آموزش کاربرد سبک شناسی در طراحی لباس

آموزش سبک شناسی در طراحی لباس

آموزش کاربرد سبک شناسی در طراحی لباس دارای دنیایی بسیار گسترده است. از گذشته تاکنون سبک­ های مختلفی از مدل­ های مختلف لباس روی کار آمدند و سپس پس از مدتی افول کردند. برخی از این سبک­ ها توسط بازیگران معروف ایجاد می­شد. مردم با دیدن مدل و استایل قهرمان­ های شان هیجان زده می­شدند و به دنبال راهی برای پیروی از آنان می­ گشتند. حرفه طراحی لباس نیز بیکار نمی­نشست و از این بازار داغ استفاده می­کرد. به طور کل می­ توان گفت که دنیای مد با افزایش تعداد کارخانجات نساجی و همچنین گسترش ارتباطات از طریق رادیو، تلویزیون و … به طور کل متحول شد.

آموزش سبک شناسی در طراحی لباس

سبک­ های مختلف طراحی لباس

سبک ­های مختلف در طراحی لباس ناگهان رشد بسیار چشمگیری یافت و پس از مدتی ما شاهد روی کار آمدن برندهای مختلفی نظیر شانل، ورساچه، تیفانی و … دراین حرفه شدیم.  سبک­ شناسی در طراحی لباس دارای دنیای بسیار پیچیده ای ست و کسانی که مایلند در طراحی لباس دستی داشته باشند. حتما باید در خصوص سبک­ های مختلف لباس و همچنین روند شکل گیری آن در دهه ­های اخیر آگاهی یابند. به وسیله استایل شناسی در طراحی لباس ، شما قادر خواهید بود که با بازاریابی و تبلیغات لباس ­در دوران گذشته و حال آشنا شوید. استایل­ های لباس و دانش سبک­ شناسی به قدری مختلف و گسترده است که شاید یک طراح لباس حرفه­ ای نیز از برخی از آنها بی اطلاع باشد. سبک ­های لباس گاهی نشان­ دهنده شغل، برخی اوقات پیرو مد رایج در بازار و گاهی سبکی عجیب است که توسط گروه و یا شخصی خاص استفاده می­شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آسان جنسیت سازی چرم در طراحی لباس

در طراحی لباس ، شما قادر خواهید بود که با بازاریابی و تبلیغات لباس­ در دوران گذشته و حال آشنا شوید.

سبک شناسی در طراحی لباس

چه سبک­ هایی هیچگاه تغییر نمی­ یابند

در طراحی لباس و حرفه مد و فشن برخی از سبک­ ها هیچ­ گاه تغییر نمی­ یابند. این استایل­ ها همیشه در میان زنان و مردان جامعه رواج دارند . به عنوان سبکی عادی شناخته می شوند. به عنوان مثال سبک خانومانه یکی از استایل های عادی و رایج در میان بانوان است. هیچ خانمی نمی­تواند از کفش ­های پاشنه بلند، دامن­ه ای شیک و بلند و همچنین پیراهن­ های لطیف که نشان دهنده یک بانو باشخصیت است در مجالس و مهمانی­ ها چشم پوشی کند به همین دلیل هنر طراحی لباس از دیرباز تاکنون با این سبک عجین شده و هیچگاه آن را کنار نخواهد گذاشت. سبک مردانه نیز همیشه در طراحی لباس باقی خواهد ماند. مردان هیچگاه پوشش به سبک کت و شلوار را کنار نخواهند گذاشت زیرا این سبک یکی از جذاب­ترین و شیک­ترین استایل­ های لباس در جامعه می­باشد و پوشیدن یک کت و شلوار شیک و مرتب، جذابیت را برای یک مرد به ارمغان خواهد آورد. در صورتی که تمایل دارید در طراحی لباس حرفه ­ای شوید حتما دانش سبک­ شناسی لباس را فرابگیرید زیرا اطلاعات آن در کار شما کمک به سزایی خواهد کرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
متداول ترین جیب ها