آموزش چند ترفند زیبای عکاسی در طبیعت

آموزش ترفند عکاسی در طبیعت کار هر کسی نیست زیرا کسی می تواند ترفندها را آموزش دهد که آن ها را تجربه کرده باشد. حال اگر می خواهید مهم ترین ترفندها را برای عکاسی در طبیعت بیاموزید، با ما همراه باشید تا اساسی ترین نکات را به شما آموزش دهیم.

در آموزش چند ترفند زیبای عکاسی در طبیعت چه نکاتی را باید درنظر گرفت؟

عکاسی در طبیعت طیف گسترده ای دارد زیرا هرگونه عکاسی خارج از منزل شامل عکاسی در طبیعت می باشد. عکاسی در طبیعت شامل عکاسی از عناصر طبیعی مانند منظره، حیات وحش، گیاهان، درختان، گل ها و… می باشد. عکاسی در طبیعت می تواند حس بسیار لذت بخشی را به شما منتقل کند؛ حال اگر که برای گرفتن عکس های زیبا ترفند هایی را یاد بگیرید، این حس در شما بیشتر خواهد شد.

تمرکز بر روی پس زمینه

عکاسی در طبیعت، یکی از مهم ترین شرایطی که باید به آن توجه کرد، پس زمینه می باشد که می تواند زیبایی عکس شما را چند برابر کند. هنگامی که یک چشم انداز جادویی برای عکس پیدا می کنید، می توانید از طریق جلب توجه در پس زمینه، جلوه ی خاصی را به عکس بدهید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش عکاسی مستند طبیعت

برای مثال، بعضی ها برای عکاسی از آسمان فقط از منظره ی آسمان عکاسی می کنند؛ درست است که عکاسی از بعضی منظره ها می تواند بسیار جذاب و جالب باشد اما اگر همین منظره ی آسمان به گونه ای عکاسی شود که مثلا یک سنگ در هوا پرتاب شده و یا یک قاصدک در عکس قرار داده شده باشد، می تواند تصویر را برجسته کند و نگاه را  بیشتر به خود خیره کند.

فصول مختلف را ضبط کنید

مهم ترین مزیت عکاسی طبیعت این است که می توانید در هر زمان از سال و در فصول مختلف به عکاسی بپردازید. در فصل بهار می توانید شکوفایی گل ها، آب و هوای مطبوع را نشان دهید در حالیکه عکاسی در فصل پاییز، با تغییر رنگ شاخ و برگ درختان این امکان را  به شما می دهد تا عکس های پر جنب و جوش بگیرید. یکی از مهارت هایی که باید در آموزش عکاسی در طبیعت یاد بگیرید این است که زنده بودن و تغییرات را به سادگی نشان دهید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش تکنیک های عکاسی طبیعت

از محیط طبیعی اطراف خود بیشتر استفاده کنید

در این آموزش به موضوعی که اشاره می شود این است که شما مجبور نیستید در یک مکان زیبا و دور افتاده زندگی کنید تا موضوعات شگفت انگیز طبیعت را پیدا کنید. شما می توانید به راحتی به اطراف محل زندگیتان بروید و با عکاسی از سوژه های ساده، عکسی زیبا بگیرید تا دیدتان نسبت به یافتن منظره های جالب تغییر کند.