آموزش نکات گریم و میکاپ ابرو

آموزش نکات گریم و میکاپ ابرو از مهمترین قسمت‌های آرایش چهره ‌می‌باشد که ‌می‌تواند چهره شما را بسیار زیباتر کند. اولین اقدامی که شما باید در زمینه آرایش ابرو‌های خود انجام دهید این است که شکل مناسب ابرو‌های خود را تعیین نمایید و سپس طبق این ساختار فرایند میکاپ ابروهایتان را انجام دهید. برای تعیین شکل مناسب ابروهایتان اقدامات زیر را انجام دهید:
تعیین نقطه آغاز: برای این منظور از یک قلم ابرو با طول مناسب استفاده نمایید، بدین صورت که قلم ابرو را به صورت عمودی دقیقا در امتداد سوراخ بینی خود قرار دهید و محل برخورد قلم با ابرویتان را علامت‌گذاری کنید. در شکل زیر این نقطه با حرف A مشخص شده‌است.
تعیین نقطه پایان: همانگونه که نقطه آغاز ابرو‌ها مشخص شد باید بدانید که فرایند میکاپ ابرو را تا کجا ادامه دهید، برای این منظور نقطه پایانی ابرو‌ها را باید پیدا کنید. قلم ابرو را از سوراخ بینی به سمت گیج‌گاه خود قرار دهید و محل برخورد قلم با ابرو را به عنوان نقطه پایانی در نظر بگیرید. در شکل زیر این نقطه با حرف C مشخص شده‌است.
در دو حالت فوق در صورتی که تار مویی خارج از نقاط مشخص شده قرار داشت آن را با موچین برداشته و در حالت مخالف اگر بین این دو نقطه قسمتی از ابرو‌ها خالی بود با قلم ابرو پر نمایید.
تعیین قوس ابرو: برای این منظور قلم ابرویتان را از سوراخ بینی حرکت داده تا نوک قلم به نقطه مرکزی چشم شما برسد، حال نقطه برخورد قلم با ابرو را به عنوان قوس ابرویتان در نظر بگیرید. در شکل زیر این نقطه با حرف B مشخص شده‌است.
ساده‌ترین روش برای تعیین این که متوجه شوید ابروهایتان در مسیر صاف و صحیحی قرار گرفته اند این است که قلم ابرو را در امتداد دو نقطه A و C قرار دهید و در صورتی که خط صافی حاصل شده کشیدگی ابروهایتان درست است. در شکل با خط D نمایش داده شده‌است. حال آموزش نکات گریم و میکاپ ابرو را آغاز ‌می‌کنیم:

آموزش نکات گریم و میکاپ ابرو
قبل از شکل دادن به ابروهایتان از مناسب بودن رنگ قلم اطمینان حاصل کنید به این صورت که قلم انتخاب شده باید دو درجه از رنگ موهایتان روشن‌تر باشد.
ابتدا صورت خود را شسته و خشک کنید و حتما قبل از شروع از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید و ابروهایتان را شانه نمایید تا شکل طبیعی خود را بگیرند.
حال قسمت‌های خالی ابروهایتان را با استفاده از هر ابزاری مانند قلم ابرو، سایه یا ژل ابرو و با ضربات نرم و کوتاه پر نمایید. فقط مراقب باشید که از شکل مناسب بدست آمده ابروهایتان تجاوز نکنید.

قلم ابرو به تنهایی ابروی شما را تکه تکه نشان ‌می‌دهد پس با استفاده از سایه ابرو پودری و با استفاده از فرچه زاویه دار شکل طبیعی به ابروهایتان بدهید.

در نهایت برای تمیز کردن مرز ابروهایتان از بالا و پایین از یک کانسیلر یا کرم پودری که روشن‌تر از رنگ صورتتان است استفاده کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آشنایی با قسمت های مختلف ابرو

امیدواریم از آموزش نکات گریم و میکاپ ابرو لذت برده باشید.