آموزش گریم و آرایش ابرو با سایه

متد آرایش ابرو با سایه

گریم و آرایش ابرو با سایه یکی از چندین روش پر کردن ابرو به شمار می‌رود. با آنکه سایه زدن و پر کردن نواحی خالی ابرو با سایه جزء ساده‌ترین متدهای آرایش ابرو شناخته شده اما انجام آن ملزوم به دانستن نکات لازم بوده تا سرانجام به نحوی زیبا پدیدار شود.

با این حال قابل ذکر است که عملکرد همه سایه‌های ابرو به مثابه ریمل‌های ابرو نیست. بنابراین، پیش از آنکه سراغ تکنیک‌های آرایش ابرو با سایه بروید حتما بدانید باید از چه نوع سایه‌ای استفاده نمائید.

انتخاب سایه ابرو

اول از همه باید بدانید که سراغ سایه‌های غیراکلیلی بروید. علاوه بر این، سایه‌های پودری حاوی میکا (پیگمنت‌های شیمری) آرایش ابروهایتان را غیرزیبا می‌کنند. از این رو پالت‌های مات بهترین انتخاب برای آرایش ابرو با سایه هستند و اگر قصد دارید جزئیات را رعایت کنید حتما به سراغ رنگ‌های مات و نزدیک به رنگ ابرویتان بروید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات گریم و میکاپ ابرو

بسیاری از آرایشگران حرفه‌ای ترجیح می‌دهند از دو رنگ سایه برای پر کردن داخل ابروها استفاده نمایند. انتخاب نخستین رنگ می‌تواند مطابق با رنگ ریشه‌های ابرو باشد تا به وسیله آن گوشه داخلی ابرو تا هشتی را پر کنند و سپس از رنگ تیره‌تر برای سایه زدن هشتی به گوشه خارجی استفاده می‌کنند. با این حال، روش آرایش ابرو با سایه پیشنهادی ما بسیار ساده و کاربردی‌تر از این حرف‌هاست!

لوازم مورد نیاز برای آرایش ابرو

  • برس ابرو
  • براش زاویه‌دار ابرو
  • سایه چشم
  • ژل حالت دهنده ابرو

نحوه آرایش ابرو با سایه

مرحله اول / ابروهایتان را تمیز کنید. با استفاده از براش زاویه‌دار سایه را بردارید و آن را روی خط بالایی ابروهایتان بکشید. سعی کنید خط را با کمی فاصله از شروع ابروها بکشید تا خیلی تیره نشوند.

مرحله دوم / حال خطی به موازات خط بالایی و از پایین ابرو بکشید. این خط باید تا هشتی ابرو متوقف شود تا آرایش ابرو با سایه دقیق انجام پذیرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و آرایش ابروی پهن

مرحله سوم / مراحل اول و دوم را روی نیمه پایانی ابروها نیز تکرار کنید اما این خطوط باید برخلاف نیمه اول ابرو به همدیگر برسند.

مرحله چهارم / هم اکنون با استفاده از برس ابروهایتان را شانه کنید تا سایه پخش شود و در صورت لزوم، موهای ناصاف و بلند را کوتاه کنید.

مرحله پنجم / با دقت ابروها را با قیچی مرتب کنید و در صورت نیاز، قسمت‌های تو خالی را با سایه پر کنید.

مرحله ششم / با برس ابرو کمی ژل بردارید و آن را روی کل ابروهایتان بمالید تا پودر سایه‌ تثبیت شود.

حال آرایش ابرو با سایه به اتمام رسیده است!