آموزش نکات گریم و آرایش صورت
مقصود از این نوشتار آشنایی با آموزش نکات گریم و آرایش صورت است که به صورت مرحله به مرحله بیان شده است. آرایش صورت قسمت های متعددی از جمله استفاده از مرطوب کننده، استفاده از کرم صورت، استفاده از رژگونه، آرایش چشم ها، آرایش ابرو و آرایش لب را شامل می شود:
استفاده از مرطوب کننده
در اولین مرحله آموزش نکات گریم و آرایش صورت، قبل از آغاز آرایش صورت باید از از یک کرم مرطوب کننده استفاده کرد و آن را بر روی گونه ها، پیشانی، بینی و لب ها مالید.

استفاده از کرم صورت
در مرحله بعد آموزش نکات گریم و آرایش صورت باید از یک کرم پودر و یا کانسیلر که ۲ تا ۳ درجه از رنگ صورت شما تیره‌تر است، استفاده کرد بدین منظور ابتدا مقداری کرم را بر گونه، پیشانی، بینی و چانه بزنید و آن را بر روی صورت پخش کنید، سپس مقداری کانسیلر بر روی حفره های صورت بزنید و در آخر برای صاف‌تر و زیبا‌تر دیده شدن پوست از پودر به صورت دایره وار بر روی صورت خود بزنید.

رژگونه
در مرحله بعد آموزش نکات گریم و آرایش صورت، رژگونه ای متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کرده و بر روی سیب گونه صورت خود بزنید و خوب مالش دهید تا یکنواخت شود. سیب گونه قسمتی از گونه است که با خنده مشخص می شود.

آرایش چشم ها
برای آرایش چشم های خود مقداری سایه را بر پشت چشم های خود قرار داده، استفاده از رنگ های روشن چشم را درشت‌تر نشان می دهند که برای چشم های کوچک کاربرد زیادی دارد. برای چشم های بزرگ معمولا از سایه های مات و بی رنگ استفاده می کنند. به منظور فیکس شدن سایه پشت چشم از فیکساتور استفاده کنید. برای ایجاد عمق و جذابیت بیشتر چشم ها بهتر است بر روی سایه پایه، سایه های طلایی یا مسی بزنید. بعد از فرایند سایه زدن به چشم ها دو لایه ریمل بلند و پرپشت کننده به مژه های خود بزنید. می توانید به منظور زیباتر شدن چشم ها قبل از ریمل از فرمژه هم استفاده کنید.

آرایش ابروها
برای آرایش ابرو‌ها ابتدا به کمک یک قلم ابرو ابتدا، انتها و قوس ابروهایتان را مشخص کنید و سپس با استفاده از قلم ابرو، ابروهایتان را پر کنید و به منظور یکپارچه شدن ابرو‌هایتان با استفاده از سایه ابرو پودری به ابرو‌هایتان شکل طبیعی دهید و در آخر هم برای پاک کردن مرز ابروها از کانسیلری با رنگی چند درجه روشن‌تر از رنگ پوستتان استفاده کنید.

آرایش لب ها
برای آرایش لب ها ابتدا اگر لب های خشکی دارید از برق لب استفاده کنید، سپس متناسب با رنگ پوستتان رنگ مناسبی برای رژ لب خود انتخاب کرده و بر روی لب های خود مالیده و در انتها نیز با دستمال دور لبهایتان را پاک کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
سرفصل کلاس آنلاین گریم و میکاپ


در انتهای آموزش نکات گریم و آرایش صورت، در صورتی که می خواهید قسمت هایی را در صورتتان برجسته‌تر از سایر قسمت ها نشان دهید از هایلایتر استفاده کنید.