آموزش نکاتی از منوی دوربین عکاسیDSLR کانن(Canon)

دوربین های دیجیتال تک لنزی یکی از پرکاربردترین و درعین حال قوی ترین دوربین های دنیا می باشد که شرکت Canon توانسته با طراحی این دوربین ها ویژگی های بسیار خوبی را به آن ها بی افزاید. حال با آموزش نکاتی از منوی دوربین عکاسی DSLR کانن(Canon) می توانید به عکاسی خود جلوه و جذابیت بیشتری را بدهید تا تصاویر بسیار زیبا و در عین حال حرفه ای تری را خلق کنید.

نمایش اطلاعات ضروری بر روی مانیتور

در آموزش نکاتی از منوی دوربین عکاسی DSLR کانن(Canon) می توانید با فعال کردن بخش Viewfinder تمام اطلاعات مورد نیاز خود را بر روی صفحه در اختیار داشته باشید. بسیاری از افراد در هنگام استفاده از این دوربین ها به میزان باتری کیفیت تصویر و… دقت نمی کنند و در هنگام عکاسی طولانی مدت با مشکلات زیادی روبرو میشوند، به همین منظور با فعال کردن این بخش می توان به راحتی هر ویژگی را انتخاب کرده و در صفحه نمایش خود فعال نمایید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشگاه عکاسی حرفه ای با مدارک بین المللی

دسته بندی تصاویر و شاخه بندی آنها

اگر در دوربین خود تصاویر بسیار زیادی دارید می توانید با استفاده از منوی های مختلف موجود در آموزش نکاتی از منوی دوربین عکاسی DSLR کانن(Canon) می توانید، تصاویر خود را به اندازه مختلف و حالت های کاشی وار تبدیل کنید تا در کنار هم به نمایش درآیند. با استفاده از بخش مدیریت فایل ها در این دوربین ها می توان به راحتی پوشه های جدید ایجاد کرده و مشخص کنید که هر کدام چه تصاویری را در خود جای دهند و یا برای مرتب سازی و پیمایش سریع در آنها، تصاویر را به تعداد کوچک و کاشی وار مانند تبدیل نمایید.

اضافه کردن نکات خاص در هنگام استفاده از دوربین های DSLR کانن

گاهی اوقات در آموزش نکاتی از منوی دوربین عکاسی DSLR کانن(Canon) زمانی که در حال عکاسی هستید، امکان دارد تا بعضی نکات و یا سوژه های جدید به ذهنتان خطور نماید و یا عکس را به دلیل خاصی گرفته اید و بعد از مدتی به دلیل وجود تصاویر متعدد این دلایل را فراموش میکنید. به همین دلیل می توان به راحتی به تصاویر خود یک توضیح کوتاه در دوربین های DSLR کانن اضافه نموده، تا عکاسان با خیال راحت به عکاسی بپردازند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گام به گام عکاسی جامع حرفه ای

چرخش خودکار صفحه دوربین در هنگام دیدن تصاویر

بسیاری از اوقات عکاسان دوست دارند تا تصاویر عریض را عکاسی و فیلم برداری نمایند، اما برای نمایش این تصاویر در دوربین های DSLR کانن صفحه به صورت پیشفرض حرکت نمی کند و شما مجبور هستید برای نمایش راحت تر صفحه دوربین را بچرخانید و یا از دکمه های چرخش بر روی دوربین استفاده کنید. اما در آموزش نکاتی از منوی دوربین عکاسی DSLR کانن(Canon) با وارد شدن به بخش ابزارهای دوربین های DSLR کانن میتوانید، گزینه ای به عنوان Auto Rotate (چرخش خودکار) را مشاهده کنید که با آن می توان به راحتی در هنگام گشت و گذار بین تصاویر، صفحه دوربین را به صورت خودکار و نسبت به تصاویر تنظیم نمود.