آموزش آسان نکات عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ چگونه و چطور؟
زمانی که به شما ماموریت داده می‌شود که یک عکاسی مدلینگ را انجام دهید، ایده یا موضوع معمولا توسط ویراستار مجله برای یک مساله خاص ارائه می‌شود. خلاصه ی موضوع می‌تواند یک کلمه یا یک مفهوم کلی باشد. شما با مدیر هنری یا ویرایشگر در مورد این که چگونه این مفاهیم باید تفسیر شود، صحبت می‌کنید. پس از درک موضوع، می دانید باید چه عکس‌هایی را در میان کارهای خود داشته باشید. عکس هایی که دارای رنگ و روح یا خاموش هستند می توانند بیننده را هیجان زده یا آرام و خوشحال یا افسرده کنند. شما تصمیم می‌گیرید که چه معنایی به عکس بدهید و چطور بهتر است معنا را در یک عکس مدلینگ توصیف کنید. از طرفی کیفیت کار بستگی به بودجه نیز دارد.

نکات اصولی عکاسی مدلینگ
در عکاسی مدلینگ برخلاف عکاسی های دیگر، نکات اصولی مدلینگ ظریفی وجود دارند که باید رعایت شوند تا پایان کار عکس های مدلینگ بی نظیری ارائه شود.از جمله این نکات:
• سبک
متخصص مد و مدلینگ فردی است که لباس‌ها را می‌گیرد و او تا حد زیادی به توسعه ایده کمک می‌کند. کار او این است که آخرین لباس‌های مد روز که مناسب عکاسی هستند به دست آورد. بعنوان مثال برخی مجلات از متخصص مدلینگ می خواهند تا لباس‌هایی را از برندهای معروف دنیا به دست آورد زیرا اعتبار بیشتری در چشمان خوانندگان خود دارد.
• آماده سازی زمینه کاری مدل
آماده سازی قسمت عقب مدل بسیار مهم است زیرا یکی از عوامل اصلی است که حس تصویر را تعیین می‌کند. مهم نیست عکاسی مدلینگ کجا و با چه لباسی انجام می شود،مدل زمینه کاری شما را بعنوان یک عکاسی مدلینگ تعریف می کند. زمانی که یک عکاس مدلینگ یک مدل را انتخاب می‌کند، در مورد اینکه چگونه می‌خواهد به عنوان یک فرد داوری کند تصمیم‌گیری می‌کند. انتخاب مدل مانند انتخاب دوست شماست زیرا آن‌ها شما را تعریف می‌کنند.

• آرایش مو
بسیار مهم است که عکاس مدلینگ یک راهنمای شفاف از آنچه که برای طراحی مو می خواهد به دست آید، به طراح مدل مو ارائه دهد. یک مکالمه تاثیرگذار با متخصص آرایش مو یا طراح مو کاملا ضروری است و بهتر است آن‌ها را از مراحل اولیه به پروژه خود دعوت کرد.
• تدارکات
زمانی که همه تصمیمات درباره ی پروژه، نوع و نحوه عکاسی مدلینگ گرفته شد و تاریخ تعیین شد، مهم است که مجوزهای لازم گرفته شود و جا نیز رزرو شود. به عنوان مثال، اگر شما در یک مکان عکاسی می‌کنید، نیاز به کسب مجوز از مالک آن مکان دارید. مدل را باید از آژانس مدل رزرو کرد. همچنین کارکنان اعم از یک هنرمند، متخصص مد مو و در صورت نیاز به دستیاران برای عکاسی نیز باید رزرو شوند. قابل توجه است که متخصص مد همه چیزهایی را که نیاز دارد برای روز رزرو می کند. در چنین مواقعی موسیقی می تواند به انجام یک عکاسی مدلینگ با کیفیت بسیار بالا کمک کند.
• زمان‌بندی عکاسی مدلینگ
در روز عکاسی، همه را از برنامه زمانی تمام روز مطلع کنید. من تمایل دارم که پیدا کنم بهترین راه برای مقابله با یک روز عکاسی با کار کردن برعکس است. زمانی که زمان دقیق را می‌دانید که در آن باید عکس را تمام کنید، دقیقا زمانی که طول می‌کشد تا همه چیز را جمع و جور کنید، کار می‌کنید. بنابراین، شما می‌دانید زمان دقیق لازم برای شروع بسته‌بندی را می‌دانید که به این معنی است که وقتی آخرین عکس را می‌گیرید، می‌دانید زمان برای عکاسی از همه چیز چقدر طول می‌کشد، و شما همان قدم‌های را تا رسیدن به محل خود تکرار می‌کنید. مهم است که به پاهای خود فکر کنید چون ممکن است تمام موانع ممکن در طول روز عکاسی رخ دهند.
