آموزش گریم و آرایش انواع چانه

آموزش گریم و آرایش انواع چانه

آموزش گریم و آرایش انواع چانه در زیبایی آرایش تاثیر مهمی دارد. با شناخت ساختار پایه­ای صورت و انواع صورت می­توان مفهوم تعادل در آرایش را درک کرد. صورت همه افراد از اجزا یکسانی تشکیل شده است اما هیچکدام دقیقا مشابه هم نیستند. صورت هر فرد منحصر به فرد است و این هنر آرایشگر است که بهترین نوع گریم را برای هر صورت انتخاب کند. صورت افراد انواع مختلفی دارد که در این مطلب با انواع صورت و نحوه گریم آن­ها آشنا می­شویم.

  • صورت قلبی شکل: ویژگی­های صورت قلبی شکل، پیشانی پهن، گونه­های برجسته و چانه کوچک است. همانطور که در شکل مشخص است، آموزش گریم و آرایش انواع چانه برای صورت قلبی شکل به این صورت است که باید در کناره­های گونه­ها و در امتداد خط فک از کانتور استفاده شود و باید روی گونه برای پهن­تر دیده شدن آن و مرکز پیشانی برای شکل دادن به آن هایلایت شود.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آرایش و گریم چانه کشیده

  • صورت دایره­ای شکل: ویژگی­های صورت دایره­ای شکل، طول و عرض تقریبا یکسان و گونه­های پهن است. آموزش گریم و آرایش انواع چانه برای صورت دایره­ای شکل به این صورت است که مطابق شکل برای لاغر نشان دادن صورت باید برای کناره­های شقیقه­ها و گونه­ها از کانتور استفاده کرد و برای اینکه صورت بیشتر باریک به نظر برسد باید چانه و پیشانی را هایلات کرد.

  • صورت مربع یا مستطیل شکل: ویژگی این نوع صورت این است که عرض پیشانی، گونه­ها و فک تقریبا یکسان است. آموزش گریم و آرایش انواع چانه برای صورت مربع یا مستطیل شکل همانطور که در شکل مشخص است، به این صورت است که باید برای کناره­های شقیقه و فک از کانتور استفاده کرد و برای برجسته­ تر نشان دادن پیشانی و چانه باید آن­ها را هایلات کرد.

  • صورت لوزی شکل: این نوع صورت زاویه دار است و گونه­ها تقریبا پهن هستند و عرض پیشانی و چانه کم است. آموزش گریم و آرایش انواع چانه برای صورت لوزی شکل همانطور که در شکل مشخص است، به این صورت است که باید برای گونه­ها از کانتور استفاده کرد (همچنین در صورت لزوم در امتداد خط فک) که این کار باعث می­شود زاویه­ ها کمتر شوند و تعادل ایجاد شود. همچنین چانه و پیشانی تا محل رویش موها باید هایلات شوند که این کار باعث مشخص­تر شدن چشم­ها می­شود.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
متعادل سازی چانه

  • صورت گلابی شکل: در این نوع صورت خط فک وسیع است، گونه­ها پهن هستند و پیشانی کوچک است. آموزش گریم و آرایش انواع چانه برای صورت گلابی شکل همانطور که در شکل مشخص است، به این صورت است که باید در محل گونه­ها و در صورت نیاز اندکی زیر چشم­ها از کانتور استفاده کرد و برای برجسته نشان دادن پیشانی و چانه از هایلات استفاده کرد.