آموزش گریم و آرایش صورت سبزه و تیره

آموزش گریم و آرایش صورت

آموزش گریم و آرایش صورت سبزه و تیره بی نقص چیست؟ نخستین فاکتور آرایش صورت سبزه و تیره مناسب روشنایی و پوشانندگی پوست می‌باشد. و مهم‌ترین کلید من باب چنین میکاپی انتخاب رنگ‌ها، بافت‌ها و همچنین تکنیک‌های آرایشی حرفه‌ای به شمار می‌رود.

آموزش گریم و آرایش صورت

مراحل میکاپ صورت سبزه

  • فاندیشن: پوشانندگی و آبرسانی

انتخاب فاندیشن مناسب برای اجرای مابقی آرایش صورت سبزه و تیره ضروری است. از آنجا که استفاده فاندیشن بسیار روشن یا بسیار تیره جزء رایج‌ترین اشتباهات آرایشی خانم‌ها به شمار می‌رود، پیدا کردن بهترین سایه برای پوست تیره بسیار مهم است.

تکنیک: پوست‌های تیره غالبا ترکیبی یا چرب هستند. بنابراین، یک فاندیشن خوب انتخاب کنید که علاوه بر پوشانندگی، منافذ پوستتان را بسته‌تر کند و تولید سبوم را کنترل نماید.

پوست چرب به معنای پوست آبرسانی شده نیست. بنابراین، پیش از آرایش صورت سبزه و تیره پوست را با کرم مخصوص آماده کنید و سپس فاندیشن اعمال نمائید.

  • پودر و رژگونه: مات و روشن
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آسانترین روش آموزش حرفه گریم و آرایش

از پودر مات کننده استفاده کنید و آن را روی کل صورت اعمال نمائید. چنین پودری چربی پوست را گرفته و فاندیشن را یکنواخت می‌کند. سپس هایلایتر را روی ناحیه T صورت اجرا کنید.

تکنیک: همیشه یک رژگونه نارنجی برای آرایش صورت سبزه و تیره داشته باشید. این رنگ با تمام تناژهای تیره از کاراملی گرفته تا سیاه همخوانی دارد.

آرایش صورت سبزه             آموزش گریم و آرایش صورت

میکاپ چشم ها و لب در آرایش صورت سبزه

سایه چشم: رنگارنگ

بیشتر تیره پوست‌ها تمایل دارند از رنگ‌های متنوعی استفاده کنند. رنگ‌های روشن، زنده و پر لعاب برای درشت کردن چشم‌ها و عمق دهی به آن‌ها ضروری هستند. به عنوان مثال، از رنگ‌های طلایی، مسی، خاکی و طیف‌های رنگ زرد استفاده کنید.

تکنیک: راز آرایش چشم میکاپ آرتیست‌ها در آرایش صورت سبزه و تیره چیست؟ زیر خط ابرو و داخل گوشه چشم را روشن‌تر کنید تا چشم‌ها را درشت‌تر و براق‌تر نشان بدهید.

  • آرایش لب‌ها: غنی، برجسته و بافت دار
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نکاتی مهم در آرایش و میکاپ لایت

اکثر رژ لب‌ها با بیشترین پیگمنت رنگی لب‌های تیره و بی جان را زیبا جلوه می‌دهند. به دنبال رنگ‌های غنی و زنده مانند ارغوانی و سرخابی باشید.

رژ لب‌ قرمز یکی از بارزترین انتخاب‌های آرایش صورت سبزه و تیره به شمار می‌رود. و در این راستا، رژ لب‌های قرمز گارنت و بورگاندی برای پوست‌های تیره‌تر فوق العاده به نظر می‌رسند.

تکنیک: اگر لب‌های گوشتالو دارید، به جای استفاده از رژ لب‌های براق آرایش لب مات را امتحان کنید. آرایش لب امبره نیز مناسب شماست. چنین آرایشی لب‌ها را برجسته‌تر نشان می‌دهد.

لب‌ها را با سایه تیره‌تر کانتور بزنید و سپس داخل آن را با سایه رنگ پریده‌تری پر کنید.