آموزش نکات هیجان انگیز برای طراحی لباس بچه گانه

آموزش نکات هیجان انگیز برای طراحی لباس بچه گانه

آموزش نکات هیجان انگیز برای طراحی لباس بچه گانه یکی دیگر از آموزش های طراحی لباس است.  شما می توانید با آموزش نکات هیجان انگیز برای طراحی لباس بچه گانه  از بهترین طراحان مد شوید. یکی از جذابیت های دنیای مد و لباس، طراحی لباس کودک است ، در طراحی لباس کودک باید به انتخاب رنگ مناسب با سن و موقعیت مکانی کودک، شیوه دوخت، و مد توجه داشت .لباس کودک به دلیل شرایط خاص از ابتدای رشد تا بلوغ مستلزم حساسیت و دقت بیشتری در انتخاب طرح، مدل و جنس پارچه می باشد.

بر اساس اندازه قد و وزن شان به دو گروه  درشت اندام و لاغر اندام تقسیم می شوند، اندازه های عرضی پسران ۱ الی ۲ سانتی متر از اندازه های عرضی دختران بیشتر است .سرعت رشد در کودکان زیاد است ، در طول یک سال ۵ تا ۷ سانتی متر به قدشان و ۲ سانتی متر به اندازه های عرضی آنها اضافه می شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس و مد

مثلا برای طراحی شلوار بچگانه باید دید چه شلواری برای بچه ها مناسب تر است، در اندازه گیری باید به دور کمر و باسن، بلندی فاق، قد شلوار از کمر تا زمین ، قد ( بلندی) داخل پا و گشادی دمپا توجه داشت . شناخت علائم و نشانه ها در خیاطی ، شناخت رنگها، شناخت انواع پارچه ها و ابزار خیاطی مواردی هستند که بعد از طراحی عنوان میشوند.

آموزش طراحی لباس بچه گانه  شامل چه نکاتی هستند؟

طراحی همان تصویر سازی و پیاده کردن ایده ها برای خلق لباس می باشد ، این ایده ها اگر به روی کاغذ انتقال داده نشوند بعد از مدتی فراموش می شوند. اولین گام برای طراحی لباس، به تصویر کشیدن آن است، یک طراح باید قادر به ترسیم ایده خود باشد تا قبل صرف هزینه و زمان بتواند ایده خود را ارزیابی و کاملتر نماید.

امروزه نرم افزارهای زیادی برای طراحی ساخته شده است که به کمک طراحان آمده و روند کار را آسان تر نموده ، ترسیم مد به دو شیوه انجام می شود :  روش مبتدی که به کمک طرح های آماده که طراح فقط به آن لباس می پوشاند و روش پیشرفته که طراح ، فیگور آن را می کشد و سپس لباس را به تن آن ترسیم می کند. در طراحی مد سریع ، انواع فیگور های انسان به کمک خط کش طراحی انجام می شود و در مد حرفه ای ، طراحی با یک سری خطوط و اشکال مهندسی می باشد .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آسان ترین روش برای طراحی لباس چرم

یکی از جذاب ترین روش ها در طراحی لباس  بچه گانه ، سبک اوریگامی می باشد که در مقالات بعدی برایتان توضیح خواهیم داد.