آموزش هیجان انگیز عکاسی مدلینگ در فضای باز

عکاسی مدلینگ در فضای باز

 

آموزش هیجان انگیز عکاسی مدلینگ در فضای باز، بسیار جذاب  است؛ تعامل برقرار کردن با آدمی و احساساتِ انسانی در عکاسی با وجود سختی هایش، شیرین است، آن هم زیر نیلیِ آسمان یا بر ساحل ها و در میانِ امواج یا در دلِ جنگل. نتیجه‌ی عکاسی مدلینگ در فضایِ باز، ترکیبی است از آدمی که هنر خالق است و نمایشِ حس های انسانی نظیر خشم، آرامش، شادی، غم، هیجان و.با فیگورهایِ خاص همراه با قدرتِ طبیعت. بازیِ نورهایِ طبیعی بر بدن، به ترکیبِ عکسیِ ما، جادو می پاشند؛ اینها اتفاقاتِ هیجان انگیزِ عکاسیِ مدلینگ در فضای باز است.در این میانِ گرفتنِ فیگور و حالتِ چهره ی خاص از مدل میانِ نورهایِ طبیعیِ فضا در هر فصل خاص توسطِ عکاس کمی چالش برانگیز است اما چیزی از هیجان انگیزی این نوع عکاسی کم نمی کند؛ رنگِ یخیِ عکسی در زمستان، میان دانه های برف یا عکسی آتشین میانِ برگ هایِ هزار رنگ پاییزی، هر کدام می‌تواند چشمها را مدتی به خود خیره نگاه دارد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
10 اصول نورپردازی در عکاسی فضای باز

عکاسی مدلینگ در فضای باز

حالت ها و زمان عکاسی مدلینگ در فضای باز

حالت ایستادن مدل ، زاویه‌ی صورتش، حالت دست ها و نگاه کردنش… همه و همه در عکاسی مدلینگ در فضای باز تأثیر می‌گذارد و کمی تغییر در هر کدام، حسِ انتقالیِ عکس را تغییر خواهد داد. مدل باید از نگاهِ مستقیم به دوربین خودداری کند و در ژست ها راحتُ رها باشد. عکاس باید به وضعیتِ قرار گیریِ شانه ها نسبت به هم، حالت بالا تنه، دست ها، پاها و… دقت کند و با ریزبینی و خلاقیت، بهترین حالت ها را ثبت نماید. رنگ‌هایِ گرمِ کهربایی، نارنجی و قرمز که بعد از طلوع و قبل از غروبِ آفتاب، بر طبیعت پاشیده می شوند، هیجان انگیزترین زمانها برای عکاسی مدلینگ در فضای باز هستند.

 

نکاتی برای گرفتن نتیجه ای حرفه ای در عکاسی مدلینگ در فضای باز

  • مکان، موقعیت و فضایِ زیبا و راحتی را بیابید…
  • مناسب ترین زمان روز را با رنگ ها و نورهایِ هیجان انگیز بشناشید و انتخاب کنید.
  • درست ترین پس زمینه را بیابید.
  • سعی کنید نور محیطِ اطراف و فلشِ دوربین را ترکیب نمایید.
  • به مدل، آرامش و راحتی را منتقل کنید؛ با او صحبت کنید و هدفتان از عکس و آنچه از او می خواهید را واضح توضیح دهید.
  • بهترین حالتِ ممکن را که مدل با آن راحت است و حالتی طبیعی با کمترین اغراق مقابل دوربین است، با تیزبینی شکار کنید.
  • دکمه ی دوربین را محکم بزنید!! فراموش نکنید که در عکاسی مدلینگ در فضای باز وقتی هنر، جسارت، ریزبینی، شکار لحظه ها و شجاعتِ عکاس در بستری از طبیعی بودنِ مدل و راحتیش با فضا و حالت خود قرار گیرند، زیبایی و سادگی وسطِ طبیعت، ثبت خواهد شد.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش تکنیک های عکاسی مدلینگ در فضای باز