آموزش گریم و آرایش عروس

آموزش گریم و آرایش عروس
به دلیل اهمیت بسیار بالای گریم عروس و لزوم انجام شدن فرایند آرایش به صورت کاملا بی نقص، در این نوشتار قصد داریم تا آموزش گریم و آرایش عروس را خدمت شما بیان کنیم. اصلی‌ترین قسمت در آموزش گریم و آرایش عروس، زیرسازی پوست است، زیرا که در آرایش عروس میکاپ سنگینی صورت می‌گیرد و اگر پوست به خوبی آماده نباشد، فرایند آرایش به خوبی انجام نخواهد شد. در موقع آرایش نیز تا حد امکان لباس عروسی خود و یا لباسی شبیه به آن را بپوشید تا آرایش به صورت دقیق‌تر انجام گیرد.
زیرسازی پوست
در اولین مرحله آموزش گریم و آرایش عروس، پوست صورت شما باید کاملا تمیز باشد، بنابراین پوست خود را به خوبی با آب ولرم شستشو دهید و سپس خشک نمایید. آنگاه از یک کرم مرطوب کننده مناسب برای آماده سازی پوست خود استفاده کنید. مرطوب بودن پوست تاثیر بسیار زیادی در خوب انجام شدن فرایند آرایش دارد.
اگر در صورت شما جای جوش، کک و مک، خال، تیرگی و هر گونه اثر غیر طبیعی وجود دارد به کمک یک کانسیلر متناسب با رنگ پوستتان از بین ببرید. کانسیلر را به خوبی بر روی صورت خود پخش کرده و مالش دهید و در پایان هم برای یکنواخت شدن صورت خود بر روی آن کرم پودر بزنید. در صورتی که می‌خواهید اجزای صورت کوچک‌تر جلوه کرده از رنگ‌های تیره و در صورتی که نیاز دارید اجزای صورت برجسته‌تر جلوه کنند از رنگ‌های روشن استفاده نمایید. برای ماندگاری بیشتر آرایش خود، از پودر فیکس استفاده کنید.
آرایش ابروها
ابتدا با استفاده از قلم ابرو، ابروهایتان را پر کنید و به منظور یکپارچه شدن ابرو‌هایتان با استفاده از سایه ابرو پودری به ابرو‌هایتان شکل طبیعی دهید. برای آرایش عروس بهتر است ابرو‌ها را روشن‌تر رنگ کنید تا چشم‌ها جذاب‌تر به نظر برسند. در آخر هم برای پاک کردن مرز ابروها از کانسیلری با رنگی چند درجه روشن‌تر از رنگ پوستتان استفاده کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آرایش و میکاپ صورت عروس

آرایش چشم‌ها
آرایش صحیح چشم‌ها تاثیر شگفت انگیزی را بر آرایش کلی بر جای خواهد گذاشت و بخش مهمی در آموزش گریم و آرایش عروس است. با آرایش می‌توان ابعاد و فاصله چشم‌ها را متفاوت جلوه داد. برای مثال استفاده از رنگ‌های روشن برای سایه چشم، آن را درشت‌تر و در حالت مخالف کوچکتر جلوه خواهد داد. برای زدن سایه پشت پلک‌ها، قسمت‌های داخلی پشت چشم را با رنگ‌های روشن رنگ کنید و هر چه به سمت انتهای چشم می‌رسید رنگ مورد استفاده را تیره‌تر کنید، هر چه این رنگ تیره به رنگ ابرو‌های شما نزدیک‌تر باشد چشم‌ها، زیباتر به نظر خواهند آمد. بعد از این مرحله به منظور زیبایی مژه‌هایتان از مژه مصنوعی استفاده کنید و بعد از آن مرز مژه‌هایتان را با خط چشم مشخص کرده و بر روی مژه‌ها ریمل بزنید. برای زدن ریمل برای مژه‌های بالا، از پایین به سمت بالای مژه‌ها و برای مژه‌های پایین ریمل را به صورت چپ و راست حرکت دهید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش مرحله به مرحله گریم و میکاپ عروس 2020

آرایش گونه‌ها
برای این منظور ابتدا سیب گونه خود را که محل زدن رژگونه هست را با خنده مشخص نمایید و با توجه به ابعاد و رنگ صورتتان رنگ رژگونه مناسبی را انتخاب کنید. رنگ‌های روشن و براق برای برجسته کردن گونه‌ها و رنگ‌های مات و تیره برای لاغر جلوه دادن گونه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آرایش لب‌ها
در صورتی که قصد برجسته کردن لب‌های خود را دارید از مداد لب و رژ همرنگ استفاده نمایید و در غیر اینصورت رنگ‌های متفاوت را امتحان کنید. ابتدا خط لب‌هایتان را با مداد لب رنگ کرده و سپس با استفاده از رژ لب، داخل لب‌هایتان را پر کنید و در پایان هم بر روی لب‌ها از برق لب استفاده نمایید.

در قسمت پایانی آموزش گریم و آرایش عروس به منظور از بین رفتن مرز آرایش صورت با قسمت‌های دیگر بدن از جمله گردن، باید از کرم پودر یا کانسیلری متناسب با رنگ پوستتان استفاده کنید تا آرایش کاملا یکپارچه و آمیخته به نظر برسد. امیدواریم که از آموزش گریم و آرایش عروس بهره برده باشید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش تخصصی میکاپ 2019 در تهران