آموزش گریم و آرایش و میکاپ چشم

آموزش گریم و آرایش و میکاپ چشم
آموزش گریم و آرایش و میکاپ چشم از مهمترین قسمت های آرایش صورت محسوب می گردد زیرا که آرایش چشم متناسب با هر ساختار چشم هر فردی می تواند متفاوت باشد. هدف از آرایش برطرف کردن عیب های موجود و برجسته کردن زیبایی های هر قسمت مورد آرایش است. از جمله عیوبی که می تواند در چشم وجود داشته باشد و به کمک آرایش رفع گردد می توان به افتادگی چشم، پف بودن، دوری یا نزدیکی بیش از حد و اندازه غیر طبیعی چشم ها اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم تا آموزش گریم و آرایش و میکاپ چشم را برای شما بیان کنیم.
استفاده از پرایمر
قبل از این که از هر سایه ای برای چشم خود استفاده کنید، بهترین کار این است که پرایمری تهیه کرده و در پشت پلک خود استفاده کنید. استفاده از پرایمر علاوه بر این که ماندگاری آرایش را بالا می برد جلوه آرایش های صورت را دوچندان می کند. بعد از خشک شدن پرایمر ادامه آرایش را دنبال کنید.
سایه چشم
استفاده از سایه چشم مهمترین و اثر گذار ترین قسمت در آموزش گریم و آرایش و میکاپ چشم محسوب می شود. برای چشم های کوچک استفاده از سایه های روشن مانند نقره ای یا صدفی است زیرا که این نوع سایه چشم ها را بزرگ تر جلوه می دهد. برای زدن سایه باید پشت پلک را به سه قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را از پایین به بالا روشن تر کنید. سایه ها باید خوب به هم آمیخته شده و مرزها مشخص نباشد.
خط چشم
برای کشیدن خط چشم می توان از انواع مختلف آن از جمله مداد، ژل، خط چشم های سایه ای، مایع و قلمی استفاده کرد. شکلی که برای خط چشم خود انتخاب می کنید به شکل چشم شما بستگی زیادی خواهد داشت. برای مثال برای برجسته کردن چشم ها بهتر است دنباله خط چشم را به سمت بالا سوق دهید تا چشمان، بزرگتر به نظر برسند.
ریمل زدن به مژه ها
آخرین مرحله از آموزش گریم و آرایش و میکاپ چشم، ریمل زدن به چشم ها می باشد. قبل از ریمل استفاده از پرایمر مژه می تواند مژه ها را پرپشت تر نشان دهد. البته لازم به ذکر است که استفاده بیش از حد از پرایمر می تواند نتیجه عکس بدهد و مژه ها را بد فرم کند. پس از این که پرایمر مژه خشک شد می توانید از ریمل استفاده کنید. ریمل مناسب را با توجه به حالت مژه های خود انتخاب کنید، مثلا حالت دهنده یا حجم دهنده. سپس پس از اینکه میله ریمل را درون محفظه آغشته کردید، مژه های پلک بالای خود را از رویشگاه به سمت انتها ریمل کنید و مژه های پلک پایین خود را نیز با حرکت افقی میله به صورت چپ و راست ریمل بزنید. امیدواریم از این آموزش گریم و آرایش و میکاپ چشم استفاده کرده باشید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آرایش چشم به سبک ایرانی و ترکی