آموزش نکات دلربا در طراحی لباس عروس

طراحی لباس عروس، یکی از پیچیده ترین و حساسترین طراحی ها و در عین حال جذابترین آنها می باشد. لباس عروس یکی از مهمترین و با ارزش ترین لباس ها در دنیا می باشد زیرا لباسی است که خانم ها در مهمترین شب زندگی شان آن را به تن می کنند. طراحی لباس عروس در طول تاریخ همواره مورد توجه بوده و بر اساس نوع سلیقه عامه مردم و مدروز دستخوش تغییرات زیادی، شده است.

طراحی لباس عروس از گذشته تا امروز

تا پیش از عروسی ملکه ویکتوریا، رنگ لباس عروس آبی به نشانه عفت و پاکی بود، اما ملکه ویکتوریا رنگ سفید را برای لباس عروس خود انتخاب کرد که هم نشانه ی پاکی و هم رنگ ثروت و توانگری بود پس از آن رنگ سفید برای لباس عروس در بین مردم اروپا و آمریکا عمومی شد، در زمان ادوارد هفتم لباس عروس های تجملاتی مد شد که با آغاز جنگ جهانی اول، نوعروسان از پوشیدن این لباس ها در وضعیتی که کشورها دچار نابسمانی و جنگ بودند خودداری کردند و پس از جنگ دوباره لباس های عروس تجملاتی مد شد با گذشت زمان طراحی لباس عروس، به سبکی ساده ، شیک و مفهومی رواج یافت شاید یکی از دلایل رواج این نوع مد، لباس عروس کیت میدلتون عروس ملکه انگلستان باشد که سادگی و جذابیت آن بازتاب زیادی در رسانه ها و دنیای مد داشت.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره آموزش حرفه‌ای طراحی لباس در تهران

نکاتی دلربا برای طراحی لباس عروس

اولین نکته برای دلرباتر شدن طراحی لباس عروس انتخاب پارچه مناسب است پارچه لباس عروس در طراحی نهایی لباس تاثیر گذار است و پارچه ای انتخاب شود که خوش دوخت و زیبا باشد، جنس و ضخامت پارچه بسته به مدل لباس عروس است در فصل زمستان از پارچه های ضخیم و در تابستان از پارچه های نازکتر استفاده می شود، پارچه هایی که بیشتر در طراحی لباس عروس مورد استفاده قرار می گیرند شامل، ساتن، تافته ، ابریشم، ارگانزا، تور ، گیپور، حریر شیفون ، حریر ژرژت، دانتل ، خالدار سوئیسی،  لمه و مخمل می شوند.

در طراحی لباس های عروس که پارچه براقی ندارند بهتر است از حریر استفاده شود تا هم لباس را زیباتر کند هم عروس را لاغرتر نشان دهد.

برای عروس های ریز نقش لباس عروس پفی همراه با طرح های عمودی طراحی شود.

در طراحی لباس عروس برای عروس خانم هایی که شانه پهن دارند لباس های بندی باریک و یا عمودی که روی شانه و یا سرشانه قرار می گیرند مناسبتر است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشگاه طراحی لباس آقایان و بانوان

طراحی لباس عروس برای عروس خانم های چاق باید به گونه ای باشد که اندام آنها را لاغرتر و کشیده تر نشان دهد به این منظور لباس عروس چین دار و پلیسه دار مناسبتر است پلیسه باید از گردن تا زانو باشد تا قسمت های چاق را پوشش دهد از یک کمربند پهن برای دور کمر استفاده شود و روی کمربند را برای اینکه طول آن نمایان نشود تزئین کنید و در کنار کمربند، گردنبند توری هم طراحی شود.

در طراحی لباس عروس اگر لباس عروس دارای دنباله باشد هر عروسی را با هر اندامی کشیده تر نشان می دهد و از طرفی به لباس جلوه ی زیباتری می دهد و اگر این حاشیه دنباله لباس عروس  سنگ دوزی شود زیباتر و باشکوه تر می شود.