اولین کاری که باید انجام شود آرایش و موی مدل است. اینها می‌توانند کاملا پیچیده و زمان گیر باشند. هر چه آرایش مو بلندتر باشد و مو انجام دهد، زودتر باید شروع کنید، اگر باید تا یک زمان خاص تمام کنید. هنگامی که آرایش و مو انجام می‌شود، مدل روی اولین لباس قرار می‌گیرد و عکس شروع می‌شود. وقتی همه کارها انجام شد، وقت بستن و بستن مدل برای بالا بردن او فرا می‌رسد.
• مسیر و جهت هنر
معمولا یک مجموعه لباس در هر صفحه وجود دارد. به طور معمول به هشت مجموعه لباس و یک مکان متفاوت برای هر لباس نیاز دارد. این عمل معمولی است اما بسته به شرایط و شرایط فرق می‌کند. در عکاسی مدلینگ، هنگام گرفتن عکس به لباس‌ها، محل، مدل، نورپردازی و ترتیب دادن به تمام این آیتم ها برای بهتر شدن کار باید دقت کرد. همچنین باید از متخصصینی که مد نظر دارید با آنها همکاری کنید بخواهید که به ظاهر خاص خود نگاه کنند و اطمینان حاصل کنند که این مدل در حالی که عکس از او گرفته می‌شود، به بهترین شکل به او نگاه شده است. بعنوان مثال باید به صورت مدل نگاه کرد، برای رسیدن به حالتی که می‌خواهیم. مهم است که پرسنل بر روی کار خود متمرکز شوند، حتی پس از اینکه آن‌ها مدل را راه‌اندازی کردند.
• هدایت مدل
عکاس مدلینگ باید بتوانید مدل را به طور صحیح و خلاصه هدایت کنید. مدل تعداد نامحدودی از حرکات بدن و حالات چهره دارد. کار یک عکاس برای به دست آوردن بهترین ظاهر و یا ژست مدل نیست، بلکه چیزی منحصر به فرد برای نمایش است. برای هدایت مدل شاید بهتر باشد یک سفر، که در آن احساسات و عواطف مرتبط با داستان به صورت کوتاه مورد بررسی قرار می‌گیرد، تدارک دیده شود. اغلب عکاسان ممکن است زمان زیادی برای آشنایی با مدل خود نداشته باشند، بنابراین به سرعت آنچه را که یک مدل دوست دارد و مواردی مانند ترس‌ها، محبوبت ها و نگرش آن‌ها نسبت به کار و مدلسازی را باید یافت. این وظیفه یک عکاس مدلینگ است که مدل را به پتانسیل خود از لحاظ بازیگری و مدل‌سازی هدایت کند.
• پرسنل و همکاران
پرسنل را باید در برنامه زمانی مطلع نگه داشت و به آرامی آن‌ها را هل داد تا کار خود را به اتمام برسانند. هر کدام از همکاران در زمینه عکاسی مدلینگ باید یک مهلت زمانی برای اتمام کار داشته باشد. دقت کنید که هر کسی یک محیط خوب برای کار داشته باشد و نگرش عکاس باید محیط را برای مجموعه تنظیم کند. تمام اعضای تیم، به اضافه طراحان لباس، دوستان، خانواده، عوامل، عابران و غیره ممکن است تصمیم بگیرند که در یک زمان مشخص به این مکان بیایند ،وظیفه یک عکاس مدلینگ این است که با روش منظم به پیشرفت کار خود ادامه دهد.
• پس پردازش
هنگامی که عکس‌های مدلینگ از مدل برداشته شدند، باید آن‌ها را از فایل‌هایRAW به فایل‌های TIFF پردازش کرد. دمای رنگ، جبران نوردهی و کنتراست برخی از فرآیندهایی هستند که در این مرحله به عکس ها اضافه می شوند. اغلب عکاسان مدلینگ برای ارائه عکس ها به سردبیر ممکن است دوباره فایل‌ های پردازش‌شدهرا پردازش مجدد کنند. با این حال، مهم است که عکاس در تمام فرآیندها شرکت کند چون این کار نتیجه را تضمین می‌کند.
• روتوش
پس از پردازش عکس ها در قالب TIFF ،طراحان گرافیک فرآیندهای نهایی مورد نیاز را بر روی عکس ها اجرا خواهند کرد. ناگفته نماند که این تغییرات با توجه به خواسته های سردبیر مجله یا شرکت درخواست کننده عکس های مدلینگ انجام می شود.
• صفحه‌بندی عکس های مدلینگ
توالی و چیدمان عکس توسط طراح صفحه و ویراستار تصمیم‌گیری خواهد شد. در این زمینه نظر عکاس بسیار مهم است زیرا تضمین می‌کند که تفکر او برای بیان مفهوم عکس های مدلینگ از بین نرفته ‌است.
با وجود تمام این نکات و موارد که عکاسی مدلینگ، یک همکاری با بسیاری از افراد است. این کار تیمی است و عکاس، اگرچه نقش مهمی را در آن ایفا می کند، کار و نتیجه مطلوب عکاسی مدلینگ به بسیاری از افرادی که در این پروژه همکاری می کنند وابسته است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ترفندهای جذاب عکاسی مدلینگ در آتلیه