آموزش نکات کلیدی طراحی فیگور برای طراحی لباس

آموزش نکات کلیدی طراحی فیگور برای طراحی لباس چیست ؟

آموزش نکات کلیدی طراحی فیگور برای طراحی لباس را مرور می کنیم. برای طراحی فیگور میتوانید ده خط افقی به یک اندازه مساوی ترسیم کنید. آموزش نکات کلیدی طراحی فیگور برای طراحی لباس  سخت نیست . برای شروع طراحی لباس باید طراحی فیگور را بیاموزیم، یک مداد معمولی، پاک کن و مداد رنگی کافی است و لزومی به خرید لوازم گران قیمت نیست ، اصول اولیه طراحی فیگور انسان ، شناخت آناتومی بدن شامل استخوان ها و ماهیچه های دست ، پا و تنه با استفاده از مداد کنته و زغال طبیعی می باشد.

روش طراحی از فیگور به صورت محیطی، کانتور، اسکیس، و طراحی فضا انجام می شود.  در طراحی فیگور، میتوانید حالت های گوناگون بدن را رسم کنید ، بخاطر داشته باشید که تمرین و ممارست اولین عامل موفقیت شما در طراحی است . به این نکته توجه داشته باشید که در رسم یک فیگور، نسبت ها در مقایسه با رسم یک بدن واقعی بسیار متفاوت می باشد، در واقع این فیگورها بلندتر و کشیده تر از یک بدن واقعی رسم می شوند . به طور کلی دو سیستم نسبت سر متفاوت وجود دارد، در هنر و آناتومی ، نسبت سر  ۷ تا ۷ و ۱/۲ استاندارد است  ، از طرفی دیگر ما نسبت سر ۹ را هم داریم که معمولا در طراحی و تصویرگری مد، استاندارد است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس مرحله به مرحله و کاربردی با متد 2020

آموزش نکات کلیدی طراحی فیگور برای طراحی لباس را توضیح می دهیم.

ساختار اولیه در رسم فیگور فشن این است که طول بدن را به اندازه ۹ سر رسم کنید، سپس مکان قرار گرفتن قسمت های اصلی بدن مدل تان را مانند شانه ها، کمر، باسن، دستها، زانوها و پاها را روی صفحه مشخص کنید.سپس شکل دست و پاها را رسم کنید، برای انجام این کار، خطوطی را در اطراف ناحیه دستها و پاهای طرح اولیه تان بکشید تا شکل اندام ها کامل شود.

مرحله بعدی رسم مشخصات دقیق تر بدن مانند کمر، ناخن و بازوها است ، قسمت هایی از رسم اولیه  که جلب توجه می کند را پاک کنید، تمام خطوط اضافی و غیر ضروری را حذف نمایید و به اضافه کردن جزئیاتی مثل کشیدن دست ها، شکل دادن به پاها و رسم زانوها ادامه دهید. هنگامی که نقاشی مدل شما تمام شد ، میتوانید از روی آن فتوکپی بگیرید  یا آن را اسکن کنید و از آن به عنوان الگو برای رسم طرح های بعدی تان  استفاده کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
حالت فیگور در طراحی لباس