آموزش پولساز عکاسی صنعتی از جواهرات

آموزش پولساز عکاسی صنعتی

آموزش پولساز عکاسی صنعتی از جواهرات که یکی از فیلدهای تخصصی صنعت عکاسی می باشد و نکات مهمی در رابطه با این نوع عکاسی مورد اهمیت واقع می شود که شما باید آنها را رعایت نمایید. رعایت نکات عکاسی صنعتی جواهرات به شما کمک خواهد کرد تا عکس هایی بی عیب و نقص و برازنده داشته باشید.

آموزش پولساز عکاسی صنعتی

آموزش نکات عکاسی صنعتی از جواهرات

در نگاه اول عکاسی صنعتی از جواهرات خیلی ساده به نظر میرسد اما تا زمانی که شروع به عکاسی صنعتی از جواهرات  نکرده اید نمی توانید ایده های خاص و جلوه های زیبا و هنری داشته باشید . اما نگران نباشید آن قدر هم که فکر می کنید پیچیده نیست. اگر شما قبلا تجربه اندکی در زمینه عکاسی با دوربین های دیجیتال را داشته اید حال با دانستن نکات زیر  می توانید که بدانید چه چیزی باعث می شود که در عکاسی صنعتی جواهرات ،جواهرات در عکس  زیباتر به نظر برسند.

  1. اولین گام در عکاسی صنعتی از جواهرات این است که طلا و جواهرات به هنگام عکاسی تمیز و جلا داده شده باشد برای تمیز کردن جواهرات می توانید از پارچه های نرم ،مرطوب یا پارچه های میکروفیبر استفاده کنید و همچنین می توانید دستکش پنبه ای بپوشید که با در دست گرفتن جواهرات ،اثر انگشتتان بر روی آن نماند.
  2. مهمترین قطعه تجهیزاتی و کاربردی در دوربین های عکاسی صنعتی از جواهرات لنز ماکرو است.
  3. سعی کنید به هنگام عکاسی صنعتی از جواهرات آن را ساده نگه دارید و برای بهتر جلوه دادن جواهر بهتر است آن را بالای میز چوبی ،یک سطح سفید، سطح آینه ای که حالت باز تابنده قرار دهید و پس زمینه های اضافی را حذف کنید  این امر موجب شکیل شدن جواهراتتان می گردد.
  4. به هنگام عکاسی صنعتی از جواهرات دوربین تان را در مکانی ثابت می کنید، که برای انجام این کار می توانید از سه پایه استفاده نمایید که نه تنها مانع لرزش دوربین می شود بلکه باعث می شود که عکاس با طراحی دقیق دوربین زمان و روشنایی دوربین را تنظیم کند.
  5. برای عکاسی صنعتی از جواهرات حتما با دقت تمرکز کنید تا ستاره جواهراتتان را شکیل و برجسته تر جلوه دهید، که معمولا برای جلوه خاص جواهرات تان از فوکوس استفاده می کنید. دقت کنید به هنگام عکاسی صنعتی از جواهرات تمام قسمت طلا و جواهر را در فوکوس قرار گیرد. البته در صورتی که  برای کاتالوگ، عکاسی صنعتی از جواهرات را انجام می دهید تنها یک یا دو تصویر از جواهرات نیاز به نمایش جزییات دارد.
  6. یکی دیگر از نکات قابل توجه به هنگام عکاسی صنعتی از جواهرات ایجاد تعادل در رنگ می باشد برای ایجاد تعادل در دوربین می توانید به صورت دستی دوربین تان را تنظیم کنید.
  7. برای زیبا جلوه دادن جواهرات به عکاسان صنعتی جواهرات توصیه می شود که از نور طبیعی استفاده کنند و اگر می خواهید به طور حرفه ای تر اقدام کنید می توانید از یک فلاش خارج از دوربین برای تنظیم روشنایی استفاده نمایید. همچنین می توانید تنظیمات روشنایی خود را با استفاده از منابع نور موجود در دسترس، مانند بازتابنده ها یا جعبه های نور انجام دهید.
  8. در عکاسی صنعتی از جواهرات به یاد داشته باشید که سنگ های قیمتی و فلزات منعکس کننده هستند ولی با قرار دادن یک کاغذ در اطراف و در انتهای دوربین ، منعکس کردن را مسدود می کند .
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات عکاسی پولساز صنعتی از طلا و زیورآلات