آموزش چند ترفند ساده برای طراحی لباس کودک

آموزش چند ترفند ساده برای طراحی لباس کودک

با توجه به این که رشد کودکان سریع است بنابراین می­توان گفت نیاز کودکان به خرید لباس بیشتر از افراد بزرگسال است و در نتیجه هزینه بیشتری هم دارد. با آموزش چند ترفند ساده برای طراحی لباس کودک می­توانید لباس کودکان تان را مطابق سلیقه خود طراحی کنید. در این مطلب نحوه طراحی لباس برای کودکان در چند گام ساده بیان شده است.

  • ایده­های خود را رسم کنید. در ذهن خود تصویر سازی کنید که چه چیزی را برای طراحی لباس کودک می­خواهید. حتی اگر شما بهترین طراح نباشید، با این­ حال قرار است یک لباس طراحی کنید بنابراین شما دقیقا می­دانید که چه کاری را می­خواهید انجام دهید. ترسیم طرح اولیه باعث می­شود که به ایرادات احتمالی کار خود پی ببرید و پیش از شروع کار آن­ها را اصلاح کنید. همچنین می­توانید از رنگ و پارچه برای تجسم طرح خود استفاده کنید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آسان ترین روش برای طراحی لباس چرم

  • وسایل مورد نیاز خود را آماده کنید. در این مرحله از آموزش چند ترفند ساده برای طراحی لباس کودک، پس از مشخص کردن طرح لباس، پارچه­های مورد نیاز خود را انتخاب کنید. باید این نکته را در نظر بگیرید که لباس را برای یک دختر طراحی می­کنید یا یک پسر و همچنین سن کودک را باید لحاظ کرد. برای کودکان بالای شش سال استفاده از دکمه و زیپ در طراحی لباس مناسب است و همچنین برای کودکان کم سن­تر بهتر است در طراحی لباس از رنگ­های روشن استفاده شود در حالی که کودکان بزرگتر سبک­های متفاوتی را می­پسندند. امروزه حتی کودکان ده ساله سبک مخصوص خود را دارند بنابراین در انتخاب پارچه و سایر ابزار دقت کنید.
  • در گام بعد از آموزش چند ترفند ساده برای طراحی لباس کودک، باید الگو را ایجاد کنید. در این مرحله باید الگو را مطابق با اندازه واقعی کودک رسم کنید. سپس الگو را روی پارچه مورد نظر خود برش بزنید و با استفاده از چرخ خیاطی دوخت لباس را آغاز کنید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش کاربرد سبک شناسی در طراحی لباس