آموزش نکات عکاسی پرتره

آموزش عکاسی پرتره
در اینجا به ۱۰ مورد از موثر ترین روش های یادگیری پرتره را در اختیارتان قرار می دهیم که هیچ وقت از بین نمی رود. همچنین برای هیچ کدام از آنها هیچ هزینه ای پرداخت نخواهید کرد. این ۱۰ مورد را در ادامه به شما آموزش خواهیم داد.
۱٫ عکاسی پرتره ۱۰۱
شاید به مطالعه ی کتاب های عکاسی پرتره مخصوص مبتدیان پرداخته باشید و از یادگیری عکاسی پرتره ناامید شده باشید. ما آموزشی را برای شما در نظر گرفته ایم که در آن عکاسی پرتره را بصورت آنلاین و بدون پرداخت هیچ هزینه ای خواهید آموخت. این کار با اصول اولیه مانند تعریف عکاسی پرتره قبل از آغاز تا به سمت مفاهیم عملی مانند برنامه‌ریزی یک عکس عکاسی و تعامل با سوژه‌های پرتره آغاز می‌شود.

۲٫ یک کلاس آموزش عکاسی را ادامه دهید
ادامه کلاس‌های آموزشی در دانشکده‌های هنر و دانشگاه‌ها می‌تواند برای شما هزینه های بسیار بالایی را در بر داشته باشد و حتی ممکن است قادر به شرکت کردن در کلاس ها نباشید. این کلاس‌ها اغلب توسط عکاسان حرفه‌ای بسیار خوب تدریس می‌شوند که در دانشکده ها و برنامه‌های درجه یک به آن‌ها آموزش داده می‌شود.
برای مثال هزینه ی کلاس نورپردازی در مدرسه هنرهای تجسمی در شهر نیویورک که کم‌تر از ۵۰۰ دلار، شامل موارد زیر بود:
• ۱۰ کلاس ۳ ساعته در یک کارگاه کاری کاملا فعال
• جلسات عکاسی با حضور چندین تن از مدل‌ها، متخصصین مد مو و هنرمندان آرایشی
• دسترسی به هر قطعه ای از خط تولید تجهیزات نورپردازی عکس حرفه ای که می توانید تصور کنید
• توانایی گرفتن عکس توسط یک عکاس در مجله ی ووگ، ونیتی فیر، و بسیاری از رسانه ‌های دیگر و قابلیت انتشار آنها
در عین حال، تعداد بسیار زیادی کارگاه عکاسی و نورپردازی برای یک یا دو روز با زمان عکاسی بسیار کم و استفاده از تجهیزات با کیفیت پایین‌تر، ۸۰۰ دلار هزینه از عکاسان مبتدی در یافت می کنند.
بنابراین برای یادگیری عکاسی پرتره، کلاس‌های آموزشی را از مدارس هنر و دانشگاه‌ها پیگیری کنید. آن‌ها اغلب از ارزش‌های عالی معتبری برخوردار هستند.
۳٫ کارگاه آموزش عکاسی پرتره داشته باشید
کارگاه‌های آموزشی می‌توانند یک روش عالی برای یادگیری عکاسی پرتره باشند اما همانطور که قبلا توضیح دادیم، آن‌ها می‌توانند نسبتا گران‌قیمت باشند. عکاسان بزرگ همیشه معلم خوبی نیستند. اغلب معلمان کارگاه های عکاسی پرتره در یوتیوب فعال هستند. بنابراین شما می‌توانید برخی اطلاعات با ارزش را در مورد آنها،کارگاه ها و هزینه ها را در آنجا بدست آورید. شما خواهید دید که بسیاری از کارگاه‌های عکاسی پرتره از مدل‌های مد استفاده می‌کنند که توسط هنرمندان آرایشی و سبک مو ظاهر می‌شوند.
۴٫ بررسی عکاسان پرتره عالی
اگر می‌خواهید به یک عکاس پرتره خوب و یا عالی تبدیل شوید، باید کارهای بهترین عکاسان پرتره را مطالعه و پیگیری کنید. همچنین اگر یک عکاس هستید ،کار عکاسان برتر از خود را نیز بررسی کنید. اگر فکر می کنید کار شما بسیار عالی و بی نظیر است، بهتر است کمی تامل کنید و در این زمینه فکر کنید.
عکاسان بزرگ مثل ریچارد آودون و ایروینگ ،میلیون‌ها و میلیون ها فریم را طی دوران خود به ضرب گلوله کشتند و ما فقط بخش کوچکی از کار آن‌ها را می‌بینیم. شاید کارهایی که ما میبینیم ۱۰۰ تا ۲۰۰ عکس از میلیونها عکس باشد! بنابراین از عکاسان پرتره معروف و عکاسان پرتره برتر تنها برای ایده‌ها و الهام گرفتن برای نورپردازی، ترکیب‌بندی، و بیان استفاده کنید و نه برای مقایسه.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ساده و سریع عکاسی پرتره با نور طبیعی

