آموزش گریم و آرایش لب کوچک

یادگیری اصول آرایش لب کوچک

اگر گاهی اوقات حین رژ لب زدن نگران به نظر می‌رسید، لب‌های کوچک و باریکی دارید. و خب، فقط شما نیستید که با چنین معضلی روبرو هستید. بسیاری از میکاپ آرتیست‌ها و آرایشگران به این سوالات بارها و بارها پاسخ داده‌اند تا اذعان دارند آرایش لب کوچک و باریک بیش از آنکه نیازمند دستپاچگی باشد، خواستار اصول منحصر به فرد می‌باشد.

بسیاری از خانم‌ها به دلیل دارا بودن لب‌های کوچک از رژ لب‌های تیره دوری می‌کنند و ترس از باریک نشان دادن بیشتر لب‌ها غالبا آنان را از علایقشان منع می‌کند.

راز لب‌های حجیم‌تر

بیشتر میکاپ آرتیست‌ها و آرایشگران متبحر بر این باورند که خط لب مهم‌ترین فاکتور نجات بخش برای خانم‌های دارای لب‌های کوچک، نازک و باریک به شمار رفته است. در عین حال که خط لب می‌تواند فرم دهنده لب‌های کوچک و نازک باشد اما عدم استفاده صحیح و استفاده غیر اصولی آن ممکن است تمام آرایش لب کوچک را نابود کند!

در حالی که اضطراب خانم‌ها باعث شده تا تعداد معدودی از آن‌ها خط لب را بالاتر از لب‌ها رسم کنند، این امر تا حد زیادی فرم لب‌ها را غیرطبیعی جلوه داده و کلیت ظاهر آرایش صورت را زیر سوال می‌برد. در مقابل، اشراف داشتن به استفاده صحیح از خط لب فرم لب‌ها را تغییر داده و لب‌های حجیم به ارمغان می‌آورد.

چگونه لب‌های کوچک را آرایش کنیم تا حجیم‌تر به نظر برسد؟

لوازم آرایشی مورد نیاز برای آرایش لب کوچک: یک خط لب تیره و یک رژ لب تیره (بهتر است رنگ رژ لبتان نسبت به رنگ خط لب روشن‌تر باشد!)

مرحله اول: خط لب را دور لب‌ها بکشید. این خط را به گونه‌ای رسم کنید که فقط کمی بالاتر از دور لبتان باشد و این خط نباید بیش از حد با مرز لب‌ها فاصله داشته باشد. حال اطراف مرز لب‌ها را با خط لبتان سایه بزنید تا خط زیاد از حد در چشم نباشد.

مرحله دوم: پس از مرحله اول رژ لب کم رنگ‌تری را انتخاب کنید و باقی لب‌هایتان را با آن آرایش کنید. (انتخاب یک رژ لب دارای طیف روشن‌تری یکی از اصول آرایش لب کوچک می‌باشد. اگرچه رژ لب و خط لب باید تیره باشند اما حدالامکان رژ لب روشن‌تری را بردارید تا نتیجه بهتری بگیرید.)

مرحله سوم: برای آنکه مطمئن شوید رنگ‌ها با هم درآمیخته‌اند، رنگ تیره‌تر را روی رنگ روشن‌تر بزنید و سپس لب بالا و پایینتان را روی هم بمالید.

این سه مرحله فوق کافی است تا آرایش لب کوچکتان به اتمام برسد و لب‌های حجیم داشته باشید!