آموزش و طراحی لباس عروس

آموزش و طراحی لباس عروس

در تمام دنیا، عروس خانمها برای تهیه لباسهایشان ذوق ویژه ای دارند و شاید لباس عروس را بتوان یکی از حساسترین و دقیقترین خریدهای مراسم عروسی دانست. پس مزونی که میخواهید از آن لباستان را تهیه کنید یکی از مهمترین موارد در خرید لباس عروس است. اما اینکه عروس ها در سایر نقاط دنیا چگونه این لباس مخصوص را انتخاب و تهیه میکنند لذا طراح لباس عروس بایستی توجه ویژه ای به ذوق و سلیقه افراد مختلف داشته باشند .

انتخاب لباس عروس برای افرادی که ریز اندام هستند

برای عروس های ریز اندام باید لباسی طراحی بکنیم که کوچکی اندام آنها را به رخ نکشد. بهتر است  برای این دسته از عروسان لباس های پف دار طراحی بکنیم. نکته دیگر این است، طرح های افقی اندازه بدن آنها را کوچک تر می کنند در حالی که طرح های عمودی مانند توری ظریف باعث کشیده تر شدن اندام  آنها می شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نکاتی ظریف و طلایی برای طراحی لباس زنانه

همچنین برای عروس های ریز اندام بهتره تاج ساده به همراه کرپ ابریشمی طراحی شود مثلا استفاده از کرپ ابریشمی بی آستین به صورت یقه V و با کمربند دوخته شده باعث افزایش زیبایی لباس عروس می شود. استفاده از نوارهای اضافی بر روی لباس عروس با طرح یقهV  باعث می شود عروس کشیده تر به نظر برسد. همچنین استفاده از کمربند در لباس عروس این تفکر را ایجاد می کند که عروس پاهای کشیده ای دارد و باعث جذابیت بیشتر می گردد.

 

آموزش و طراحی لباس عروس برای افرادی که چاق هستند

اگر می خواهید از طریق طراحی لباس عروس این تصور را ایجاد کنید که عروس اندام کوچک تری نشان دهد و یا قسمت هایی از بدن خود را بپوشاند بهتر است که از در طراحی لباس عروس از لباس پلیسه دار یا چین دار استفاده کنید. اگر پلیسه از گردن تا زانو ادامه داشته باشد در پوشش قسمت های چاق بدن بسیار تاثیر دارد. استفاده از کمر بند باعث می شود بدن عروس کشیده تر نشان دهد  در هنگام طراحی لباس عروس برای اینکه اثر کمربند بیشتر به چشم آید بهتر است از آستین های ابریشمی استفاده کنید. هنگام طراحی لباس عروس برای افراد چاق  استفاده از گردنبند توری باعث افزایش متانت و سنگینی لباس می شود. گردنبند توری مخصوصا زمانی که همراه با کمربند پهن استفاده شود باعث می شود عروس بسیار خوش استیل تر به نظر بیاید. در طراحی لباس عروس برای افراد چاق می توان با استفاده از تزئیناتی بر روی کمربند مانند کریستال هایی بر روی آن، اندازه کمر بند را کوچک تر نشان داد که باعث می شود سایز کمر عروس نیز کوچک تر نشان داده شود. استفاده از کمربند باعث می شود کمر عروس بسیار کوچک تر به نظر برسد و اصطلاحا به شکل ساعت شنی شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نکاتی برای طراحی لباس

در هنگام طراحی لباس عروس ، استفاده از یقه های بلند، سایه های پوششی و دنباله لباس بلند به شدت در کشیده تر نشان دادن عروس تاثیر دارد. استفاده از رنگ های تیره تر در لباس باعث می شود قسمت میانی بدن عروس کوچک تر به نظر برسد. استفاده از یقه طرح اسکوپ (لباس های بدون یقه که دور سینه از کش استفاده می شود) باعث افزایش جذابیت و زیبایی عروس می شود و نیز باعث می شود عروس راحت تر باشد.