آموزش کاربرد سبک شناسی در طراحی لباس

آموزش سبک شناسی در طراحی لباس

آموزش کاربرد سبک شناسی در طراحی لباس دارای دنیایی بسیار گسترده است. از گذشته تاکنون سبک­ های مختلفی از مدل­ های مختلف لباس روی کار آمدند و سپس پس از مدتی افول کردند. برخی از این سبک­ ها توسط بازیگران معروف ایجاد می­شد. مردم با دیدن مدل و استایل قهرمان­ های شان هیجان زده می­شدند و به دنبال راهی برای پیروی از آنان می­ گشتند. حرفه طراحی لباس نیز بیکار نمی­نشست و از این بازار داغ استفاده می­کرد. به طور کل می­ توان گفت که دنیای مد با افزایش تعداد کارخانجات نساجی و همچنین گسترش ارتباطات از طریق رادیو، تلویزیون و … به طور کل متحول شد.

آموزش سبک شناسی در طراحی لباس

سبک­ های مختلف طراحی لباس

سبک ­های مختلف در طراحی لباس ناگهان رشد بسیار چشمگیری یافت و پس از مدتی ما شاهد روی کار آمدن برندهای مختلفی نظیر شانل، ورساچه، تیفانی و … دراین حرفه شدیم.  سبک­ شناسی در طراحی لباس دارای دنیای بسیار پیچیده ای ست و کسانی که مایلند در طراحی لباس دستی داشته باشند. حتما باید در خصوص سبک­ های مختلف لباس و همچنین روند شکل گیری آن در دهه ­های اخیر آگاهی یابند. به وسیله استایل شناسی در طراحی لباس ، شما قادر خواهید بود که با بازاریابی و تبلیغات لباس ­در دوران گذشته و حال آشنا شوید. استایل­ های لباس و دانش سبک­ شناسی به قدری مختلف و گسترده است که شاید یک طراح لباس حرفه­ ای نیز از برخی از آنها بی اطلاع باشد. سبک ­های لباس گاهی نشان­ دهنده شغل، برخی اوقات پیرو مد رایج در بازار و گاهی سبکی عجیب است که توسط گروه و یا شخصی خاص استفاده می­شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ساده طراحی لباس روی کاغذ با متد جدید 2020

در طراحی لباس ، شما قادر خواهید بود که با بازاریابی و تبلیغات لباس­ در دوران گذشته و حال آشنا شوید.

سبک شناسی در طراحی لباس

چه سبک­ هایی هیچگاه تغییر نمی­ یابند

در طراحی لباس و حرفه مد و فشن برخی از سبک­ ها هیچ­ گاه تغییر نمی­ یابند. این استایل­ ها همیشه در میان زنان و مردان جامعه رواج دارند . به عنوان سبکی عادی شناخته می شوند. به عنوان مثال سبک خانومانه یکی از استایل های عادی و رایج در میان بانوان است. هیچ خانمی نمی­تواند از کفش ­های پاشنه بلند، دامن­ه ای شیک و بلند و همچنین پیراهن­ های لطیف که نشان دهنده یک بانو باشخصیت است در مجالس و مهمانی­ ها چشم پوشی کند به همین دلیل هنر طراحی لباس از دیرباز تاکنون با این سبک عجین شده و هیچگاه آن را کنار نخواهد گذاشت. سبک مردانه نیز همیشه در طراحی لباس باقی خواهد ماند. مردان هیچگاه پوشش به سبک کت و شلوار را کنار نخواهند گذاشت زیرا این سبک یکی از جذاب­ترین و شیک­ترین استایل­ های لباس در جامعه می­باشد و پوشیدن یک کت و شلوار شیک و مرتب، جذابیت را برای یک مرد به ارمغان خواهد آورد. در صورتی که تمایل دارید در طراحی لباس حرفه ­ای شوید حتما دانش سبک­ شناسی لباس را فرابگیرید زیرا اطلاعات آن در کار شما کمک به سزایی خواهد کرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات هیجان انگیز برای طراحی لباس بچه گانه