آموزش کاربردی نرم‌افزار طراحی لباس Optitex

آموزش نرم‌افزار طراحی لباس Optitex

آموزش کاربردی نرم‌افزار طراحی لباس Optitex، راهی است که به شما در تولید محصول دقیق کمک خواهد کرد. نرم‌افزار Optitex به شما این امکان را می‌دهد تا کوچک‌ترین جزئیات را در محصول نهایی خود بسنجید و در زمان کوتاه تغییرات مورد نظر خود را بر آن اعمال کنید. همچنین پس از طراحی می‌توانید طرح خود را به صورت سه‌بعدی با دیگران به اشتراک گذاشته و از نظرات آنان بهره‌مند شوید.

آموزش نرم‌افزار طراحی لباس Optitex

نکات طراحی لباس با نرم‌افزار Optitex

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه‌ی فضای مجازی، طراحی سه‌بعدی، گام جدیدی در حوزه‌ی صنعت و طراحی صنعتی بود. طراحی لباس به کمک فضای دیجیتالی و سه‌بعدی نیز، کمک زیادی به این صنعت کرد. علاقه‌مندان از سراسر جهان می‌توانند از طراحی لباس با نرم‌افزار برای تولیدات خود استفاده ‌کنند. یکی از این ابزارها، نرم‌افزار Optitex است که افراد حرفه‌ای و کمپانی‌های بزرگ طراحی لباس از آن استفاده می‌کنند. کاربران می‌توانند با طراحی لباس با نرم‌افزار به امکانات وسیعی برای طراحی لباس دست پیدا کنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آسان corel برای طراحی لباس

شما می‌توانید با طراحی با نرم‌افزار Optitex، طراحی در محیطی مجازی را تجربه کنید. همچنین می‌توانید طرح‌های دستی و کاغذی خود را وارد این نرم‌افزار کرده و تغییرات مورد نظر را در این محیط اعمال کنید. این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد تا لباس مورد نظر خود را به صورت جزء به جزء، در قالب الگوها طراحی کرده و سپس آن‌ها را در یک کل و به شکل سه‌بعدی مشاهده کنید. در این حالت به کمک نرم‌افزار Optitex، شما می‌توانید طرح نهایی خود را از چند وجه مختلف بررسی و مشاهده کنید.

یکی دیگر از کاربردهای نرم‌افزار Optitex این است که، شما می‌توانید مدل مورد نظر خود را اسکن کرده و فایل آن را در اختیار نرم‌افزار قرار دهید؛ اکنون لباس طراحی‌شده بر روی مدل اسکن‌شده مانند یک مانکن قرار می‌گیرد و در نتیجه تناسبات آن نسبت به مدل خانم، آقا و یا کودک سنجیده می‌شود. ایجاد یک تصویر خوب و هر آنچه نیاز دارید را به شما ارائه می‌دهد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
معرفی دقیق نرم افزار مارولس برای طراحی لباس

آموزش کاربردی نرم‌افزار طراحی لباس Optitex

قابلیت‌های نرم‌افزار Optitex

طراحی لباس با نرم‌افزار Optitex، کوچک‌ترین جزئیات مانند، جنس، طرح و رنگ پارچه، دکمه و رنگ آن، نحوه‌ی چین‌خوردگی پارچه، تزئیناتی مانند پاپیون، نوار، حلقه، زنجیر و… را در اختیار شما قرار می‌دهد. تصور کنید که پیش از تولید نهایی محصول، می‌توانید آن را در انواع رنگ‌ها ببینید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. با نرم‌افزار Optitex، در کسری از دقیقه و با فشردن یک کلیک می‌توانید بخشی از طراحی لباس خود را بارها و بارها تغییر داده و یا قسمت جدیدی را به آن اضافه کنید. هر کدام از بخش‌های طراحی لباس، مانند آستین، یقه، اندازه‌ها و… ابزار مخصوص به خود را دارد که می‌توانید در این نرم افزار، از آن بهره ببرید. در نرم‌افزار Optitex، طراحی تنها به لباس محدود نمی‌شود بلکه می‌توانید در طراحی هر نوع پوشاک در هر دسته‌بندی و حتی انواع کیف جلو بروید.

پس از طراحی لباس با نرم‌افزار Optitex، اکنون توانایی این را دارید که طرح‌های ایجاد شده‌ی خود را در همان قالب سه‌بعدی با دیگر طراحان، شرکت‌های تولید لباس و مشتریان خود به اشتراک بگذارید. به این ترتیب با شناسایی علاقه‌مندی مشتریان خود، مجموعه‌ای از بهترین‌ها را در کلکسیون‌های فصلی و یا هر طور که خودتان بخواهید، جمع‌آوری کنید. همچنین می‌توانید میزان محبوبیت طرح را، پیش از تولید از طرف مشتریان خود بسنجید و از اظهار نظر و یا تأیید آنان بهره‌مند شوید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس با نرم افزار gemini