آموزش نکات عکاسی پولساز صنعتی از طلا و زیورآلات

آموزش نکات عکاسی از طلا و زیورآلات

آموزش نکات عکاسی پولساز صنعتی از طلا و زیورآلات، برای این که عکاس، کلیدها و ترفندهای عکسبرداری عالی و تکنیک های نورپردازی، وضوح و تسلط آنها را نداند راحت نمی‌باشد، هر دلیلی که برای عکاسی از طلا و زیورآلات داشته باشید، این گنج های کوچک براق، چالش های خاصی را برای شما به وجود می آورند.

آموزش نکات عکاسی از طلا و زیورآلات

عکاسی پولساز صنعتی از طلا و زیورآلات

شاید تا بحال تعجب کرده باشید که چرا جواهرات در کاتالوگ ها و تبلیغات بسیار خیره کننده و جذاب جلوه می‌کنند، اما عکاسی از طلا و زیورآلات با وجود پیچیدگی خود، نیاز به دانستن نکات ساده ای دارد که با رعایت آنها می‌توانید عکس های چشمگیر‌تری از زیورآلات ثبت کنید و وارد این حرفه ی پولساز صنعتی شوید:

آموزش نکات عکاسی صنعتی از طلا و زیورآلات

نکات عکاسی از طلا و زیورآلات

۱)تمیز کردن طلا و زیورآلات

اولین قدم مهم برای عکاسی از طلا و زیورآلات زیبا ، اطمینان از تمیز بودن و صیقلی بودن آنها است، آنچه ممکن است برای چشم غیر مسلح آشکار نباشد، پس از دیدن تصاویر بسیار دقیق که توسط دوربین دیجیتال گرفته شده، آشکار خواهد شد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش روش عکاسی صنعتی از صنایع چوبی

۲) استفاده از لنزهای ماکرو

مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی از زیورآلات، لنزهای ماکرو است. هنگام عکاسی با دوربین DSLR، لنزهای سازگار با ماکرو به شما اطمینان می دهند که تماشایی ترین تصاویر را در این حرفه ی پولساز ثبت می کنید.

۳)عکاسی از طلا و زیورآلات

با زمینه ی ساده بهترین راه برای نمایش جلال کامل یک تکه جواهر، عکس گرفتن از آن به تنهایی است. این امر به ویژه در مورد قطعاتی است که از لحاظ رنگ، درخشندگی و طراحی، بسیار زیبا می‌باشند. عکس را با زمینه ای که موجب حواس پرتی می‌شود نگیرید، عکاسی از طلا و زیورآلات با یک زمینه ی مینیمالیستی بهتر خواهد بود. عکاسی با زمینه ی ساده۴)دوربین خود را تثبیت کنید بهترین راه برای اطمینان از وضوح تصاویر، استفاده از سه پایه و ترجیحا فشار دکمه ی شاتر از راه دور است، این کار نه تنها باعث از بین رفتن لرزش دوربین می‌شود، بلکه به شما کمک می کند تا سوژه های خود را به طور دقیق تنظیم کنید، بنابراین می توانید با تنظیم فوکوس و اصلاح نور، عکس بهتری داشته باشید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب عکاسی صنعتی از غذا و خوراکی

۵)با دقت متمرکز شوید

هدف اصلی، برجسته کردن الماس اصلی یا جذابیت های روی طلا و زیورآلات است، بنابراین به احتمال زیاد فقط می توانید از Focus Auto روی دوربین استفاده کنید. با این حال، حتی در موارد نزدیک، ممکن است فوکوس همچنان خاموش باشد، بنابراین باید با بررسی تصویر و بزرگنمایی، عکسبرداری کنید.

۶)اصلاح نورپردازی

حتی برای عکاسی از طلا و زیورآلات، نور طبیعی توصیه می‌شود. اما برای عکس های حرفه ای تر، می‌توانید از فلاش دوربینی با تنظیم روشنایی کنترل شده، استفاده کنید.

۷)استفاده از اتاق کوچک برای عکاسی

نکته مهم برای به دست آوردن نتایج عالی در عکاسی از طلا و زیورآلات، کنترل نور است که برای روشن کردن سوژه های خود به آن  نیاز دارید، ساده ترین راه برای کنترل نور، محدود کردن آن در یک فضای کوچک است.

۸)توجه به انعکاس طلا و زیورآلات

سنگهای قیمتی و فلزات، انعکاس بسیاری دارند، بنابراین به احتمال زیاد می توانند موجب انعکاس دوربین شما در زیورآلات شوند که مطمئنا موضوعی است که نمی‌خواهید اتفاق بیفتد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش اصول عکاسی صنعتی

۹)ویژگی رنگ های متضاد

برای ایجاد تصاویر قوی و جذاب ، می توانید با قرار دادن زیورآلات بر روی سطوح جالب و رنگی، رنگ های متضاد را به نمایش بگذارید.

۱۰)استفاده درست از ایده های خلاقانه

البته مشکلی نیست که کمی از ایده های خلاقانه در عکاسی از طلا و زیورآلات استفاده کنید، فقط دقت کنید که قرار دادن بیش از حد بسیاری از عناصر در قاب تصویر شما، می تواند تمرکز بیننده را از زیبایی زیورآلات منحرف کند.