آموزش ژست های جذاب عکاسی فشن

ژست های جذاب عکاسی فشن

آموزش ژست های جذاب عکاسی فشن که یکی از خاص ترین و پر طرفدارترین ژانرهای عکاسی به شمار می آید که بسیار موفق نیز ظاهر شده است. ژست ها و حالت های بدن و چهرۀ افراد یکی از عوامل موفقیت و دیده شدن عکس های فشن است که در این مقاله بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

ژست های جذاب عکاسی فشن

نکات کلی دربارۀ ژست های عکاسی فشن

ژست ها در عکاسی فشن و به طور کلی در عکاسی، ابزاری است که به عکس معنا و سمت و سو می دهد. با این که امکان ویرایش عکس ها امروزه در انواع مختلف آن وجود دارد، ژست های عکاسی فشن جزو مواردی است که خیلی امکان ویرایش در آن وجود ندارد و عکاس فشن ماهر باید در لحظه ژستی را خلق کند که عکس خود را ماندگار کرده باشد.  با این که امروزه در شبکه ها و رسانه های اجتماعی نمونه های بسیاری از عکاسی فشن همه روزه منتشر می شود، ژست های عکاسی فشن در اغلب آن ها بسیار معمولی و تکراری است و ژست های انقلابی و خاص در میان این نمونه ها خیلی کم دیده می شود و همین امر نیز منجر به پایین آمدن سطح سلیقۀ عمومی و زیبایی شناسانه شده است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نورپردازی در عکاسی مدلینگ

عکاسی فشن

خاص ترین ژست های عکاسی فشن چه می تواند باشد؟

  1. سادگی همیشه خواستنی و زیباست. در عکاسی فشن لحظه ها و احساس های هیجانی آنی اهمیت بسیار زیادی در موفقیت عکس دارد. شات های اتفاقی از صحنه هایی که عادی به نظر می رسد، می تواند یک نتیجۀ فوق العاده را در بر داشته باشد.
  2. کم و زیاد کردن نور در ژست های عکاسی فشن و قسمت های مختلف آن می تواند به نتایج بهتری بینجامد.
  3. عکاسی فشن در بافت های اجتماعی خاص انجام می شود و طبیعتاً ژست های عکاسی فشن نیز بهتر است متناسب با معیارها و فضای کلی اجتماعی باشد که فرد در آن زندگی می کند. مطابق بودن ژست های انتخابی با فرهنگ حاکم بر جامعه، می تواند به موفقیت های بسیاری برای عکاس و هنر او منجر شود.
  4. سن مدل حاضر در عکاسی فشن بسیار در نوع ژستی که او خواهد گرفت تأثیر دارد. بسیاری از ژست ها و حالت ها وجود دارد که مدل در آن ها باید سن خاصی داشته باشد و کم یا زیاد بودن سن مدل می تواند بسیار تأثیر گذار باشد.
  5. گاهی برای رسیدن به بهترین ژست ها در عکاسی فشن، می توانید گرفتن عکس های ناگهانی بدون اطلاع قبلی فرد و سوژه را امتحان کنید. در این مواقع همۀ حس ها و حرکت ها طبیعی تر است.
  6. بهتر است عکاس قبل از گرفتن عکس های فشن، به ژست هایی که قرار است سوژه بگیرد، مدت ها فکر کرده باشد و از میان بی نهایت تصویر انتزاعی که در ذهن خود شکل داده است، بهترین و مناسب ترین نوع را به مدل خود پیشنهاد دهد. این یکی از راه های موفقیت فرد در عکاسی فشن به شمار می آید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی فرمالیته و ژستهای جذاب و خاص عروس خانمها