از آن می تواند باعث حساسیت چشم شود و آرایش شما را در این زمینه خراب کند. یک آرایش درست و اصولی آرایشی است که زیبایی خیره کننده ای به چشم ها دهد.

میکاپ و آرایش مژه

تاثیر مژه در زیبایی چهره

بسیاری از خانم ها از کوتاهی و کم پشتی مژه ها رنج می برند. این قبیل افراد مایل به استفاده از مژه مصنوعی هستند. میکاپ درست و اصولی در این زمینه، می تواند زیبایی دوچندانی را به چهره دهد. آن چیزی که در آرایش مژه مصنوعی مهم است، این مورد است که چشمان شما را بزرگ تر نشان دهد و حتی زمانی که چهره شما آرایش کمی دارد، زیبایی خود را عرضه دارد. پس باید با اصول درست میکاپ در این حیطه آشنا شوید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و آرایش مژه بلند و کوتاه

آرایش مژه مصنوعی

انتخاب و آرایش مژه مصنوعی

طبق گفته های هنرمند و آرایشگر مشهور، کایلین مک آدامز، انواع مختلفی از مژه وجود دارد. آرایش مژه مصنوعی شما در ارتباط مستقیم با نوع مژه ای است که تهیه می کنید. آرایشگر باید متناسب با چهره شما آن را انتخاب کند. ولی باید توجه کافی در این زمینه داشته باشید تا مژه ای که از نظر حجم مناسب باشد و با چشمان شما همخوانی دارد، انتخاب شود.

برای چشم های کشیده می توان از مژه های مصنوعی یکسره استفاده نمود. ولی برای آرایش چشم های گرد، نوع تکی و یا اصطلاحا دانه ای مناسب تر است.

مژه مصنوعی صورت کشیده

میکاپ چشم

طبق اصول، آرایشگران حرفه ای اول از همه آرایش چشم را انجام می دهند. ابتدا باید سایه و خط چشم کشیده شود. در آخرین مرحله می توان از مژه مصنوعی استفاده نمود و با آرایش مژه مصنوعی کار خود را تکمیل کرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و آرایش مژه بلند و کوتاه

استفاده از چسب های مخصوص در آرایش مژه مصنوعی

در آرایش مژه مصنوعی باید از چسب های مناسب استفاده کرد. براساس اصول حرفه ای آرایشگری و میکاپ چشم، باید توجه داشت که از چسب های بی رنگ بهره برد. زیرا چسب های تیره رنگ باعث از بین رفتن آرایش می شود. بنابراین باید برای استفاده از مژه مصنوعی از چسب های بی رنگ و ضدآب استفاده نمایید.

چگونگی چسباندن مژه مصنوعی

برای آرایش مژه مصنوعی و چسباندن آن، اولین سوال این است که آیا می خواهید مژه را به سه قسمت و یا چهار قسمت تقسیم کنید یا خیر؟ اگر دوست دارید آن را به چهار قسمت تقسیم کنید، با استفاده از انگشت شست خود در وسط، نیمی از آن را قیچی کنید. یک چهارم انتهایی مژه را به چسب مژه آغشته کرده و چند دقیقه نگه دارید و آن را در بخش انتهایی خط مژه قرار دهید. بقیه تکه های  مژه مصنوعی را نیز به ترتیب در طول خط چسبانده و قرار دهید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و آرایش مژه بلند و کوتاه

آرایش مژه مصنوعی

نکات مهم در میکاپ مژه مصنوعی

در آرایش مژه مصنوعی دقت نمایید که اگر صورت شما چاق است از مژه های مصنوعی با حجم کمتر و  قد بلند استفاده نمایید. در این صورت یک ریمل می تواند توازن را برقرار نماید. در میکاپ مژه مصنوعی در صورت های لاغر، سعی کنید تا از نوع پر پشت استفاده کنید. در این حالت حتما از ریمل حجیم کننده برای تکمیل آرایش خود استفاده نمایید.

زمانی که از مژه مصنوعی استفاده می کنید، تلاش نمایید تا آرایش پشت پلک شما بسیار لایت باشد تا چشمان جذاب به نظر برسند.