آموزش نکات خاص برای طراحی لباس شب

در حوزه طراحی لباس برای زنان, طراحی لباس شب در رده پر طرفدارترین آنهاست. در این زمینه برندهای متعددی مشغول به فعالیت هستند و زنان با اشتیاق هرچه تمامتر, برای رویدادهای اجتماعی که به آنها دعوت میشوند, بیشتر از اهمیت خود رویداد, به منحصر بفرد بودن طراحی لباس خود در این مراسم اهمیت میدهند.

تفاوت میان لباس شب و سایر استایل های روزانه به رسمی بودن آن برمیگردد. امروزه, طراحان تمام هدف خود را برپایه سادگی طرح ها و البته هرچه باشکوهتر بودنشان قرار میدهند. طرح لباس شب برای زنان, در ابتدا با جنس پارچه اش مشخص میشود.

پارچه های مناسب در طراحی لباس شب

در طراحی لباس شب, پارچه ها و ترکیبات بکار رفته بسیار مهم هستند و هر کدام از این مواد دارای فواید و معایب خاص خودشان هستند.

حریر تاریخچه ی طولانی در مد و مراسم های اجتماعی دارد. نرم بودن آن در برابر پوست, یکی از خاصیت های اصلی آن است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ساده و جذاب جنسیت سازی جین در طراحی لباس

مخمل هم مثل حریر بسیار در صنعت مد بکار رفته است و طراحان از آن به عنوان مواد اصلی تولید لباس شب استفاده میکنند. از معایب مخمل, آب پس ندادن آن است.

این دو از مواد اصلی تشکیل دهنده در طراحی لباس شب هستند.

اما خود لباس, باید حس اعتماد به نفس قابل توجه ای در عین رسمی بودن به شخص بدهد.

سایز شخص برای انتخاب لباس شب و نوع آن, حائز اهمیت است.

در حالی که لباس شب معمولا بلند است, نباید موجب ناآرامی یا نگرانی فرد شود. فرض کنید آن شخص میل دارد با آن لباس در مراسمی برقصد. پس پایین لباس باید به صورت ثابت قرار بگیرد یا جنس آن همانطور که در بالا اشاره کردیم از موادی تشکیل شده باشد که از تعریق زیاد جلوگیری کند.

لباس هایی که بسیار رسمی هستند, مسلما پوشش بیشتر و پارچه ی بیشتری در آن بکار رفته است. در حالی که بعضی از لباس های شب با دامنی کوتاه یا طولی کوتاهتر میتوانند به شما در مراسم مختلف جلوه ی خاصی بدهد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش بی نظیر جنسیت سازی در طراحی لباس با مارکر

یکی از انواع لباس شب, آنهایی هستند که قسمت سرشانه ها برهنه میباشد. لباس شب به صورت فیت یا چسبیده به بدن هم وجود دارند که طرفداران خاص خود را دارد.

در کل, لباس شب برای مردان, کت و شلوار و برای زنان, لباس مهمانی و یا روپوش های بلند می باشد. انتخاب این لباس بستگی به مراسمی دارد که میخواهند در آن حضور داشته باشند.

فاکتورهای موثر دیگر در طراحی لباس شب

همانطور که میدانید رنگ نیز در انتخاب لباس و طراحی آن بسیار حائز اهمیت است. مثلا رنگ هایی مثل صورتی و فیروزه ای را برای روز میدانند در حالی که لباس شب میتواند با طراحی خلاقانه خود رنگ های معتدل یا ترکیبی از آنها را با خود داشته باشد و جلوه گری کند.