۵٫ بررسی عکاسان پرتره مشهور
دین کالینز پادشاه آموزش عکاسی در دهه ۸۰ بود. دوربین، لوازم نورپردازی و سبک دهی در این دوره، صد در صد قدیمی است. اما تکنیک‌های ساده روشن کردند، همه چیز در عکاسی پرتره به نگاه و دقت در دیدن مربوط می شود.
۶٫ بررسی نوری که در اطراف شما ساطع می شود
عکاسی به معنای نوشتن با نور است. برای نوشتن با نور به طور موثر باید بدانید که نور چگونه کار می‌کند. اینجا صحبت درباره نور خارج شده از دوربین نمی باشد بلکه درباره نور طبیعی که در محیط وجود دارد صحبت می کنیم. در ساعات مختلف روز و در انواع مختلف آب و هوا، نور اطراف خود را بررسی کنید. ببینید که چگونه نور بر روی چهره‌ها و اشیا می‌تابد.
برای مثال،تصویر زیر نشان دهنده ی نوری است که درست قبل از غروب خورشید در بروکلین می تابد:

و در همان بعدازظهر روز آفتابی، نور نرم و ملایمی در سایه می‌افکند؛

۷٫ کتاب‌های عکاسی پرتره را بخوانید
در ادامه می خواهیم یک کتاب عکاسی پرتره فوق العاده را به شما معرفی کنیم. کتاب ۵۰ پرتره توسط Gregory Heisler’s یک توصیه برای عکاسان پرتره است.
این کتاب در قالب بسیار زیبایی چاپ شده است که شامل ۵۰ تن از عکس هایی است که Gregory Heisler’s آنها را با داستان‌هایی در ادامه ی عکس ها می باشد، نقل می کند. تکنیکی که در این کتاب برای آموزش استفاده شده، یک روش راهنمایی برای عکاسی پرتره نیست، اما پر است از نکاتی درباره نورپردازی، انتخاب لوازم، و برخورد با شرایط پیچیده در همه جا از کاخ سفید تا نوار غزه می باشد.

۸٫ از غریبه‌ها عکاسی کنید.
شاید شما بخواهید مهارت‌های عکاسی پرتره خود را سریع بدست آورید. به این منظور باید از محیط کار یا منزلتان خارج شوید وشروع کنید. از غریبه‌ها عکس بگیرید.
به دلیل اینکه شما مجبورید همه مهارت‌های عکاسی پرتره خود را در آن واحد بهبود بخشید، در مورد تمام چیزهایی فکر کنید که باید در مدت‌زمان بسیار کوتاهی انجام دهید. برای گرفتن یک عکس پرتره خوب باید به نکات زیر توجه کنید:
• شرایط نور را بررسی کنید تا بتوانید تنظیمات دوربین خود را به دقت انجام دهید.
• شما همچنین باید پرتره خود را ترکیب‌بندی کنید.
اگر بتوانید تمام این کارها را در طول ۳۰ ثانیه انجام دهید، شما یک عکاس پرتره برتر خواهید شد. اگر شما بتوانید تصویر خوبی از یک فرد غریبه به دست آورید، می‌توانید یک تصویر عالی از هر کسی بگیرید.
۹٫ شروع عکاسی پرتره از پرتره‌های خود

اگر نمی‌توانید سوژه کافی برای تمرین پیدا کنید ، از خودتان بعنوان سوژه ی تمرین استفاده کنید. برای اینکه بتوانید از خودتان عکس بگیرید،مراحل زیر را دنبال کنید:
• دوربین خود را بر روی یک سه‌پایه قرار دهید
• فلاش خارج از دوربین خود را تنظیم کنید
• خود را یک مانکن برای تست نور و نورپردازی در نظر بگیرید
• سعی کنید نور نرم، نور سخت و همه چیز را در بین آن‌ها امتحان کنید
• با توجه به نورپردازی، لنزهای متفاوتی را امتحان کنید
• لباس‌های مختلف را امتحان کنید
• استفاده از ژل رنگی را امتحان کنید
• نسبت‌های نورپردازی مختلف را امتحان کنید
از آنجا که شما زمان مشخصی را انتخاب نکرده‌اید، می‌توانید به طور پیوسته این آزمایش را تکرارکنید. همچنین شما احتمالا چهره خودتان را بهتر از هر کس دیگری می‌شناسید. بنابراین دقت کنید که چگونه تکنیک‌های نورپردازی مختلف و انتخاب لنز بر نحوه ظاهر شما تاثیر می‌گذارند.
۱۰٫ روش نهایی برای عکاسی پرتره، فقط بیرون بروید و عکس بگیرید!

شاید بعد از عکاسی خارج از منزل و در بیرون به این نتیجه برسید که هیچ جایگزینی برای بیرون رفتن و عکاسی بیرون وجود ندارد. هیچ جایگزینی برای تجربه وجود ندارد. شما می‌توانید همه چیز را برنامه‌ریزی و مطالعه کنید. تمام اتفاقات خوب و بد در عکاسی پرتره اتفاق می‌افتد. و این همان جایی است که شما واقعا می‌خواهید بیشتر آن را یاد بگیرید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی پرتره