آموزش گریم و آرایش مژه بلند و کوتاه

آرایش مژه مصنوعی

آموزش گریم و آرایش مژه بلند و کوتاه

آموزش گریم و آرایش مژه بلند و کوتاه می‌تواند برای افرادی که قصد دارند در خانه به دست خودشان گریم و آرایش شوند، راهکارهای مناسبی ارائه می‌دهد. برای افرادی که مژه‌های کوتاه و کم پشت دارند می‌توان با انجام ترفندهایی با گریم و آرایش آنها را بلند و پرپشت نشان داد. برای افرادی که مژه‌های بلندی دارند می‌توان با انجام ترفندهایی با گریم و آرایش آنها را جذاب تر و زیبا به نمایش درآورد.

آموزش گریم و آرایش مژه بلند و کوتاه: مژه کوتاه

۱-استفاده از کرلر مژه

کرلر مژه‌های کوتاه را به سمت بالا حرکت می‌دهد و باعث می‌شود تا آنها بلند و پرپشت نشان داده شوند.

۲-استفاده از سایه چشم

قبل از آرایش مژه کوتاه خود یک خط باریک از سایه چشم بر روی آن بکشید.

۳-استفاده از براش

در آموزش گریم و آرایش مژه بلند و کوتاه برای مژه‌های کوتاه توصیه شده است تا قبل از استفاده از ریمل برای بلند و پرپشت نشان دادن آنها، از براش استفاده کنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش میکاپ و آرایش مژه مصنوعی

۴-استفاده از پرایمر

بعد از استفاده از براش و قبل از استفاده از ریمل، پرایمر کمک می‌کند تا مواد و ترکیبات ریمل به خوبی بر روی مژه‌ها بماند و پوشش داده شود.

۵-استفاده از دو نوع ریمل

برای تقویت و حالت دادن بهتر مژه‌های کوتاه و پرپشت و بلند نشان دادن آنها بهتر است از دو نوع ریمل استفاده شود.

آموزش گریم و آرایش مژه بلند و کوتاه: مژه بلند

۱-استفاده از مرطوب کننده

مژه‌ها هم مانند موها نیاز به مراقبت و محافظت دارند. افراد دارای مژه‌های بلند باید بیشتر مراقب مژه‌های خود باشند تا دچار ریزش نشوند. استفاده از مرطوب کننده قبل از استفاده از مواد آرایشی باعث می‌شود تا کیفیت آنها حفظ شود.برخی از ریمل‌های با کیفیت خود حاوی مرطوب کننده و مواد تقویت کننده مژه‌ها هستند که این افراد می‌توانند از آن برندها استفاده کنند.

۲-استفاده از دو نوع ریمل

برخی از آرایشگران و افراد مشهور در آموزش گریم و آرایش مژه بلند و کوتاه برای افراد دارای مژه‌های بلند توصیه می‌کنند تا از دو نوع ریمل استفاده کنند. برای افزایش ضخامت و بلند و پرپشت ماندن مژه‌ها آنها این توصیه را می‌کنند. همچنین باید از ریمل به صورت عمودی و به آرامی استفاده شود تا مژه‌های درون و بیرون چشم به خوبی به مواد موجود در ریمل آغشته شوند. البته اگر وقت کافی برای استفاده از دو نوع ریمل برای آرایش مژه هر روز ندارید می‌توانید از برندهایی استفاده کنید که می‌توانند کارایی دو نوع ریمل مختلف را داشته باشند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش میکاپ و آرایش مژه مصنوعی

۳-استفاده از پاک کننده

برای محافظت و مراقبت از مژه‌های بلند خود باید هر شب از محصولات پاک کننده استفاده کنید تا این مواد موجود در ریمل در دراز مدت بر روی مژه‌ها نماند و کیفیت و سلامت آنها را تهدید نکند. از پنبه و لوازم پاک کننده به آرامی و بسیار نرم استفاده کنید چرا که موهای مژه بسیار حساس و شکننده هستند.